Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów
Centrum Rekreacji Oborniki

2014-11-21
Klatka z laminatu – bezpieczna i komfortowa alternatywa

Chcąc uniknąć problemów z nieestetycznymi, wymagającymi precyzyjnej i czasochłonnej  pielęgnacji klatkami schodowymi prowadzącymi na górę zjeżdżalni, długo szukaliśmy odpowiedniego dla użytkowników obiektów basenowych rozwiązania.

Coraz silniejsze środki chemiczne i wiele godzin pracy służb sprzątających nie wystarczyły aby stalowe klatki schodowe zachowały swój blask nowości i świeżości. Wreszcie znaleziono odpowiedni produkt, który zażegnał ten poważny problem.


Estetyka wizualna

Odpowiedzią na wyżej wspomniane utrudnienia jest klatka schodowa do zjeżdżalni z laminatu.
Konstrukcja wsporcza klatki schodowej jest wykonana ze stali ocynkowanej, dzięki której gwarantujemy sztywność i stabilność całej formy. Sam szkielet konstrukcji jest schowany pod wierzchnią formą klatki. Zarówno stopnie, jak i ściany boczne mogą być wykonane w dowolnym kolorze według palety RAL z laminatu poliestrowo-szklanego i dowolnie zdobione.


Bezpieczeństwo

W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa, stopnie pokryte są warstwą antypoślizgową w tym samym lub wyróżniającym się kolorze. Barierki na platformie górnej i dolnej wykonane są ze stali nierdzewnej.
Górna platforma może być dostosowana do potrzeby obecności ratownika – istnieje możliwość uformowania specjalnego siedziska, które staje się integralną częścią górnej platformy z dobrym widokiem na element startowy zjeżdżalni. To rozwiązanie jest szczególnie polecane przy zjeżdżalniach ekstremalnych, pontonowych, na maty, przy których kontrola przepustowości i manewrowania dodatkowymi przedmiotami do ześlizgu powinna być wzmożona.


Komfort i higiena

Zarówno konstrukcja z laminatu, jak i barierki ze stali nierdzewnej są elementami łatwymi w utrzymaniu czystości. Ich pielęgnacja jest jednym z elementów odpowiedniego przeszkolenia pracowników przez specjalistów z branży basenowej i montażystów wyposażenia aquaparku.

Dodatkowy komfort z użytkowania klatki schodowej z laminatu uzyskamy dzięki podgrzewanym stopniom. Pod warstwą laminatu umieszczamy maty grzewcze, których rozgrzanie możemy dowolnie kontrolować. To rozwiązanie jest szczególnie rekomendowane dla zjeżdżalni i klatek schodowych narażonych na zmienne temperatury i warunki atmosferyczne.


Zastosowanie

Klatki z laminatu mogą być zaprojektowane zamiast tradycyjnych klatek schodowych w planowanych obiektach. Możemy także zastąpić laminatem tradycyjną starą klatkę w już funkcjonującym obiekcie.
Pełna paleta kolorów na podstawie palety RAL, daje możliwość wykorzystania klatki schodowej, jako elementu atrakcyjnej aranżacji wnętrza obiektu. Jak dotąd smutna, szaro-stalowa klatka, na której z czasem tworzą się nieestetyczne zacieki, może nabrać nowego, atrakcyjnego oblicza.


Zalety
Zalety klatki schodowej z laminatu:

  • jest łatwa w utrzymaniu czystości co przekłada się na oszczędności (mniej środków czyszczących i krótszy czas pracy osób zaangażowanych w sprzątanie),
  • jest atrakcyjna wizualnie,
  • może być kolorystycznie dopasowana do zjeżdżalni lub wystroju obiektu,
  • jest bezpieczna w użyciu i funkcjonalna dla ratowników pełniących służbę na podeście startowym,
  • jest komfortowa w użytkowaniu,
  • montaż klatki trwa (w zależności od projektu) do kilku dni, dzięki czemu obiekt nie zostaje na długo wyłączony z funkcjonowania.
Autor: Dominika Mazur - Firma Mazur Sp. z o.o. Sp.k.
Materiały: www.firmamazur.pl

zamknij

Przeczytaj także

Te zjeżdżalnie zrewolucjonizują rynek !
Parki wodne nie tracą na popularności, a klienci szukają coraz bardziej oryginalnych wrażeń. Jak sprostać najnowszym oczekiwaniom i wyróżnić się w branży…? Aquaparki na całym świecie prześcigają [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.