Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Aktualnościwięcej aktualności


Ostatnie komentarze:
 • 2022-09-27 09:58:58 - LouisLoank
  Hola to all. We are excited we heard the guidance here. I’ve been poking around for this info for years and I will be sure to tell my sisters to swing by. The other day [...]
 • 2022-09-26 10:21:41 - Bożena
  Czy zatem obiekt hotelowy posiadający nieckę basenową 16m długości i najwyższą głębokość 110m będzie wymagał zatrudnienia ratownika ?
 • 2022-09-25 02:10:23 - Rexonattavempolime
  [url=]http://loveplanet.gq/[/url]

 • Foto - FABRYKA_WODY_LUTY_2020, LIPIEC_2022
  Dodaj komentarz
  0
  2022-07-12
  1000 dni Fabryki Wody
  Prace na budowie największego Parku Wodnego na Pomorzu trwają już przeszło 1000 dni. Szczecińska Fabryka Wody to nie tylko Aquapark lecz także Centrum Edukacyjne – Edukatorium. Prace budowlane obu obiektów połączonych ze sobą łącznikiem mają zakończyć się w tym roku.

  W 2019 roku rozpoczęto pracę budowlane na obiekcie Fabryka Wody. Przyjrzyjmy się jak na przestrzeni tych kilku lat „urósł” szczeciński Park Wodny. Po przygotowaniu placu budowy w 2019 roku nastąpił okres na przekazanie placu budowy i rozpoczęcie prac ziemnych, palowanie gruntu, montaż ścianek szczelnych.

  W okresie wiosenno-letnim gotowe były płyty fundamentowe i oba budynki zaczęły piąć się do góry. Wtedy też odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego na terenie inwestycji. Przez kolejne tygodnie konstrukcja żelbetowa budynków rozrastała się w każdym kierunku. Szybciej powstawał budynek Edukatorium i to właśnie na nim, z końcem roku, rozpoczął się montaż imponującej 115 tonowej konstrukcji stalowego świetlika i ogromnego modelu cząsteczki wody.

  W lutym 2021 roku, rozpoczął się kolejny ważny etap inwestycji. Podpisana została umowa na wykonanie multimedialnej wystawy w Centrum Edukacyjnym. Na wiosnę rozpoczął się montaż niecek basenowych. Pierwszą była niecka 25 metrowego basenu sportowego. W okresie letnim nad główną halą basenową zamontowana została drewniana konstrukcja dachu. Składało się na nią aż trzynaście 40 metrowych dźwigarów wykonanych z drewna klejonego, każdy o wadze ok. 12 ton. Z kolei w sierpniu na obiekcie zawieszona została wiecha.

  Kolejne tygodnie, to oprócz prac konstrukcyjnych, również prace wykończeniowe i instalacyjne. Pojawiły się pierwsze fragmenty elewacji, zainstalowana została szklana fasada. Kontynuowany był montaż kolejnych niecek basenowych. W części budynku Aquaparku zainstalowane zostały świetliki tubowe. Z kolei na budynku Edukatorium na świetliku zainstalowana została membrana ETFE. Oba rozwiązania pozwalają oświetlić wnętrze budynku samym światłem słonecznym.

  Przełom roku 2021 i 2022 to montaż zjeżdżalni zewnętrznych. Z początkiem stycznia ruszyła produkcja wystawy edukacyjnej, której to elementy do dnia dzisiejszego montowane są w przestrzeniach Centrum Edukacyjnego. Kolejnego tygodnie bieżącego roku, to zaawansowane roboty wykończeniowe i instalacyjne. Zmieniać zaczęło się również coraz bardziej zagospodarowanie terenu. Widoczna jest część basenów zewnętrznych, kaskada wodna, amfiteatr z lodowiskiem i torem lodowym. Rozpoczął się również montaż zjeżdżalni wewnętrznych.

  Choć inwestycja powstaje w trudnym okresie pandemii Covid-19 oraz wojny na Ukrainie, najważniejsze jest to, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w tym roku planowane jest zakończenie procesu budowlanego. Po nim nastąpi czas odbiorów i rozruchów wszystkich instalacji, które zgodnie z kontraktem mogą potrwać od 3 do 6 miesięcy. W 2023 r. miłośnicy wodnej rekreacji będą mogli skorzystać z wszystkich atrakcji oferowanych przez Fabrykę Wody w Szczecinie.

  Inwestycja powstaje przy ulicy 1 Maja 41. Projekt inwestycji wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln zł. Wykonawcą wyposażenia Edukatorium jest MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION SP. Z O.O. Koszt wykonania wystawy to 25,8 mln zł.
  Materiały: Fabryka Wody Szczecin
  Przeczytaj także:
  „Prace wykończeniowe w Fabryce Wody”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/3325/prace_wykonczeniowe_w_fabryce_wody.html

  „Spacer po placu budowy Fabryki Wody” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3265/spacer_po_placu_budowy_fabryki_wody.html

  „Budowa Fabryki Wody coraz bliżej” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3252/budowa_fabryki_wody_coraz_blizej.html

  „Rozmowa z Konradem Stępniem - Prezesem Zarządu Fabryki Wody” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3227/rozmowa_z_konradem_stepniem_-_prezesem_zarzadu_fabryki_wody.html

  „„Rusza produkcja wystawy edukacyjnej Fabryki Wody” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3184/rusza_produkcja_wystawy_edukacyjnej_fabryki_wody.html

  „Centrum Edukacyjne w Fabryce Wody” - www.basenprof.pl/tv/3185/centrum_edukacyjne_w_fabryce_wody.html

  „Montaż zjeżdżalni Fabryki Wody” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3166/montaz_zjezdzalni_fabryki_wody.html

  „Montaż świetlików Fabryki Wody” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3140/montaz_swietlikow_fabryki_wody.html

  „Prace wykończeniowe w Fabryce Wody” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3133/prace_wykonczeniowe_w_fabryce_wody.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Wanny Spa HotSpring – wyjątkowa jakość od ponad 40 lat
  Wanny spa zwane potocznie „jacuzzi” to dzisiaj obowiązkowe wyposażenie każdego Spa. I to zarówno prywatnego, znajdującego się wewnątrz domu lub w ogrodzie jak i takiego dostępnego dla gości hotelowych, czy [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.