Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej

Foto - www.umostrow.pl

2021-03-10
Montaż windy na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim
Na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęły się prace związane z montażem windy, która ułatwi osobom z niepełnosprawnościami dostęp do trybun. Inwestycje realizuje ostrowska firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego, a prace zakończyć się mają do końca kwietnia.

Osobowy dźwig montowany jest na trybunie głównej Stadionu Miejskiego.

- Chcemy, by jak najwięcej miejskich obiektów było dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Kładziemy na to nacisk przy planowaniu każdej nowej inwestycji. Zależy nam jednak także na tym, by istniejące już obiekty takie usprawnienia posiadały. Tak właśnie jest w przypadku ostrowskiego stadionu. Będąc na meczach widzę osoby poruszające się na wózkach, które są tu kibicować żużlowcom lub piłkarzom. Nowa winda znacznie im to ułatwi. Liczę, że w nowym sezonie będziemy mogli tu zasiąść, by razem kibicować naszym zawodnikom
– mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Koszt prac to blisko 154 tys. złotych brutto. Zadanie to jest elementem przebudowy stadionu - jednej z inwestycji Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego.

Udźwig windy to 630 kg (8 osób), a wymiary kabiny 1,1x 1,4x2,15 m. Panel dyspozycji zostanie wyposażony w podświetlane przyciski opisane także pismem brajlowskim. Dodatkowo, w kabinie, funkcjonował będzie system informacji głosowej.

Prace montażowe wykonane zostaną do końca kwietnia br. By można było z dźwigu korzystać będzie on musiał przejść najpierw wymagane odbiory techniczne.
Materiały: UM Ostrów Wielkopolski

zamknij

Przeczytaj także

Dezynfekcja tlenem aktywnym
Od ponad 20 lat firma Bassau dostarcza wysokiej jakości akcesoriów i preparatów wykorzystywanych nie tylko w saunach, ale także w basenach publicznych i prywatnych. W tej kategorii znajduje się specjalny tlen aktywny [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.