Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-09-27 09:58:58 - LouisLoank
  Hola to all. We are excited we heard the guidance here. I’ve been poking around for this info for years and I will be sure to tell my sisters to swing by. The other day [...]
 • 2022-09-26 10:21:41 - Bożena
  Czy zatem obiekt hotelowy posiadający nieckę basenową 16m długości i najwyższą głębokość 110m będzie wymagał zatrudnienia ratownika ?
 • 2022-09-25 02:10:23 - Rexonattavempolime
  [url=]http://loveplanet.gq/[/url]

 • Centrum Rekreacji Oborniki
  Dodaj komentarz
  1
  2014-11-21
  Klatka z laminatu – bezpieczna i komfortowa alternatywa

  Chcąc uniknąć problemów z nieestetycznymi, wymagającymi precyzyjnej i czasochłonnej  pielęgnacji klatkami schodowymi prowadzącymi na górę zjeżdżalni, długo szukaliśmy odpowiedniego dla użytkowników obiektów basenowych rozwiązania.

  Coraz silniejsze środki chemiczne i wiele godzin pracy służb sprzątających nie wystarczyły aby stalowe klatki schodowe zachowały swój blask nowości i świeżości. Wreszcie znaleziono odpowiedni produkt, który zażegnał ten poważny problem.


  Estetyka wizualna

  Odpowiedzią na wyżej wspomniane utrudnienia jest klatka schodowa do zjeżdżalni z laminatu.
  Konstrukcja wsporcza klatki schodowej jest wykonana ze stali ocynkowanej, dzięki której gwarantujemy sztywność i stabilność całej formy. Sam szkielet konstrukcji jest schowany pod wierzchnią formą klatki. Zarówno stopnie, jak i ściany boczne mogą być wykonane w dowolnym kolorze według palety RAL z laminatu poliestrowo-szklanego i dowolnie zdobione.


  Bezpieczeństwo

  W celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa, stopnie pokryte są warstwą antypoślizgową w tym samym lub wyróżniającym się kolorze. Barierki na platformie górnej i dolnej wykonane są ze stali nierdzewnej.
  Górna platforma może być dostosowana do potrzeby obecności ratownika – istnieje możliwość uformowania specjalnego siedziska, które staje się integralną częścią górnej platformy z dobrym widokiem na element startowy zjeżdżalni. To rozwiązanie jest szczególnie polecane przy zjeżdżalniach ekstremalnych, pontonowych, na maty, przy których kontrola przepustowości i manewrowania dodatkowymi przedmiotami do ześlizgu powinna być wzmożona.


  Komfort i higiena

  Zarówno konstrukcja z laminatu, jak i barierki ze stali nierdzewnej są elementami łatwymi w utrzymaniu czystości. Ich pielęgnacja jest jednym z elementów odpowiedniego przeszkolenia pracowników przez specjalistów z branży basenowej i montażystów wyposażenia aquaparku.

  Dodatkowy komfort z użytkowania klatki schodowej z laminatu uzyskamy dzięki podgrzewanym stopniom. Pod warstwą laminatu umieszczamy maty grzewcze, których rozgrzanie możemy dowolnie kontrolować. To rozwiązanie jest szczególnie rekomendowane dla zjeżdżalni i klatek schodowych narażonych na zmienne temperatury i warunki atmosferyczne.


  Zastosowanie

  Klatki z laminatu mogą być zaprojektowane zamiast tradycyjnych klatek schodowych w planowanych obiektach. Możemy także zastąpić laminatem tradycyjną starą klatkę w już funkcjonującym obiekcie.
  Pełna paleta kolorów na podstawie palety RAL, daje możliwość wykorzystania klatki schodowej, jako elementu atrakcyjnej aranżacji wnętrza obiektu. Jak dotąd smutna, szaro-stalowa klatka, na której z czasem tworzą się nieestetyczne zacieki, może nabrać nowego, atrakcyjnego oblicza.


  Zalety
  Zalety klatki schodowej z laminatu:

  • jest łatwa w utrzymaniu czystości co przekłada się na oszczędności (mniej środków czyszczących i krótszy czas pracy osób zaangażowanych w sprzątanie),
  • jest atrakcyjna wizualnie,
  • może być kolorystycznie dopasowana do zjeżdżalni lub wystroju obiektu,
  • jest bezpieczna w użyciu i funkcjonalna dla ratowników pełniących służbę na podeście startowym,
  • jest komfortowa w użytkowaniu,
  • montaż klatki trwa (w zależności od projektu) do kilku dni, dzięki czemu obiekt nie zostaje na długo wyłączony z funkcjonowania.
  Autor: Dominika Mazur - Firma Mazur Sp. z o.o. Sp.k.
  Materiały: www.firmamazur.pl
  
  Komentarze
  bogi
  2014-11-22 10:28:42
  Bardzo funkcjonalne rozwiązanie, estetyczne, bezpieczne, ładnie można wkomponować w przestrzeń basenu. Wszystkim polecam.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Nieodpłatana pomoc na czas pandemii
  Szanowni Państwo, Jak wszyscy się domyślamy, świat po pandemii koronawirusa nie będzie już takim, jakim go zostawiliśmy… Mamy jednak nadzieję, że jak najszybciej wrócimy do tzw. „normalności” i [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.