Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Stacja Analyt 3 - foto Funam Sp z o o

2018-06-14
BAYROL - profesjonalne systemy dla obiektów publicznych
Firma BAYROL wypuściła na rynek stację pomiarowo-regulacyjną Analyt 3 z linii Professional. Jest to już piąta wersja znanej stacji tej firmy. Analyt 3 służy do ciągłego pomiaru i regulacji wartości pH i zawartości wolnego chloru w wodzie basenowej oraz do pomiaru potencjału redukcyjno - utleniającego redoks i temperatury wody. Urządzenie spełnia wymagania norm europejskich dotyczących stacji stosowanych na basenach publicznych, w tym niemieckiej normy DIN 19 643.


Znaczne zmiany


Znacznym zmianom uległo oprogramowanie stacji, która może teraz zarządzać wieloma urządzeniami basenu. Mocno rozszerzono także menu kontekstowe oraz wprowadzono bardziej precyzyjny pomiar wolnego chloru za pomocą metody potencjometrycznej.

Stacja posiada nową obudowę w kolorze szczotkowanego aluminium. Elementy składowe stacji zakryte są dwoma osłonami zabezpieczającymi przed zabrudzeniem i przypadkowym uszkodzeniem jej elementów.

Wykonane z akrylu naczynia pomiarowe umożliwiają montaż elektrod pH i redoksu a także regulację przepływu wody pomiarowej za pomocą rotametru oraz jej pobór do badań.


Ekran dotykowy
– intuicyjny i prosty w obsłudze

Analyt 3 stanowi nową generację urządzeń pomiarowo-regulacyjnych wyposażonych w duży ekran dotykowy TFT, który wraz z przejrzystą strukturą menu zapewnia prostą i intuicyjną obsługę.

Wszystkie wskazania oraz komunikaty są przedstawiane na dużym wyświetlaczu. Lekkie dotknięcie palcem powierzchni ekranu umożliwia dostęp do wszystkich punktów menu i zmianę nastaw. Zawiera także tryb oszczędzania energii, który wyłącza wyświetlacz po upływie zaprogramowanego czasu.

Każdy punkt menu posiada dołączony tekst pomocy kontekstowej dostępny za pomocą przycisku Help. W większości przypadków tekst pomocy jest wystarczający i sięganie do instrukcji obsługi jest zbędne.


Menu dostępne jest na czterech poziomach:
- Użytkownika/Klienta (poziom 1 i 2),
- Serwisu (poziom 3)
- Szefa (poziom 4).

Każdy poziom menu zabezpieczony jest wprowadzonym hasłem. Zapobiega to dokonywaniu zmian przez nieuprawnione osoby.

Po pierwszym włączeniu stacji zostaje uruchomiony punkt menu „Pierwsze uruchamianie”, który umożliwia krok po kroku wprowadzenie parametrów basenu i nastaw regulatora nawet przez niewykwalifikowane osoby.


Dziennik zdarzeń – kontrola i analiza


Procesor stacji zapisuje w dzienniku 500 ostatnich istotnych zdarzeń takich jak np. włączenie/ wyłączenie stacji, kalibracje, alarmy, zmiany parametrów, zdalny dostęp itp. Wszystkie zapisy podają datę i czas zdarzenia oraz użytkownika. Dzięki temu możliwa jest analiza przebiegu pracy instalacji basenowej i występujących nieprawidłowości.


Graficzna prezentacja wartości


Wszystkie wartości pomiarowe (pH, wolny chlor, redoks, temperatura) a także zdarzenia wyjątkowe (np. alarmy, włączenia/wyłączenia stacji) mogą być przedstawione w formie graficznej.

Dodatkowo funkcja zoom pozwala na przedstawienie wartości pomiarowych w różnych okresach czasowych: 1/4/12/24 godzin lub w ciągu 1 tygodnia. Na ekranie można jednocześnie pokazać kilka wykresów obrazujących wartości pomiarowe.

Wykresy pomiarowe mogą być skopiowane w postaci pliku „pdf” lokalnie poprzez gniazdo USB jak również zdalnie na inny komputer czy smartfon.


Sterowanie pompami dozującymi


Stacja Analyt 3 umożliwia sterowanie różnymi typami pomp perystaltycznych i membranowych za pomocą sterowania stałego (włącz/wyłącz) lub impulsowego. W tym przypadku maksymalna ilość impulsów pompy (skoków membrany) wynosi 240/min.


Uniwersalne wyjścia przekaźnikowe


Stacja posiada 4 niezależne wyjścia przekaźnikowe, które umożliwiają po zaprogramowaniu sterowanie czasowe (włączanie/wyłączanie) różnych urządzeń jak pompa filtracyjna, pompa koagulanta, elektrolizer soli, sterowanie ogrzewaniem wody w basenie za pomocą podgrzewacza wody czy baterii słonecznych (solarycznych). Dzięki temu stosowanie dodatkowych sterowników staje się zbędne.


Dostęp z każdego miejsca


Analyt 3 oferuje kompleksowe możliwości zdalnego sterowania z sieci lokalnej (TCP/IP, Ethernet) lub z Internetu. Graficzny interfejs oparty jest całkowicie na najnowszych standardach technologii internetowej (Web). Interfejs użytkownika jest przejrzysty i wygląda oraz działa dokładnie tak samo, jak przy lokalnej obsłudze stacji.

Zdalny dostęp może być możliwy dla jednego bądź wielu użytkowników.


Sondy pomiarowe


Stacja wyposażona jest w precyzyjne układy pomiarowe z sondami pomiarowymi pH, wolnego chloru, potencjału redoks i temperatury.

Innowacyjna potencjometryczna sonda wolnego chloru składa się teraz z 3 elektrod – dwóch standardowych do pomiaru potencjału redoks oraz trzeciej złotej.


W standardowym wyposażeniu dostępny jest filtr wstępny gwarantujący przepływ czystej wody przez naczynia pomiarowe pH/redoksu i chloru.


Dodatkowe opcje poza wyposażeniem standardowym

Wyjścia prądowe
umożliwiające bezpośrednie podłączenie stacji do rejestratora i innych urządzeń. Możliwe jest wyprowadzenie wszystkich wartości pomiarowych.

Moduł do dwustronnej regulacji pH
, który umożliwia jednoczesne dozowanie pH-Minus oraz pH-Plus.


Więcej informacji uzyskają Państwo tutaj
:
FUNAM Sp. z o.o.
tel.: 604 129 293; 602 368 795; 71 364 37 21
e-mail: baseny@funam.pl
www: www.maytronics.pl
Przeczytaj także:
„Odkurzacze basenowe Wave – dla każdego basenu (cz.1)”
- www.basenprof.pl/artykuly/1441/odkurzacze_basenowe_wave_dla_kazdego_basenu_cz1.html

„Odkurzacze basenowe Wave – polecane dla Aquaparków (cz.2)” - www.basenprof.pl/artykuly/1463/odkurzacze_basenowe_wave_polecane_dla_aquaparkow_cz2.html

„Basenowe pompy ciepła” - www.basenprof.pl/artykuly/1177/basenowe_pompy_ciepla.html

„Fotometry Palintest – wyróżniają się jakością i ceną” - www.basenprof.pl/artykuly/1436/fotometry_palintest_wyrozniaja_sie_jakoscia_i_cena.html

zamknij

Przeczytaj także

Sauna fińska - jak korzystać
Sauna fińska jest nie tylko zabiegiem ciepło leczniczym, lecz także środkiem higieniczno-profilaktycznym. Polega na naprzemiennym przegrzewaniu i ochładzaniu całego ciała. Jest doskonałym czynnikiem hartującym i pielęgnującym [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.