Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]
 • 2022-04-27 00:21:04 - Zibi62
  Dziękuję wszystkim za cierpliwe wysłuchanie. Zapraszam do współpracy

 • Foto - www.kalisz.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2016-05-06
  Kaliski Aquapark z dobrymi wynikami
  W roku 2015 z usług Aquaparku w Kaliszu skorzystało ponad 1500 osób dziennie.

  Korzyści z Aquaparku są oczywiste i w najmniejszym stopniu nie budzą wątpliwości. Kalisz jest drugim w Wielkopolsce miastem, które dysponuje tak bogatą infrastrukturą kulturalno-rozrywkową. Wpisuje się w nią doskonale park wodny z kompleksową ofertą skupioną w jednym miejscu. W sposób bezpośredni Aquapark podnosi atrakcyjność Kalisza i buduje jego prestiż jako dużego ośrodka miejskiego. Spółka efektywnie realizuje postawione przed nią zadania, o czym świadczy liczba klientów korzystających z Aquaparku. W ubiegłym roku kaliski kompleks odwiedziło blisko 420 tysięcy Klientów, z samych basenów wewnętrznych i zewnętrznych oraz saun skorzystało ponad 360 tysięcy amatorów wodnej zabawy. W 2015 r. AQUAPARK uzyskał przychód ze sprzedaży na poziomie 6,7 mln złotych.

  - Dla Samorządu istotne jest, aby obiekt był w stanie utrzymać się i przynosił pewne zyski umożliwiające np. dalszą rozbudowę o kolejne atrakcje. Aquapark ma służyć przede wszystkim naszym mieszkańcom. Jego głównym zadaniem jest aktywizacja społeczeństwa a także zaspokojenie zapotrzebowania na komfortowe usługi związane ze sportem i rekreacją wodną. Postawiliśmy przed zarządem zadanie: dążenie do samofinansowania Spółki. Ubiegłoroczne wyniki mówią same za siebie, świadczą o zdeterminowanym i przemyślanym dążeniu do tego celu. Strata Spółki została obniżona w roku 2015 o blisko 1,5mln złotych w stosunku do roku 2014. Zmierzamy w dobrym kierunku
   - podkreśla Piotr Kościelny, wiceprezydent Miasta Kalisza.

  Funkcjonujący od czterech lat obiekt miniony rok zakończył dobrym wynikiem nie tylko frekwencyjnym i finansowym, ale także w kwestii realizacji zadań postawionych przed nowym zarządem. O jakości zarządzania Spółką świadczą wyniki, zarząd dba zarówno o finanse, jak i o rozwój infrastruktury Aquaparku a także duży nacisk kładzie na rozwój i podnoszenie kwalifikacji pracowników.

  - Chcemy aby Spółka rozwijała się stabilnie, dlatego w bieżącym roku liczymy na równie imponujący wzrost, choć wraz z przychodami rosną też koszty utrzymania obiektu. W roku 2015 udało nam się uzyskać wyższe o ponad 1 milion złotych przychody przy utrzymaniu niezmiennego poziomu kosztów z roku 2014
   – mówi Radosław Janczak, prezes zarządu. - Z każdym miesiącem liczba naszych Gości rośnie, dlatego nieustannie troszczymy się o zapewnienie najwyższych standardów świadczonych usług oraz bezpieczeństwa i komfortu użytkownikom kaliskiego Aquaparku - podkreśla Radosław Janczak, prezes zarządu.

  Priorytetem pracowników Aquaparku jest wysoki standard usług, zadowolenie klientów, a także tworzenie przyjaznej atmosfery. - Stawiamy na wykwalifikowaną i zaangażowaną kadrę. Systematycznie odbywają się szkolenia dla pracowników obsługi klienta oraz służby ratowniczej a to wszystko przekłada się także na wzrost liczby osób korzystających z naszych usług – dodaje Radosław Janczak.

  Największą inwestycję jaką zrealizowała Spółka w 2015 roku to dwukrotne powiększenie Klubu Fitness. Zaprojektowany specjalnie po to, aby ułatwić zdobycie upragnionej sylwetki i utrzymać doskonałą kondycję oraz zdrowie. Klub wzbogacił swoją ofertę o sprzęt, którego w Kaliszu do tej pory jeszcze nie było.

  Już w pierwszym miesiącu po otwarciu Klubu sprzedaż wzrosła o 43%, w porównaniu do analogicznego okresu roku 2014. Tendencja wzrostowa utrzymuje się nadal, co potwierdza trafność zrealizowanej inwestycji. Wprowadzane są dodatkowe usługi jak np. siłownia i fitness, które systematycznie wzbogacają ofertę i dostosowując ją do oczekiwań i potrzeb klientów.

  Nieprzerwanie dużą popularnością cieszy się kolejny cykl zajęć AQUA BABY. W nowym sezonie w programie bierze udział 120 dzieci w wieku od 3 do 36 miesiąca. Wciąż rosnącym powodzeniem cieszy się indywidualna nauka pływania a także grupowe zajęcia organizowane dla szkół biorących udział w projekcie ,,Umiem pływać" dofinansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

  W październiku ubiegłego roku Aquapark rozpoczął realizację miejskiego programu pn. Karta Dobrego Ucznia. Karnety przeznaczone są dla najzdolniejszych uczniów kaliskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dzięki nim mogą korzystać z usług basenowych a także z lodowiska. W poprzednim semestrze z takiej formy nagrody skorzystało 1705 kaliskich uczniów.

  W tegorocznych planach inwestycyjnych Spółki znajduje się m.in. zakończenie rozbudowy saunarium, które wśród kaliszan cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Na przełomie 2015/16 roku skompletowano całą niezbędną dokumentację, przygotowano plany, projekty oraz uzyskano niezbędne zezwolenia. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji.

  Rozpoczęły się także prace związane z przygotowaniem terenów zewnętrznych do sezonu letniego. Na amatorów wodnych kąpieli w tym sezonie czeka dodatkowa atrakcja na basenach zewnętrznych. Z atrakcji będzie można skorzystać już w czerwcu.
  Źródło: UM Kalisz, www.kalisz.pl
  Autor: Anna Błaszczyk, Joanna Marciniak
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Kompaktowa Scrubmaster na małe, trudno dostępne powierzchnie
  Małe pomieszczenia i trudniej dostępne miejsca czyste dzięki kompaktowej szorowarce od HAKO POLSKA. HAKO POLSKA przedstawia nową, kompaktową szorowarkę Scrubmaster B3. Ta praktyczna, składana maszyna jest doskonałym [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.