Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów

Pol-Glass Infiniti

2014-12-10
Innowacja i różnorodność - zjeżdżalnie wodne Pol-Glass

Zjeżdżalnie wodne są niewątpliwie największą atrakcją Aquaparków i obiektów basenowych. Swoją wysokością dorównują najwyższym budynkom a osiągana podczas zjazdu prędkość przyprawia o zawrót głowy i przypływ adrenaliny.  Należy jednak pamiętać, że nie zawsze zadowolenie ogółu będzie zadowoleniem jednostki, dlatego planując zakup zjeżdżalni ważne jest, aby każdy znalazł coś dla siebie.


Zjeżdżalnie w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach

Istnieje wiele typów zjeżdżalni wykorzystywanych w Aquaparkach oraz w innych obiektach. Zjeżdżalnie instalowane w parkach wodnych, ze względu na ich lokalizacje można podzielić na budowane na kąpieliskach i pływalniach otwartych oraz te budowane na pływalniach krytych. Atrakcje te różnicują się ponadto rodzajem ślizgu. Tu wyróżniamy otwarte rynny oraz zjeżdżalnie w pełni orurowane. Zjeżdżalnie mogą być zakończone swobodnym spadkiem do wody w specjalnym basenie lub wydzielonej strefie z basenu lub zbiornika ogólnego, elementem hamującym wstawionym w basen lądowiska lub osobnym basenem hamującym, będącym integralną częścią zjeżdżalni tzn. wanną hamowną.

Dzięki rozwojowi technologii, różnorodność stosowanych rozwiązań zdaje się nie mieć końca. Coraz częściej pojawiają się obiekty, w których zjeżdżalnie tworzą całe systemy, na które składają się różne typy zjeżdżalni zarówno ze względu na ich formę jak i lokalizację. Na przykład najdłuższy kompleks zjeżdżalni w polskich parkach wodnych w Termach Maltańskich składa się z 7 różnych typów zjeżdżalni: zjeżdżalni szerokiej rodzinnej, zjeżdżalni „dzika rzeka” – wewnętrznej i zewnętrznej zjeżdżalni multimedialnej czarna dziura, zjeżdżalni turbo, zjeżdżalni pontonowej Infiniti, zjeżdżalni wielotorowej oraz zespołu zjeżdżalni rurowych zewnętrznych i wewnętrznych.

Firma Pol-Glass oferuje całą gamę możliwości: od typowych zjeżdżalni jednoosobowych, poprzez rodzinne i wielotorowe, aż do specjalnych konstrukcji i akcesoriów urozmaicających zabawę. Obecnie oferujemy blisko 20 typów zjeżdżalni, około 20 rodzajów zabawek wodnych oraz tematyczne place zabaw - możliwe do indywidualnego zaprojektowania.


Mini przewodnik po zjeżdżalniach

Wyjątkowość naszej oferty polega głównie na kompleksowym podejściu do klienta i oferowanych usług. Jesteśmy pewni bezkonkurencyjnej jakości naszych produktów. Dzięki wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wyszukanym życzeniom. Poniżej kilka przykładowych produktów Firmy Pol-Glass.

Infiniti to duża zjeżdżalnia nowego typu, której konstrukcja różni się od standardowych rozwiązań. Zjeżdżalnia tego typu charakteryzuje się dużą przestrzenią wewnątrz. Aż 3,5 m szerokości pozwala na jednoczesny zjazd kilku użytkowników. Obiekt oferuje różne sposoby zjazdu – oprócz klasycznej zabawy skorzystać można również z pontonu. Zamknięta struktura zjeżdżalni pozwala na całoroczną zabawę (w zależności od rozwiązań architektonicznych), a zainstalowanie efektów audiowizualnych dodatkowo podnosi atrakcyjność zabawy.

Wahadło jest kolejną zjeżdżalnią o nietypowej konstrukcji, dzięki czemu pozwala wyróżnić się obiektowi basenowemu, na którym jest zainstalowane. Już sama nazwa sugeruje, czego można się spodziewać podczas korzystania z tego typu zjeżdżalni. Zjazd odbywa się na pontonie, na zjeżdżalni o dużym nachyleniu i o wysokich ścianach. Ponton zjeżdża na przemian po ścianach, osiągając naprawdę duże prędkości. Zjeżdżalnia stanowi doskonałą rozrywkę szczególnie dla miłośników ekstremalnych wrażeń.

Cebula to nietypowa zjeżdżalnia o specyficznej budowie. Cebulę proponujemy w dwóch opcjach rozmiarowych : 6500 oraz większą wersję - 8800. Zmniejszone rozmiary Cebuli 6500 pozwalają na zamontowanie zjeżdżalni w obiektach, w których ze względu na ograniczone miejsce nie można zbudować Cebuli 8800 przy zachowaniu form atrakcji przez nią oferowanych. Zjeżdżalnia Cebula przygotowana została z myślą o wodnych parkach rozrywki. Zjazd składa się z trzech faz:
1. nabieranie prędkości na stosunkowo długim odcinku – rurze o średnicy 800 mm i większych ( na życzenie klienta)
2. wielokrotne wirowanie powodowane siłą odśrodkową w komorze o kształcie cebuli;
3. swobodny spadek do basenu lub zakończenie zjazdu w odcinku rurowym.
Zarówno Cebula 6500, jak i jej większy odpowiednik może być połączona z innymi zjeżdżalniami lub basenami.

Zjeżdżalnia wielotorowa zbudowana jest z kilku równoległych, połączonych ze sobą torów, zależnie od nazwy. Umożliwia to jednoczesny zjazd kilku osobom bez ryzyka kolizji. Dodatkową atrakcją zjeżdżalni wielotorowej jest możliwość koleżeńskiej rywalizacji pomiędzy użytkownikami. Zjeżdżalnia dostępna jest w wariantach dwu-, trzy-, cztero-, i pięciotorowych, co pozwala na jednoczesny zjazd od dwóch do pięciu osób.

Dzika rzeka
to zjeżdżalnia przeznaczona głównie do użytku zewnętrznego. Ze względu na jej rozmiar, a w szczególności dużą szerokość, zjeżdżalnia umożliwia zjazd kilku osobom jednocześnie. Dzięki niewielkiemu nachyleniu prędkość zjazdu jest umiarkowana, co przy otwartej konstrukcji pozwala cieszyć się widokami. Dzika Rzeka oferuje spokojny i relaksujący zjazd podczas swobodnego spływu pontonem. Niewątpliwie jest to zjeżdżalnia, która spełni oczekiwania użytkowników w każdym wieku.


Warto pamiętać , że obecny postęp technologiczny nie pozwala zostawać w tyle. Atrakcyjna i zróżnicowana baza rekreacyjna obiektu to klucz do sukcesu , a nowoczesne zjeżdżalnie wodne Pol-Glass to gwarancja dobrej zabawy i rzeszy zadowolonych użytkowników.

Autor: Karolina Woźnicka, Specjalista ds. Sprzedaży w firmie Pol-Glass s.j.

zamknij

Przeczytaj także

Znamy sposób na wyróżnienie twojego obiektu basenowego!
Jakie znamy sposoby na urozmaicenie zjeżdżalni wodnej? Efekty LED, kurtyny wodne lub elementy przezierne - te instalacje najpewniej przychodzą na myśl jako pierwsze. Zauważmy jednak, że wszystkie z nich odpowiadają za [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.