Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności
Ostatnie posty na forum:

Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Cytat: Lidia w 11 Marzec 2019, 11:28:27Gdzie możemy zamówić dofinansowane szkolenie dla obsługi Gościa hotelowego? Kto je wykonu...
wymina powietrza - wysłana przez Artek
Witam, niestety nie testowałem, ale pomysł wart uwagi. Wentylację mamy od firmy Calorex, może warto ich podpytać czy mają takie ...
Zgoda na dźwigi przed basenem - wysłana przez Radek
Z tego co mi wiadomo z wnioskiem o jakiekolwiek pozwolenie musi wystąpić właściciel gruntu. Nie wiem jaki jest stan obecny i co ...
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez Patrycja86
Nie ma problemu z dofinansowaniem jeśli się zorganizuje niezbędne dokumenty i wybierze sprawdzoną firmę montującą windy dla niep...
Hello par - wysłana przez Alexspar
Hello, i am here new par
Ostatnie komentarze:
 • 2019-03-12 19:49:51 - Funam Sp.zo.o
  Stacja Poolmanager służy do pomiaru i regulacji pH i Cl w wodzie basenowej, w zależności od wersji pH/ Rx lub pH/Cl. Tak jak w opisie można ją dodatkowo wykorzystać do [...]
 • 2019-03-12 11:55:54 - Ambra
  Na jakiej zasadzie działa ten system - czy mając już system uzdatniania wody możemy zamontować takie urządzenie?
 • 2019-03-05 15:10:34 - mm
  Z jednej strony mnogość wymaganych warunków specyfikacji, z drugiej konieczność zabezpieczenia się inwestora przed nierzetelnymi firmami. Inwestycje publiczne to trudny [...]

 • Foto - Gmina Kolduby
  Dodaj komentarz
  0
  2019-01-08
  Budowa pływalni w Koldubach pod znakiem zapytania
  W zeszłym roku Gmina Kolbudy uzyskała pozwolenie na budowę basenu przy Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach.   W dniu dzisiejszym wiadomo już, że już brakuje pieniędzy na budowę pływalni.

  Wójt Kolbud Andrzej Chruścicki stoi przed dylematem czy inwestować w  basen czy  też inny obiekt. Gmina zastanawia się czy znajdzie partnera który chciałby zainwestować w to przedsięwzięcie. Przewodnicząca Rady Gminy Kolbudy twierdzi, że odpowiedzialność z tę trudną sytuację ponosi poprzedni wójt.

  Przypominamy że decyzję w tej sprawie wydał w zeszłym roku Starosta Gdański. Latem 2018 roku ruszyła inwestycja, a mieszkańcy Kolduby czekali od… 1986 roku, kiedy do użytku oddano szkołę w Kolbudach.

  – O budowie basenu mówiło się od ponad trzydziestu lat. Wielu mieszkańców dawno przestało wierzyć, że pływalnia w naszej gminie kiedykolwiek powstanie. Często żartowano sobie na temat tego przedsięwzięcia, które stało się lokalnym odpowiednikiem „gruszki na wierzbie”(...) Basen powinien być gotowy do końca roku 2019. Cieszę się, że inwestycję uda się rozpocząć jeszcze w tej kadencji. Upływające właśnie cztery lata minęły pod znakiem realizacji obiektów sportowych i rekreacyjnych. Zbudowaliśmy dwie nowe sale sportowe, cały czas rozwijamy parki rekreacyjne w Kolbudach i Bąkowie. Budujemy szkołę w Kowalach, która również będzie miała nowoczesną salę. Basen, idealnie się w to wszystko wpisuje. Mieszkańcy czekali na niego wystarczająco długo –
  mówił były wójt gminy Leszek Grombala. ByłyWójt i przedstawiciel firmy B.O.B. P. Biełuś, która wygrała wówczas przetarg, złożyli podpisy pod stosowną umową.
  - Czekaliśmy na tę chwilę bardzo długo -
  mówił poprzedni wójt Leszek Grombala. - Wielu naszych mieszkańców straciło już chyba wiarę, że inwestycja zostanie kiedykolwiek zrealizowana (…) Kompleks sportowy jaki mamy przy szkole, uzupełniony o krytą pływalnię, będzie bez wątpienia powodem do dumy dla naszej gminy.

  Budynek poza funkcją basenową miał posiadać strefę fitness na piętrze oraz strefę saun na parterze. Ze szkołą miał być scalony łącznikiem, który miał powstać w wyniku przebudowy istniejącego wejścia głównego do ZKPiG.

  Inwestycja obejmować miała halę pływalni z sześciotorowym basenem sportowym o wymiarach 25x13,50 m, głębokości 1,8 m, a także basen rekreacyjny o nieregularnych wymiarach ok. 21,25x5,34 m i zróżnicowanych głębokościach 80 cm i 40 cm. W basenie sportowym na szerokości trzech torów zaprojektowano ruchome dno, pozostałe 3 tory miały mieć stałą głębokość a obok basenu rekreacyjnego znajdować się miała wanna spa dla dziesięciu osób. W strefie spa zaplanowano dwa zespoły szatniowe z pomieszczeniami higieniczno – sanitarnymi, z których korytarzem można by było przejść do pomieszczenia relaksu będącego w bezpośrednim połączeniu z saunami – suchą i mokrą.

  Gmina Koldub na budowę basenu wydała ponad milion złotych a decyzja w tej sprawie zapadnie prawdopodobnie do końca miesiąca br.
  Autor: JoK
  Materiały: kolduby.pl
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Uniejów - historia i nowoczesność
  Pierwsze w Polsce uzdrowisko termalne mieści się w Uniejowie, którego bez wątpienia największą atrakcją jest kompleks basenów termalnych. Baseny kryte i otwarte zasilane są leczniczą solanką termalną, co pozwala funkcjonować im przez [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.