Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Koronawirus - informacje dla basenówwięcej informacjiOstatnie posty na forum:

Szkolenie - wysłana przez human
Szkolenia dla obsługi działu utrzymania czystości są teraz jak najbardziej potrzebne - po tak długim przestoju związanym z lockd...
Ostatnie komentarze:
 • 2021-06-07 11:01:53 - Pirat1kr
  Jak dobie Pani z tym poradziła?
 • 2021-05-31 11:55:54 - piszczol
  zgadzam się w stu procentach z autorami komentarzy księstwo borek się odradza
 • 2021-05-31 11:52:01 - hartabuz
  W Borku mieszka dużo dzieci i młodzieży r . jedyna rozrywka to park i klub sportowy borek . trzeba więc remontować i rozwijaćpark i małą archiktekturę w parku oraz klubie [...]

 • Dodaj komentarz
  2
  2020-07-31
  Interpretacja najnowszych wytycznych dla basenów i saun
  Najnowsze wytyczne dla basenów, Aquaparków i obiektów sportowych weszły w życie 25 lipca br. Niektóre zapisy spotkały się jednak z wątpliwościami sporej grupy zarządców basenów, w związku z tym wystosowaliśmy pytania do Ministerstwa Sportu o ich prawidłową interpretację. Poniżej przedstawiamy odpowiedź.


  Informacja Ministerstwa Sportu :

  „W odpowiedzi na pytanie dotyczące najnowszych wytycznych dla basenów i aquaparków, uprzejmie proszę o przyjęcie poniższego.

  Zgodnie z § 6 ust. 10 pkt 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1066, 1161, 1182 i 1292) do odwołania prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0) jest dopuszczalne, pod warunkiem zapewnienia, aby:
  1. na basenach zostało udostępnione publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności,
  2. z aquaparków korzystało nie więcej osób, niż wynosi 75% obłożenia obiektu.

  Wskazane przepisy nie wprowadzają obecnie dodatkowych ograniczeń co do liczby użytkowników na basenach (ograniczenie na basenach dotyczy wyłącznie liczby publiczności). W przypadku Aquaparków limit osób korzystających wynosi nie więcej osób, niż wynosi 75% obłożenia obiektu.

  W stosunku do sauny oraz wanny (jacuzzi) stanowiących elementy ww. obiektów nie wprowadzono odrębnych regulacji (podlegają tym samy przepisom co baseny i aquaparki).

  Jednocześnie zgodnie z § 6 ust. 16 pkt 1 ww. rozporządzenia Rady Ministrów podmiot uprawniony do udostępnienia obiektu, organizator wydarzenia sportowego lub zajęć sportowych (w przypadku zajęć poza obiektem sportowym oraz niezwiązanych z wydarzeniem sportowym):
  1.  weryfikuje liczbę osób uczestniczących w zajęciach sportowych, wydarzeniu sportowym, korzystających z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego,
  2. dezynfekuje szatnie i węzły sanitarne,
  3. zapewnia osobom uczestniczącym w zajęciach sportowych, wydarzeniu sportowym lub korzystającym z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego,
  4. dezynfekuje urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających,
  5. zapewnia 15-minutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami zajęć sportowych, wydarzeń sportowych lub korzystających z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego lub w inny sposób ogranicza kontakt pomiędzy tymi osobami.

  Osoby uczestniczące w zajęciach sportowych lub wydarzeniu sportowym oraz korzystające z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego są obowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt, wydarzenie sportowe lub zajęcia sportowe (§ 6 ust. 16 pkt. 2 rozp. RM).

  Tym samym ww. przepisy precyzyjnie określają obowiązki podmiotu uprawnionego do udostępniania obiektu oraz obowiązki osób korzystających z obiektu.

  Niezależnie od powyższego warto zapoznać się z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącymi funkcjonowania basenów i saun w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce
  www.gov.pl/web/rozwoj/baseny-i-sauny .”

  Mamy nadzieję, że powyższe stanowisko Ministerstwa Sportu dot. najnowszych wytycznych rozwiewa dotychczasowe wątpliwości. Czekamy na Państwa opinie w tej sprawie i zachęcamy do zadawania pytań na: redakcja@basenprof.pl.
  Autor: Diana Sinkiewicz - Redaktor Naczelna portalu Basenprof
  Przeczytaj także:
  „Baseny bez limitów, Aquaparki do 75% obłożenia”
  - www.basenprof.pl/koronawirus/2347/baseny_bez_limitow_aquaparki_do_75_oblozenia.html
  
  Komentarze
  white
  2020-08-02 09:37:51
  No właśnie Co z tego że jest rozporządzenie jak GIS dalej rekomenduje 4 osoby na torze
  Odpowiedz
  Portal Basenprof
  2020-08-02 13:33:18
  GIS rekomenduje, a Rozporządzenie jest wiążące, więc stosujemy się do zapisów Rozporządzenia. Pozdrawiamy.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Pompy ciepła Fairland INVER X - turbo ogrzewanie
  Pompy ciepła z pełną technologią inwerterową do ogrzewania lub chłodzenia wody w basenach o objętości od 25 m3 do 100 m3 W naszej strefie klimatycznej w celu zachowania komfortu kąpieli baseny [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.