Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów

Infiniti

2014-05-07
Zamknięta nie znaczy ciasna!
Zjeżdżalnie otwarte i półotwarte mają tę przewagę nad rurowymi, że zwykle wiążą się z inną jakością doznań związanych z większą przestrzenią. Z kolei te drugie mogą być wykorzystywane przez cały rok i pozwalają na zastosowanie multimediów, które też podnoszą atrakcyjność zjazdu. A jeśli nie chcemy wybierać między jednym a drugim?

Produktem łączącym powyższe zalety jest zjeżdżalnia INFINITI dostępna w ofercie Pol-Glass. Wyróżnia ją charakterystyczny kształt przekroju o wysokości 1,4 metra i szerokości aż 3,5 metra. Pozwala on na jednoczesny zjazd kilku użytkowników i korzystanie z pontonów. Taka przestrzeń daje też wielki komfort tym, którzy w mniejszych zjeżdżalniach nie czują się zbyt swobodnie.

INFINITI pozwala na całoroczną eksploatację oraz umożliwia zastosowanie multimediów czy naświetli o różnych kształtach. Jednak jej największe atuty wynikają z dużej różnorodności dostępnych modułów.

Standardowe pochylenie tej zjeżdżalni mieści się w przedziale 10-13%, jednak możliwe jest również dodawanie "hopek", które powodują zmianę tempa zjazdu. Ponadto elementy na zakrętach profilowane są tak, by dzięki sile odśrodkowej móc jak najwyżej wjeżdżać na ich ściany boczne, co wprowadza dodatkowy element zaskoczenia.

Przekrój zakrętu lewego jest lustrzanym odbiciem zakrętu prawego, co w połączeniu z dużą przestrzenią wewnątrz czyni pojęcia góra-dół i przód-tył dużo bardziej względnymi i dodaje zjazdowi pewnego aspektu nieprzewidywalności. Zwiększona przestrzeń zjazdu sprawia także, że strefy jego początku i końca wyglądają o wiele bardziej nietypowo i pociągająco, niż w tradycyjnych zjeżdżalniach o przekroju kołowym. A przecież chodzi nam także o to, by się wyróżnić.

Warto również wspomnieć, że do montażu zjeżdżalni INFINITI, pomimo jej dużego przekroju, nie potrzeba ogromnych przestrzeni. Projektanci Pol-Glass potrafią umiejscowić ją także w aquaparkach średniej wielkości. Więcej informacji: www.wodneatrakcje.eu
Autor: Michał Włosowski, Specjalista ds. Sprzedaży w Pol-Glass s. j.

zamknij

Przeczytaj także

Postęp prac budowy basenu w Oleśnie
Na placu budowy nowego obiektu trwają prace. Budowa basenów zewnętrznych przebiega bardzo sprawnie. Wykonawca ma 13 miesięcy na budowę basenu. Inwestycja odbywa się na terenie poniemieckiej pływalni plenerowej w [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.