Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-08-01 15:02:45 - szczupły
  czego brakuje,żeby zacząć budowe boiska treningowego ks borek
 • 2022-07-28 13:49:00 - mag
  Dobra akcja - ludzie zbyt mało wiedzą o prawidłowym korzystaniu z wodnej rekreacji. Wchodząc na basen, czy plażę zupełnie wyłączają myślenie.
 • 2022-06-12 17:57:20 - stary zawiedziony kibic
  Pamiętam borek w trzeciej lidze trenerów mieczysława kolasę , adama wapięnnika ,władysława zaworę to były czasy . ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI. Chciałbym doczekać takich [...]

 • Pol-Glass Infiniti
  Dodaj komentarz
  2
  2014-12-10
  Innowacja i różnorodność - zjeżdżalnie wodne Pol-Glass

  Zjeżdżalnie wodne są niewątpliwie największą atrakcją Aquaparków i obiektów basenowych. Swoją wysokością dorównują najwyższym budynkom a osiągana podczas zjazdu prędkość przyprawia o zawrót głowy i przypływ adrenaliny.  Należy jednak pamiętać, że nie zawsze zadowolenie ogółu będzie zadowoleniem jednostki, dlatego planując zakup zjeżdżalni ważne jest, aby każdy znalazł coś dla siebie.


  Zjeżdżalnie w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach

  Istnieje wiele typów zjeżdżalni wykorzystywanych w Aquaparkach oraz w innych obiektach. Zjeżdżalnie instalowane w parkach wodnych, ze względu na ich lokalizacje można podzielić na budowane na kąpieliskach i pływalniach otwartych oraz te budowane na pływalniach krytych. Atrakcje te różnicują się ponadto rodzajem ślizgu. Tu wyróżniamy otwarte rynny oraz zjeżdżalnie w pełni orurowane. Zjeżdżalnie mogą być zakończone swobodnym spadkiem do wody w specjalnym basenie lub wydzielonej strefie z basenu lub zbiornika ogólnego, elementem hamującym wstawionym w basen lądowiska lub osobnym basenem hamującym, będącym integralną częścią zjeżdżalni tzn. wanną hamowną.

  Dzięki rozwojowi technologii, różnorodność stosowanych rozwiązań zdaje się nie mieć końca. Coraz częściej pojawiają się obiekty, w których zjeżdżalnie tworzą całe systemy, na które składają się różne typy zjeżdżalni zarówno ze względu na ich formę jak i lokalizację. Na przykład najdłuższy kompleks zjeżdżalni w polskich parkach wodnych w Termach Maltańskich składa się z 7 różnych typów zjeżdżalni: zjeżdżalni szerokiej rodzinnej, zjeżdżalni „dzika rzeka” – wewnętrznej i zewnętrznej zjeżdżalni multimedialnej czarna dziura, zjeżdżalni turbo, zjeżdżalni pontonowej Infiniti, zjeżdżalni wielotorowej oraz zespołu zjeżdżalni rurowych zewnętrznych i wewnętrznych.

  Firma Pol-Glass oferuje całą gamę możliwości: od typowych zjeżdżalni jednoosobowych, poprzez rodzinne i wielotorowe, aż do specjalnych konstrukcji i akcesoriów urozmaicających zabawę. Obecnie oferujemy blisko 20 typów zjeżdżalni, około 20 rodzajów zabawek wodnych oraz tematyczne place zabaw - możliwe do indywidualnego zaprojektowania.


  Mini przewodnik po zjeżdżalniach

  Wyjątkowość naszej oferty polega głównie na kompleksowym podejściu do klienta i oferowanych usług. Jesteśmy pewni bezkonkurencyjnej jakości naszych produktów. Dzięki wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wyszukanym życzeniom. Poniżej kilka przykładowych produktów Firmy Pol-Glass.

  Infiniti to duża zjeżdżalnia nowego typu, której konstrukcja różni się od standardowych rozwiązań. Zjeżdżalnia tego typu charakteryzuje się dużą przestrzenią wewnątrz. Aż 3,5 m szerokości pozwala na jednoczesny zjazd kilku użytkowników. Obiekt oferuje różne sposoby zjazdu – oprócz klasycznej zabawy skorzystać można również z pontonu. Zamknięta struktura zjeżdżalni pozwala na całoroczną zabawę (w zależności od rozwiązań architektonicznych), a zainstalowanie efektów audiowizualnych dodatkowo podnosi atrakcyjność zabawy.

  Wahadło jest kolejną zjeżdżalnią o nietypowej konstrukcji, dzięki czemu pozwala wyróżnić się obiektowi basenowemu, na którym jest zainstalowane. Już sama nazwa sugeruje, czego można się spodziewać podczas korzystania z tego typu zjeżdżalni. Zjazd odbywa się na pontonie, na zjeżdżalni o dużym nachyleniu i o wysokich ścianach. Ponton zjeżdża na przemian po ścianach, osiągając naprawdę duże prędkości. Zjeżdżalnia stanowi doskonałą rozrywkę szczególnie dla miłośników ekstremalnych wrażeń.

  Cebula to nietypowa zjeżdżalnia o specyficznej budowie. Cebulę proponujemy w dwóch opcjach rozmiarowych : 6500 oraz większą wersję - 8800. Zmniejszone rozmiary Cebuli 6500 pozwalają na zamontowanie zjeżdżalni w obiektach, w których ze względu na ograniczone miejsce nie można zbudować Cebuli 8800 przy zachowaniu form atrakcji przez nią oferowanych. Zjeżdżalnia Cebula przygotowana została z myślą o wodnych parkach rozrywki. Zjazd składa się z trzech faz:
  1. nabieranie prędkości na stosunkowo długim odcinku – rurze o średnicy 800 mm i większych ( na życzenie klienta)
  2. wielokrotne wirowanie powodowane siłą odśrodkową w komorze o kształcie cebuli;
  3. swobodny spadek do basenu lub zakończenie zjazdu w odcinku rurowym.
  Zarówno Cebula 6500, jak i jej większy odpowiednik może być połączona z innymi zjeżdżalniami lub basenami.

  Zjeżdżalnia wielotorowa zbudowana jest z kilku równoległych, połączonych ze sobą torów, zależnie od nazwy. Umożliwia to jednoczesny zjazd kilku osobom bez ryzyka kolizji. Dodatkową atrakcją zjeżdżalni wielotorowej jest możliwość koleżeńskiej rywalizacji pomiędzy użytkownikami. Zjeżdżalnia dostępna jest w wariantach dwu-, trzy-, cztero-, i pięciotorowych, co pozwala na jednoczesny zjazd od dwóch do pięciu osób.

  Dzika rzeka
  to zjeżdżalnia przeznaczona głównie do użytku zewnętrznego. Ze względu na jej rozmiar, a w szczególności dużą szerokość, zjeżdżalnia umożliwia zjazd kilku osobom jednocześnie. Dzięki niewielkiemu nachyleniu prędkość zjazdu jest umiarkowana, co przy otwartej konstrukcji pozwala cieszyć się widokami. Dzika Rzeka oferuje spokojny i relaksujący zjazd podczas swobodnego spływu pontonem. Niewątpliwie jest to zjeżdżalnia, która spełni oczekiwania użytkowników w każdym wieku.


  Warto pamiętać , że obecny postęp technologiczny nie pozwala zostawać w tyle. Atrakcyjna i zróżnicowana baza rekreacyjna obiektu to klucz do sukcesu , a nowoczesne zjeżdżalnie wodne Pol-Glass to gwarancja dobrej zabawy i rzeszy zadowolonych użytkowników.

  Autor: Karolina Woźnicka, Specjalista ds. Sprzedaży w firmie Pol-Glass s.j.
  
  Komentarze
  obserwator
  2014-12-11 12:55:28
  Rzeczywiście, bogata oferta. Wiele tych typów zjeżdżalni mają też inne firmy w Polsce, a skoro ceny są konkurencyjne, to ciekawe czym się wyróżniacie. Pozdrawiam serdecznie
  Odpowiedz
  Karolina Woźnicka, Specjalista ds. Sprzedaży w firmie Pol-Glass s.j.
  2014-12-11 14:01:19
  Drogi "Obserwatorze", w naszym artykule odnajdziesz informacje o 20 typach zjeżdżalni , które dostarczamy naszym klientom. Niektóre z nich wykonywane są na życzenie klienta, ponieważ nie są aż tak powszechne na rynku polskim. Chcielibyśmy również zaznaczyć, że innowacja i różnorodność w naszym pojęciu nie ogranicza się do typu zjeżdżalni , ale również do zastosowanych materiałów i rozwiązań. Co nas wyróżnia?...odpowiedź jest jednoznaczna - jakość i opatentowane rozwiązania technologiczne. Artykuł ma na celu zachęcić klienta do zapoznania się z naszą ofertą i chętnie przekażemy zainteresowanym więcej informacji na temat wszytskich typów naszych zjeżdżalni, Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży i odwiedzania naszych realizacji w Polsce, jak i za granicą.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Legionella - prawidłowe praktyki dla hoteli i stref Spa
  Epidemia wywołana koronowirusem spowodowała paraliż turystycznej, rekreacyjnej i sportowej sfery życia znacznej części krajów naszego globu. W Europie powoli otwierają się baseny i parki wodne, a także hotelowe strefy Spa. [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.