Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-09-27 09:58:58 - LouisLoank
  Hola to all. We are excited we heard the guidance here. I’ve been poking around for this info for years and I will be sure to tell my sisters to swing by. The other day [...]
 • 2022-09-26 10:21:41 - Bożena
  Czy zatem obiekt hotelowy posiadający nieckę basenową 16m długości i najwyższą głębokość 110m będzie wymagał zatrudnienia ratownika ?
 • 2022-09-25 02:10:23 - Rexonattavempolime
  [url=]http://loveplanet.gq/[/url]

 • Dodaj komentarz
  0
  2014-02-26
  Przygotowanie zjeżdżalni do sezonu letniego
  Zima w tym roku nie dała nam się za bardzo we znaki. Długoterminowe prognozy pogody wskazują, że wiosna zagościła w Polsce już na dobre. Może się więc okazać, że niedostępne w czasie zimy w niektórych obiektach zewnętrzne zjeżdżalnie, będzie można uruchomić szybciej niż w poprzednich latach.

  DOCIEPLENIA
  Powody wyłączeń najczęściej związane są brakiem izolacji zjeżdżalni. Różnica temperatur pomiędzy rurami biegnącymi wewnątrz i na zewnątrz obiektu, powoduje silny dyskomfort użytkownika. Z drugiej strony, taka tuba to mostek termiczny, którym ciepło ucieka z hali basenowej, zaś zrównoważenie tych ubytków niesie za sobą duże koszty. Finanse w takim wypadku dodatkowo pogarsza fakt, że nieczynne zjeżdżalnie powodują spadek atrakcyjności obiektu, a tym samym mniejszą frekwencję i obniżenie wpływów do kasy. Rozwiązaniem może być tu system dociepleń zjeżdżalni firmy Pol-Glass, który nie tylko znacznie ogranicza straty ciepła, ale również poprawia ich wygląd zewnętrzny. Wtedy można z nich korzystać przez cały rok.

  SERWIS
  Niezależnie jednak od ciągłości wykorzystywania zjeżdżalni i poziomu komfortu użytkowników, należy pamiętać przede wszystkim o ich bezpieczeństwie. Zjeżdżalnie wewnętrzne powinny być serwisowane raz w roku, zaś zewnętrzne - dwukrotnie. Zakres czynności serwisowych w zasadzie nie zależy od rodzaju zjeżdżalni. Każdorazowo sprawdzana jest jakość połączeń poszczególnych elementów, stan konstrukcji oraz ogólna kondycja zjeżdżalni. Najlepiej skorzystać w tym zakresie z doświadczonej ekipy, która na co dzień dotrzymuje w swojej pracy najwyższych standardów jakościowych. Fizycznego rozruchu - jeśli zjeżdżalnia nie była używana - administrator może dokonać już samodzielnie.

  KONIECZNOŚĆ
  Regularny serwis zjeżdżalni to także sprawa komfortu użytkowników. Niezależnie od rodzaju ślizgów ich najsłabszym ogniwem zawsze są połączenia między elementami. Jeśli są to połączenia miękkie, oprócz ewentualnych przesunięć elementów czy ubytków w masie uszczelniającej, należy zwrócić w nich uwagę na aspekt higieniczny. Połączenia miękkie to najczęstsze miejsca tworzenia się ognisk pleśni i bakterii. Czynnikiem często powodującym zagrożenie jest także śnieg zalegający na zewnętrznych częściach konstrukcji, który może spowodować odkształcenia zjeżdżalni. Codziennie z każdego obiektu tego typu korzystają dziesiątki, jeśli nie setki osób. Obciążenia, na jakie narażona jest cała konstrukcja powodują, że jedynie regularne wizyty fachowców są w stanie zapewnić jej prawidłową eksploatację przez długie lata.

  Do realizacji usług serwisowych przed nadchodzącym sezonem polecamy specjalistów z firmy Pol-Glass, którzy działając zgodnie z normami ISO 9001:2008 swoje doświadczenie zdobywali w obiektach w całej Europie.
  Autor: Maria Górnicka-Wieczorek, Dyrektor Zarządzający w Pol-Glass s.j.
  Materiały: Pol-Glass s.j. www.pol-glass.com
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Dach basenu - kompleksowe rozwiązanie SIKA Poland
  Obiekty o wysokiej wilgotności (powyżej 65%), takie jak baseny, wymagają bezpiecznych i przemyślanych rozwiązań minimalizujących ryzyko kondensacji pary wodnej w przegrodach. Dotyczy to też przekryć dachowych. Szczególnie [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.