Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności


Ostatnie posty na forum:

zabawki basenowe - wysłana przez AstralPool
zapraszamy do kontaktu http://astralpool.pl/strefa-inwestora/ . Produkt trochę droższy niż polskich producentów, ale jakość możn...
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Pani Aneto,w kwestii szkolenia dla ekip sprzątających, jeśli używają Państwo środków konkretnej firmy, to przeważnie ta firma ro...
Wodny Plac Zabaw - wysłana przez Aquaglide
Certyfikowane wodne parki także nazywane wodnymi placami zabaw: http://swimstone.pl/
Nietypowa instalacja na istniejacym basenie - wysłana przez Basenprof
Wszystko jest możliwe, kwestia tylko odpowiedniego budżetu :-). A na poważnie, zgodnie z naszą wiedzą raczej nie ma przeciwwskaz...
Nowa inwestycja Aqua park - wysłana przez Maciej Kostecki
Dzień dobryJesteśmy producentem paneli akrylowych, scian akrylowych, walców etc. Proszę spojrzec na nasza oferte.http://akwaria-...
Ostatnie komentarze:
 • 2017-11-08 16:42:56 - inż.
  Projekt był dobry, wykonawstwo było BE ( gdzie jest zbrojenie pomiędzy płytą denną basenu a ścianami ?
 • 2017-10-24 12:19:04 - edek
  było sporo wątpliwości czy program wypali, ale jak widać buduje się :-)
 • 2017-09-28 09:50:47 - Tomasz Maślonka CN Heliox
  Witam, wszytko zależy od stopnia zabrudzenia, jednak średnio powinno się to zamknąć w jednym dniu (max 2 dni). Pozdrawiam

 • Foto - UM Mielec
  Dodaj komentarz
  0
  2017-08-01
  Mielec wybuduje halę sportową i basen
  W czwartek 27 lipca 2017 roku odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie budowy nowej hali sportowej w Mielcu. Dofinansowanie w wysokości 17 milionów złotych miasto otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

  W spotkaniu uczestniczyli Tomasz Poręba poseł do Parlamentu Europejskiego, Jarosław Stawiarski wiceminister sportu i turystyki, Władysław Ortyl marszałek województwa podkarpackiego, Jan Myśliwiec pierwszy zastępca prezydenta miasta Mielca, Anna Kobylarz główna księgowa Urzędu Miejskiego, przedstawiciele starostwa powiatowego w Mielcu ze Zbigniewem Tymułą starostą mieleckim na czele oraz radni Rady Miejskiej w Mielcu.

  Europoseł Tomasz Poręba wyraził zadowolenie, iż inwestycja w postaci nowej hali sportowej staje się faktem i przy dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki niedługo będzie mogła cieszyć mielczan nie tylko tych uprawiających sport.

  Wiceminister Jarosław Stawiarski pogratulował władzom miasta decyzji o budowie nowej hali sportowej.  – Cieszę się, że nowa hala będzie wizytówką Mielca, obiektem na miarę XXI wieku. Na razie jest ściernisko, ale już niedługo będzie piękna hala sportowa z udziałem pieniędzy Ministerstwa Sportu i Turystyki – dodał wiceminister.

  – Jesteśmy świadkami historycznej chwili, bo złożone podpisy już po kilku minutach umożliwiają ogłoszenie przetargu, a zatem za 3 miesiące możemy się tu spotkać wbijając pierwszą, symboliczną łopatę – powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. – Mielec kiedyś miał halę z prawdziwego zdarzenia. Była to najlepsza hala w województwie rzeszowskim, podkarpackim i na pewno ta ambicja pozostała. Stąd też decyzja o tym, żeby budować nową halę od podstaw – dodał marszałek. To ważny dzień dla Mielca i jego mieszkańców mówili uczestnicy spotkania, to zwieńczenie pracy i wysiłku wielu osób zaangażowanych w tę inwestycję.

  Oddanie hali do użytku zaplanowano na 31.03.2020 r., natomiast termin zakończenia robót budowlanych to koniec 2019 roku.

  Powierzchnia użytkowa hali głównej to ok. 6700 m zaplecza sportowego ok. 2600 m, a hali treningowej ok. 2700 m2, . W bezpośrednim otoczeniu budynku powstanie około 70 miejsc parkingowych oraz 24 miejsca w parkingu podziemnym. W ramach II etapu prac realizowana będzie inwestycja polegająca na budowie dodatkowego parkingu. Kolejny parking będzie do dyspozycji nie tylko użytkowników hali sportowej , ale także dla mieszkańców korzystających z  terenów rekreacyjnych i stadionu. Będzie to około 140 miejsc.

  Hala sportowa do gier zespołowych zawiera:
  - boisko główne o powierzchni ok. 1700 mi wymiarach min. 46×26 m .

  Ponadto obiekt ma spełniać wymogi między innymi do organizacji rozgrywek o randze międzynarodowej dla takich dyscyplin jak:
  - piłka siatkowa zgodnie z przepisami  Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej (CEV),
  - piłka ręczna – wg przepisów Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF)
  - widownia na około 3600 miejsc siedzących wokół boiska z zsuwanymi  trybunami
  - dwie sale treningowe
  - szatnie dla zawodników :
  Część hali przeznaczona będzie dla sekcji lekkoatletycznej w celu przeprowadzania treningów.

  W nowym obiekcie znajdą się też: sala do gry w squasha, ścianka do wspinaczki, siłownia, pomieszczenia odnowy biologicznej, pomieszczenia usługowo- gastronomiczne, sklepik klubowy, gabinet lekarski, pokoje dla trenerów, szatnie sędziów oraz inne pomieszczenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

  Integralną częścią tej inwestycji będzie budowa basenu, z dziesięcioma torami do pływania i  nowoczesną infrastrukturą.
  Źródło: UM Mielec
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Temperatura ma znaczenie! Zalety urządzeń wysokociśnieniowych z podgrzewaniem wody
  Podstawową zaletą stosowania urządzeń wysokociśnieniowych firmy Kärcher jest maksymalne skracanie czasu potrzebnego do wykonania prac czyszczących, nawet o 70% w porównaniu do tradycyjnych metod. W efekcie [...]
  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2017. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.