Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

Замена глубинных насосов Выборг - wysłana przez ElDetry
Наша специализированная компания выполняет услуги по реконструкции и очистки труб по водоподготовки и водоотведению современным ...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Olek
wynajem na miesiąc, rok i dłużej. Wynajem na sezon letni. Zapraszam. Aleksander Woliński - Mariner 3S
Problem z dozowaniem chloru przez układ Bayrol Analyt 3 - wysłana przez Obsługa
WitamMam dużą zagwozdkę z układem Bayrol Aanlyt 3.W ciągu dnia nie ma problemu z dozowaniem chloru.Od ok godziny 18 do rana dnia...
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Cytat: Lidia w 11 Marzec 2019, 11:28:27Gdzie możemy zamówić dofinansowane szkolenie dla obsługi Gościa hotelowego? Kto je wykonu...
Ostatnie komentarze:
 • 2019-07-10 23:17:21 - Aquarius
  Dzierżawcy (bo nawet nie własciciele) mają muchy w nosie i obrazili sie na Benefit, dając z zaskoczenia kopa w dudę użytkownikom karty Multidport Plus. Ns wszelką krytykę [...]
 • 2019-07-07 21:52:35 - Olek
  Jestem po operacji kregoslupa odcinek ledzwiowy, przez 5lat było ok. Ostatniej zimy przez dwa miesiące ból uniemożliwia mi funkcjonowanie. Jaki kolwiek ruch sprawiał i [...]
 • 2019-07-06 09:56:56 - alan
  Czerne chmury nad projektem zawitały ostatnio, ale mam nadzieję, że pomimo tych przeciwności wszystko się dobrze skończy i będziemy się cieszyć nowymi atrakcjami.

 • Foto - Gmina Kolduby
  Dodaj komentarz
  0
  2019-01-08
  Budowa pływalni w Koldubach pod znakiem zapytania
  W zeszłym roku Gmina Kolbudy uzyskała pozwolenie na budowę basenu przy Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach.   W dniu dzisiejszym wiadomo już, że już brakuje pieniędzy na budowę pływalni.

  Wójt Kolbud Andrzej Chruścicki stoi przed dylematem czy inwestować w  basen czy  też inny obiekt. Gmina zastanawia się czy znajdzie partnera który chciałby zainwestować w to przedsięwzięcie. Przewodnicząca Rady Gminy Kolbudy twierdzi, że odpowiedzialność z tę trudną sytuację ponosi poprzedni wójt.

  Przypominamy że decyzję w tej sprawie wydał w zeszłym roku Starosta Gdański. Latem 2018 roku ruszyła inwestycja, a mieszkańcy Kolduby czekali od… 1986 roku, kiedy do użytku oddano szkołę w Kolbudach.

  – O budowie basenu mówiło się od ponad trzydziestu lat. Wielu mieszkańców dawno przestało wierzyć, że pływalnia w naszej gminie kiedykolwiek powstanie. Często żartowano sobie na temat tego przedsięwzięcia, które stało się lokalnym odpowiednikiem „gruszki na wierzbie”(...) Basen powinien być gotowy do końca roku 2019. Cieszę się, że inwestycję uda się rozpocząć jeszcze w tej kadencji. Upływające właśnie cztery lata minęły pod znakiem realizacji obiektów sportowych i rekreacyjnych. Zbudowaliśmy dwie nowe sale sportowe, cały czas rozwijamy parki rekreacyjne w Kolbudach i Bąkowie. Budujemy szkołę w Kowalach, która również będzie miała nowoczesną salę. Basen, idealnie się w to wszystko wpisuje. Mieszkańcy czekali na niego wystarczająco długo –
  mówił były wójt gminy Leszek Grombala. ByłyWójt i przedstawiciel firmy B.O.B. P. Biełuś, która wygrała wówczas przetarg, złożyli podpisy pod stosowną umową.
  - Czekaliśmy na tę chwilę bardzo długo -
  mówił poprzedni wójt Leszek Grombala. - Wielu naszych mieszkańców straciło już chyba wiarę, że inwestycja zostanie kiedykolwiek zrealizowana (…) Kompleks sportowy jaki mamy przy szkole, uzupełniony o krytą pływalnię, będzie bez wątpienia powodem do dumy dla naszej gminy.

  Budynek poza funkcją basenową miał posiadać strefę fitness na piętrze oraz strefę saun na parterze. Ze szkołą miał być scalony łącznikiem, który miał powstać w wyniku przebudowy istniejącego wejścia głównego do ZKPiG.

  Inwestycja obejmować miała halę pływalni z sześciotorowym basenem sportowym o wymiarach 25x13,50 m, głębokości 1,8 m, a także basen rekreacyjny o nieregularnych wymiarach ok. 21,25x5,34 m i zróżnicowanych głębokościach 80 cm i 40 cm. W basenie sportowym na szerokości trzech torów zaprojektowano ruchome dno, pozostałe 3 tory miały mieć stałą głębokość a obok basenu rekreacyjnego znajdować się miała wanna spa dla dziesięciu osób. W strefie spa zaplanowano dwa zespoły szatniowe z pomieszczeniami higieniczno – sanitarnymi, z których korytarzem można by było przejść do pomieszczenia relaksu będącego w bezpośrednim połączeniu z saunami – suchą i mokrą.

  Gmina Koldub na budowę basenu wydała ponad milion złotych a decyzja w tej sprawie zapadnie prawdopodobnie do końca miesiąca br.
  Autor: JoK
  Materiały: kolduby.pl
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Abonamenty i karnety - korzyści dla obu stron
  W ostatnim artykule skupiliśmy się na rozliczaniu grup zorganizowanych korzystających z obiektów basenowych. Tematyka ta jest bezpośrednio związana z systemem karnetów abonamentowych. Jak opisałem poprzednio, usługi w formie abonamentowej [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.