Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Foto - www.gov.pl

2023-02-23
Poznaj założenia Programu Olimpia - nabór już 1 marca
1 marca 2023 r. rozpocznie się nabór do programu wieloletniego pn. „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. Poznaj założenia programu, na który w latach 2023-2024 przeznaczone zostaną 2 mld zł.

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

– W wyniku informacji uzyskanych w czasie trwania pilotażu podjęliśmy szereg decyzji, które uelastyczniają założenia programu. Otworzyliśmy go na miasta – nie ograniczamy w żaden sposób wielkości samorządów, które mogą aplikować o wsparcie wynoszące do 70 proc. kosztów kwalifikowalnych
– mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Najważniejsze założenia Programu Olimpia
 • Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70% wydatków związanych z realizacją zadania.
 • W ramach programu dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań:
  – budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji;
  – budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m.
 • Wysokość środków finansowych planowana do przyznania w ramach dofinansowań w Programie wynosi 2 mld zł w podziale na lata:
  – 2023 r. – 800 000 000 zł,
  – 2024 r. – 1 200 000 000 zł.

Nabór do Programu będzie trwać od 1 do 31 marca 2023 r.


Szczegółowe informacje o programie, a także wizualizacje przykładowych realizacji można znaleźć w naszym Biuletynie Informacji Publicznej: www.gov.pl/web/sport/program-olimpia--program-budowy-przyszkolnych-hal-sportowych
Materiały: MSiT
Przeczytaj także:
„OLIMPIA - program budowy przyszkolnych hal sportowych”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3489/olimpia_-_program_budowy_przyszkolnych_hal_sportowych.html

zamknij

Przeczytaj także

Chemia do stref SPA firmy Bayrol
Rekreacja w strefach SPA to obecnie prężnie rozwijający się kierunek użytkowników obiektów zarówno basenowych, jak i hotelowych. Zarządcy wspomnianych stref prześcigają się w ciągłym wzbogacaniu oferty. Ta [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.