Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Baseny na świeciewięcej informacjiOstatnie posty na forum:

Ostatnie komentarze:
 • 2021-11-25 07:53:57 - Jacedk
  To prawda że tej części rekreacyjnej wydaje się trochę mało. Przy wydatkowaniu tylu środków trzeba myśleć o rekreacji i o klientach którzy nie koniecznie chcą [...]
 • 2021-11-24 08:49:55 - Mariusz
  A co w tym dziwnego? korzystanie z obiektu (nie wyłącznie basenu sportowego) wyliczane jest na podstawie kilku zmiennych, m.in. szafek ubraniowych - wszystko to projektowane [...]
 • 2021-11-22 08:51:04 - w2
  326 m pow. wody w tym 312,5 m to basen sportowy na którym może pływać max 48 osób 120 osób na 326 m to rekord świata gratulacje dla urzędników ratusza

 • Park Termály Losiny - foto www.termaly-losiny.cz
  Dodaj komentarz
  0
  2016-05-27
  Kąpieliska termalne Therme Losiny
  Unikalne połączenie relaksu, regeneracji, odpoczynku i korzystnej wody termalnej - unikalny park termalny w Czeskiej Republice.Jako jedyny w regionie oferuje relaksujący i regenerujący świat wodny w basenach z siarkową wodą termalną.

  Lecznicze wody termalne są przez dziesięciolecia podstawowym elementem całego leczenia uzdrowiskowego w uzdrowisku Velké Losiny. W parku, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się termalny park Termály Losiny był w latach 50. i 60. ubiegłego wieku, wybudowany basen termalny wypelniony termiczną wodą siarkową. Historia i popularność termalnego kąpieliska doprowadziła do idei wybudowania zamiast basenu, wyjątkowego parku termalnego i tak powstały Termály Losiny.

  Park Termály Losiny znajduje się w rozległym parku uzdrowiskowym uzdrowiska termalnego Velké Losiny i składa się z dużego kompleksu wypoczynkowego, bo oprócz samych Term oferuje komfortowe zakwaterowanie w hotelu uzdrowiskowym lub hotelu wellness, które położone są w pobliżu parku termalnego.

  Park Termály Losiny to:


  • 
  9 basenów termalnych
  Do dyspozycji goście term mają dziewięć basenów - kryte i odkryte z wodą o temperaturze około 33°C.

  • 
  Baseny kryte
  Wewnątrz budynku można rozgrzać się w dużym basenie aktywnym lub poszaleć z dzieciakami w małym brodziku dziecięcym. Najbardziej rozgrzewająca jest kąpiel w basenie termalnym. Odprężyć można się natomiast w basenie relaksacyjnym. Odpoczynek zapewniają gościom strefy relaksu, gdzie znajdują się fotele i leżaki z masażem.

  • 
  Baseny odkryte
  Część zewnętrzna składa się z czterech basenów termalnych. Nadwyrężone i zmęczone mięśnie odpoczną w dwóch basenach relaksacyjnych z hydromasażami (siedziska i miejsca do leżenia). Zdrowy bezpieczny dla ciała ruch w wodzie zapewnia basen dla aktywnych, z kolei najmniejsi klienci najlepiej czas spędzą w brodziku dla dzieci. Nie brakuje też wodnych atrakcji – zjeżdżalni, parasola wodnego, masaży wodnych, kaskad czy grzybka wodnego. W ciągu lata każdy doceni przepiękne widoki rozciągające się z pergoli letniej oraz możliwość schowania się przed słońcem w przyjemnych apartamentach dziennych. Smaczne jedzenie i orzeźwiające napoje można kupić na letnim stoisku w części zewnętrznej. Baseny odkryte czynne są w sezonie letnim (maj – październik).

  • 
  Baseny dziecięce
  W krytym i odkrytym basenie dziecięcym czeka na dzieci wiele radości i wspaniałej wodnej zabawy. Dla rodziców w pobliżu obu basenów przygotowaliśmy strefy relaksu z leżakami.
  Temperatura wody: 34 - 36°C
  Atrakcje wodne: zjeżdżalnia, jeżyk wodny i dysze wodne

  • 
  Kącik dziecięcy
  Dla małych i dużych przygotowaliśmy kącik „Dziecięcy świat Termika" – miejsce wprost stworzone do zabawy i odpoczynku od wodnych rozrywek.
  Wyposażenie: basen z piłkami, stoły i krzesełka dziecięce, worki do siedzenia, gry stołowe i inne, zabawki pluszowe, TV

  • 
  Programy animacyjne
  Bogate programy animacyjne dla dzieci zmienią wasz pobyt w parku termalnym w niezapomniane przeżycie. Dzieci zakończą dzień przyjemnie zmęczone, z szerokim uśmiechem na twarzy.
  Program: zabawy w wodzie i na suchym lądzie

  • 
  Atrakcje wodne
  Na gości czekają też dodatkowe atrakcje – dwa tunele o długości 40 i 45 metrów, dzika rzeka, jaskinia, wodospad, dysze i grzyby wodne.

  • 
  Termalne źródła siarkowe
  Woda do basenów krytych i odkrytych doprowadzana jest z naturalnych źródeł mineralnych.

  • 
  Strefa saun
  W oczyszczeniu umysłu i ciała przy poszukiwaniu równowagi wewnętrznej pomocna będzie sauna fińska, solna, parowa i aromaterapeutyczna oraz komora solna. Doskonałe warunki do medytacji znaleźć można w dwóch tepidariach ŚWIATŁO i CIEMNOŚĆ lub w baseniku nad jaskinią, z którego roztacza się wspaniała panorama basenów parku termalnego.

  • 
  Rytuały saunowe
  Tradycyjne rytuały saunowe z doświadczonym saunamistrzem zapewniają intensywność przeżyć i maksymalny efekt.
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  DERMTIX R - badania PZH potwierdzają działanie wirusobójcze
  W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19, oraz związanym z tym rosnącym zapotrzebowaniem na środki dezynfekcyjne i występujące ich niedobory, zachodzi uzasadniona potrzeba wydania [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.