Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności


Ostatnie posty na forum:

Wodny Plac Zabaw - wysłana przez Sorp
Witam,Nasze stowarzyszenie zajmuje się wypożyczeniem takiego toru na basen lub na otwartą wodę. Posiadamy certyfikowanych kilka ...
Wodne place - wysłana przez Watermania.pl
Zajmujemy się wynajmem dmuchanych torów przeszkód firmy WIBIT. Nasze atrakcje idealnie sprawdzają się na ferie zimowe, wakacje, ...
zabawki basenowe - wysłana przez AstralPool
zapraszamy do kontaktu http://astralpool.pl/strefa-inwestora/ . Produkt trochę droższy niż polskich producentów, ale jakość możn...
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Pani Aneto,w kwestii szkolenia dla ekip sprzątających, jeśli używają Państwo środków konkretnej firmy, to przeważnie ta firma ro...
Nietypowa instalacja na istniejacym basenie - wysłana przez Basenprof
Wszystko jest możliwe, kwestia tylko odpowiedniego budżetu :-). A na poważnie, zgodnie z naszą wiedzą raczej nie ma przeciwwskaz...
Ostatnie komentarze:
 • 2018-01-19 21:50:10 - lekarz
  robię szpital pomnik Żydów w Nowym Tomyślu ma być samoobsługowy i bezpłatny długa ściana wspinaczkowa w pawilonie spacerowym z basenami inhalatorium siłowniami art. dogo [...]
 • 2018-01-08 11:24:41 - Rafi
  jestem za takimi inwestycjami - tania zarówno w realizacji jak i późniejszej eksploatacji
 • 2017-12-29 14:29:33 - Olo
  Czy osuszacze mają sensowne zastosowanie także w halach basenowych? Wiem, że są stosowane w basenach przydomowych i hotelowych, a co z dużymi obiektami?

 • Foto - UM Mielec
  Dodaj komentarz
  0
  2017-08-01
  Mielec wybuduje halę sportową i basen
  W czwartek 27 lipca 2017 roku odbyło się uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie budowy nowej hali sportowej w Mielcu. Dofinansowanie w wysokości 17 milionów złotych miasto otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

  W spotkaniu uczestniczyli Tomasz Poręba poseł do Parlamentu Europejskiego, Jarosław Stawiarski wiceminister sportu i turystyki, Władysław Ortyl marszałek województwa podkarpackiego, Jan Myśliwiec pierwszy zastępca prezydenta miasta Mielca, Anna Kobylarz główna księgowa Urzędu Miejskiego, przedstawiciele starostwa powiatowego w Mielcu ze Zbigniewem Tymułą starostą mieleckim na czele oraz radni Rady Miejskiej w Mielcu.

  Europoseł Tomasz Poręba wyraził zadowolenie, iż inwestycja w postaci nowej hali sportowej staje się faktem i przy dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki niedługo będzie mogła cieszyć mielczan nie tylko tych uprawiających sport.

  Wiceminister Jarosław Stawiarski pogratulował władzom miasta decyzji o budowie nowej hali sportowej.  – Cieszę się, że nowa hala będzie wizytówką Mielca, obiektem na miarę XXI wieku. Na razie jest ściernisko, ale już niedługo będzie piękna hala sportowa z udziałem pieniędzy Ministerstwa Sportu i Turystyki – dodał wiceminister.

  – Jesteśmy świadkami historycznej chwili, bo złożone podpisy już po kilku minutach umożliwiają ogłoszenie przetargu, a zatem za 3 miesiące możemy się tu spotkać wbijając pierwszą, symboliczną łopatę – powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. – Mielec kiedyś miał halę z prawdziwego zdarzenia. Była to najlepsza hala w województwie rzeszowskim, podkarpackim i na pewno ta ambicja pozostała. Stąd też decyzja o tym, żeby budować nową halę od podstaw – dodał marszałek. To ważny dzień dla Mielca i jego mieszkańców mówili uczestnicy spotkania, to zwieńczenie pracy i wysiłku wielu osób zaangażowanych w tę inwestycję.

  Oddanie hali do użytku zaplanowano na 31.03.2020 r., natomiast termin zakończenia robót budowlanych to koniec 2019 roku.

  Powierzchnia użytkowa hali głównej to ok. 6700 m zaplecza sportowego ok. 2600 m, a hali treningowej ok. 2700 m2, . W bezpośrednim otoczeniu budynku powstanie około 70 miejsc parkingowych oraz 24 miejsca w parkingu podziemnym. W ramach II etapu prac realizowana będzie inwestycja polegająca na budowie dodatkowego parkingu. Kolejny parking będzie do dyspozycji nie tylko użytkowników hali sportowej , ale także dla mieszkańców korzystających z  terenów rekreacyjnych i stadionu. Będzie to około 140 miejsc.

  Hala sportowa do gier zespołowych zawiera:
  - boisko główne o powierzchni ok. 1700 mi wymiarach min. 46×26 m .

  Ponadto obiekt ma spełniać wymogi między innymi do organizacji rozgrywek o randze międzynarodowej dla takich dyscyplin jak:
  - piłka siatkowa zgodnie z przepisami  Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej (CEV),
  - piłka ręczna – wg przepisów Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF)
  - widownia na około 3600 miejsc siedzących wokół boiska z zsuwanymi  trybunami
  - dwie sale treningowe
  - szatnie dla zawodników :
  Część hali przeznaczona będzie dla sekcji lekkoatletycznej w celu przeprowadzania treningów.

  W nowym obiekcie znajdą się też: sala do gry w squasha, ścianka do wspinaczki, siłownia, pomieszczenia odnowy biologicznej, pomieszczenia usługowo- gastronomiczne, sklepik klubowy, gabinet lekarski, pokoje dla trenerów, szatnie sędziów oraz inne pomieszczenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

  Integralną częścią tej inwestycji będzie budowa basenu, z dziesięcioma torami do pływania i  nowoczesną infrastrukturą.
  Źródło: UM Mielec
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Co warto wiedzieć o pływaniu niemowląt
  Dlaczego warto uczyć niemowlaka pływania? Jak wybrać odpowiedni basen i instruktora? Czy woda chlorowana jest "gorsza" od ozonowanej? Jak uchronić pociechę przed przeziębieniem? Między innymi na te pytania odpowiada Adam Kin - fizjoterapeuta, [...]
  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.