Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum
Artykuływięcej artykułów












Ostatnie posty na forum:

Okna basenowe - wysłana przez Aqua Technology
Dzień dobry, Oferujemy kompleksowe wykonanie i montaż podwodnych okien basenowych, przezroczystych ścian, dna basenu. Realizacje...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Patryk
Szczerze mówiąc nie spotkałem się. Ale warto poszukać dystrybutorów, w tym okresie mają często jakieś promocje.
Okładzina - wodny plac zabaw - wysłana przez Adam
Ciekawe rozwiązanie na firma Polifun Garden z Katowic, ale cen nie znam. Pozdrowienia
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez malwina
formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśli chodzi o dofinansowania na windę, cz...
Wodny Plac Zabaw - wysłana przez Sorp
Witam,Nasze stowarzyszenie zajmuje się wypożyczeniem takiego toru na basen lub na otwartą wodę. Posiadamy certyfikowanych kilka ...
Ostatnie komentarze:
 • 2018-07-04 15:09:56 - Ambrozja
  A jaki jest koszt budowy takiej zjeżdźżalni z pontonami? Nie mogę znaleźć w internecie żadnej oferty.
 • 2018-06-21 10:19:52 - FLUIDRA TEAM
  Założymy, że jest to komentarz pozytywny. Dziękujemy za uznanie nas za SPECJALISTÓW. I zapraszamy do korzystania z naszej wieloletniej, specjalistycznej wiedzy.
 • 2018-06-12 13:11:35 - pawel
  Temat jest bardziej złożony , po pierwsze PŁACE NADAL SĄ NISKIE , materiały jeśli są faktycznie trwałe i dobrej jakości kosztują WIĘCEJ i to normalne , ktoś ustala [...]

 • Stacja Analyt 3 - foto Funam Sp z o o
  Dodaj komentarz
  0
  2018-06-14
  BAYROL - profesjonalne systemy dla obiektów publicznych
  Firma BAYROL wypuściła na rynek stację pomiarowo-regulacyjną Analyt 3 z linii Professional. Jest to już piąta wersja znanej stacji tej firmy. Analyt 3 służy do ciągłego pomiaru i regulacji wartości pH i zawartości wolnego chloru w wodzie basenowej oraz do pomiaru potencjału redukcyjno - utleniającego redoks i temperatury wody. Urządzenie spełnia wymagania norm europejskich dotyczących stacji stosowanych na basenach publicznych, w tym niemieckiej normy DIN 19 643.


  Znaczne zmiany


  Znacznym zmianom uległo oprogramowanie stacji, która może teraz zarządzać wieloma urządzeniami basenu. Mocno rozszerzono także menu kontekstowe oraz wprowadzono bardziej precyzyjny pomiar wolnego chloru za pomocą metody potencjometrycznej.

  Stacja posiada nową obudowę w kolorze szczotkowanego aluminium. Elementy składowe stacji zakryte są dwoma osłonami zabezpieczającymi przed zabrudzeniem i przypadkowym uszkodzeniem jej elementów.

  Wykonane z akrylu naczynia pomiarowe umożliwiają montaż elektrod pH i redoksu a także regulację przepływu wody pomiarowej za pomocą rotametru oraz jej pobór do badań.


  Ekran dotykowy
  – intuicyjny i prosty w obsłudze

  Analyt 3 stanowi nową generację urządzeń pomiarowo-regulacyjnych wyposażonych w duży ekran dotykowy TFT, który wraz z przejrzystą strukturą menu zapewnia prostą i intuicyjną obsługę.

  Wszystkie wskazania oraz komunikaty są przedstawiane na dużym wyświetlaczu. Lekkie dotknięcie palcem powierzchni ekranu umożliwia dostęp do wszystkich punktów menu i zmianę nastaw. Zawiera także tryb oszczędzania energii, który wyłącza wyświetlacz po upływie zaprogramowanego czasu.

  Każdy punkt menu posiada dołączony tekst pomocy kontekstowej dostępny za pomocą przycisku Help. W większości przypadków tekst pomocy jest wystarczający i sięganie do instrukcji obsługi jest zbędne.


  Menu dostępne jest na czterech poziomach:
  - Użytkownika/Klienta (poziom 1 i 2),
  - Serwisu (poziom 3)
  - Szefa (poziom 4).

  Każdy poziom menu zabezpieczony jest wprowadzonym hasłem. Zapobiega to dokonywaniu zmian przez nieuprawnione osoby.

  Po pierwszym włączeniu stacji zostaje uruchomiony punkt menu „Pierwsze uruchamianie”, który umożliwia krok po kroku wprowadzenie parametrów basenu i nastaw regulatora nawet przez niewykwalifikowane osoby.


  Dziennik zdarzeń – kontrola i analiza


  Procesor stacji zapisuje w dzienniku 500 ostatnich istotnych zdarzeń takich jak np. włączenie/ wyłączenie stacji, kalibracje, alarmy, zmiany parametrów, zdalny dostęp itp. Wszystkie zapisy podają datę i czas zdarzenia oraz użytkownika. Dzięki temu możliwa jest analiza przebiegu pracy instalacji basenowej i występujących nieprawidłowości.


  Graficzna prezentacja wartości


  Wszystkie wartości pomiarowe (pH, wolny chlor, redoks, temperatura) a także zdarzenia wyjątkowe (np. alarmy, włączenia/wyłączenia stacji) mogą być przedstawione w formie graficznej.

  Dodatkowo funkcja zoom pozwala na przedstawienie wartości pomiarowych w różnych okresach czasowych: 1/4/12/24 godzin lub w ciągu 1 tygodnia. Na ekranie można jednocześnie pokazać kilka wykresów obrazujących wartości pomiarowe.

  Wykresy pomiarowe mogą być skopiowane w postaci pliku „pdf” lokalnie poprzez gniazdo USB jak również zdalnie na inny komputer czy smartfon.


  Sterowanie pompami dozującymi


  Stacja Analyt 3 umożliwia sterowanie różnymi typami pomp perystaltycznych i membranowych za pomocą sterowania stałego (włącz/wyłącz) lub impulsowego. W tym przypadku maksymalna ilość impulsów pompy (skoków membrany) wynosi 240/min.


  Uniwersalne wyjścia przekaźnikowe


  Stacja posiada 4 niezależne wyjścia przekaźnikowe, które umożliwiają po zaprogramowaniu sterowanie czasowe (włączanie/wyłączanie) różnych urządzeń jak pompa filtracyjna, pompa koagulanta, elektrolizer soli, sterowanie ogrzewaniem wody w basenie za pomocą podgrzewacza wody czy baterii słonecznych (solarycznych). Dzięki temu stosowanie dodatkowych sterowników staje się zbędne.


  Dostęp z każdego miejsca


  Analyt 3 oferuje kompleksowe możliwości zdalnego sterowania z sieci lokalnej (TCP/IP, Ethernet) lub z Internetu. Graficzny interfejs oparty jest całkowicie na najnowszych standardach technologii internetowej (Web). Interfejs użytkownika jest przejrzysty i wygląda oraz działa dokładnie tak samo, jak przy lokalnej obsłudze stacji.

  Zdalny dostęp może być możliwy dla jednego bądź wielu użytkowników.


  Sondy pomiarowe


  Stacja wyposażona jest w precyzyjne układy pomiarowe z sondami pomiarowymi pH, wolnego chloru, potencjału redoks i temperatury.

  Innowacyjna potencjometryczna sonda wolnego chloru składa się teraz z 3 elektrod – dwóch standardowych do pomiaru potencjału redoks oraz trzeciej złotej.


  W standardowym wyposażeniu dostępny jest filtr wstępny gwarantujący przepływ czystej wody przez naczynia pomiarowe pH/redoksu i chloru.


  Dodatkowe opcje poza wyposażeniem standardowym

  Wyjścia prądowe
  umożliwiające bezpośrednie podłączenie stacji do rejestratora i innych urządzeń. Możliwe jest wyprowadzenie wszystkich wartości pomiarowych.

  Moduł do dwustronnej regulacji pH
  , który umożliwia jednoczesne dozowanie pH-Minus oraz pH-Plus.


  Więcej informacji uzyskają Państwo tutaj
  :
  FUNAM Sp. z o.o.
  tel.: 604 129 293; 602 368 795; 71 364 37 21
  e-mail: baseny@funam.pl
  www: www.maytronics.pl
  Przeczytaj także:
  „Odkurzacze basenowe Wave – dla każdego basenu (cz.1)”
  - www.basenprof.pl/artykuly/1441/odkurzacze_basenowe_wave_dla_kazdego_basenu_cz1.html

  „Odkurzacze basenowe Wave – polecane dla Aquaparków (cz.2)” - www.basenprof.pl/artykuly/1463/odkurzacze_basenowe_wave_polecane_dla_aquaparkow_cz2.html

  „Basenowe pompy ciepła” - www.basenprof.pl/artykuly/1177/basenowe_pompy_ciepla.html

  „Fotometry Palintest – wyróżniają się jakością i ceną” - www.basenprof.pl/artykuly/1436/fotometry_palintest_wyrozniaja_sie_jakoscia_i_cena.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Baseny termalne na Węgrzech
  Na Węgrzech jest ponad tysiąc gorących źródeł, prawie 350 ujęć wód termalnych wykorzystywanych jest w rekreacji i lecznictwie. Ich właściwości znane były już w czasach rzymskich. W miejscach ujęć powstały łaźnie czynne cały rok. [...]
  
  Partnerzy



  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.