Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Koronawirus - informacje dla basenówwięcej informacji

Ostatnie posty na forum:

hotel ass lickgay hard - wysłana przez MichaelSkymn
hotel Hardcore
windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez michał
Mobilex - mają duży wybór. zapytaj o możliwość uzyskania dofinansowania z PEFRON-u, mają taką wiedzę.
Ostatnie komentarze:
 • 2020-09-04 11:35:01 - Portal Basenprof
  Panie Adamie, prosimy o zadanie pytania drogą mailową na adres: redakcja@basenprof.pl - skierujemy je do odpowiedniego eksperta. Pozdrawiam serdecznie.
 • 2020-09-01 11:12:34 - Adam
  1. Jak sukcesywnie obniżyć lub podwyższyć redox, 2. Czym zwalczać chloroform na kąpieliskach otwartych, 3. W przypadku niskiego pH (np 6.0), w jaki sposób można je [...]
 • 2020-08-27 22:39:00 - Ewelina
  Bardzo konstruktywny artykuł, dziekuję

 • Foto - POT
  Dodaj komentarz
  0
  2020-08-11
  Bon turystyczny - co z Aquaparkami?
  Od momentu wprowadzenia bonu turystycznego otrzymujemy wiele zapytań od zarządców obiektów basenowych, czy mogą zapisywać się na listę podmiotów realizujących usługi w ramach bonu. Aquaparki przede wszystkim oferują atrakcje dla rodzin z dziećmi, więc oczywistym jest, że bon obowiązywać powinien także w tych miejscach. Pierwotnie w fazie prac legislacyjnych nad projektem bonu, taka możliwość dość mocno była brana pod uwagę, jednak w parlamencie podczas ostatecznego zatwierdzenia taki punkt „wypadł”. Jednak nie przesądza to możliwości wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu obiektom basenowym.

  Przypomnijmy, że bon turystyczny został wprowadzony Ustawą z dnia 15 lipca 2020 r. o Polskim Bonie Turystycznym, podpisaną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.
  Ustawa do pobrania: www.basenprof.pl/pliki/2370.pdf

  Poniżej przedstawiamy podpowiedzi Polskiej Organizacji Turystycznej, która jest odpowiedzialna za program bonu turystycznego w jakiej formule branża basenowa może dołączyć się do akcji.

  Wpisu na listę POT mogą dokonać TYLKO podmioty, które LEGALNIE prowadzą działalność polegającą na świadczeniu usług hotelarskich lub imprez turystycznych, tj. które:
  1. posiadają wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, lub
  2. posiadają wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, lub
  3. posiadają wpis do ewidencji:
     a) obiektów hotelarskich prowadzonej przez marszałka województwa,
     b) pól biwakowych prowadzonej przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta,
     c) innych obiektów hotelarskich prowadzonej przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, lub
  4. posiadają wpis do rejestru organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych.

  Usługa hotelarska
  to krótkotrwałe, ogólnie dostępne wynajmowanie domów, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych, a także miejsc na ustawienie namiotów lub przyczep samochodowych oraz świadczenie, w obrębie obiektu, usług z tym związanych (art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych – Dz. U. z 2019 r. poz. 238 oraz z 2020 r. poz. 374 i 568).

  Impreza turystyczna
  oznacza połączenie co najmniej dwóch różnych rodzajów usług turystycznych na potrzeby tej samej podróży lub wakacji, spełniające określone ustawą warunki (art. 4 pkt 2 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych – Dz. U. z 2019 r. poz. 548 oraz z 2020 r. poz. 568).

  Płatności bonami turystycznymi można przyjmować jedynie za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne. Jeśli właściciel Aquaparku nie organizuje imprez turystycznych, ani nie oferuje usług hotelarskich, nie ma możliwości przyjmowania płatności bonem turystycznym. Można jednak połączyć usługę wstępu do Aquaparku z np. usługą hotelarską i w ten sposób stworzyć imprezę turystyczną. W takim przypadku Aquapark może ustalić i pracować z wybranym podmiotem hotelarskim (lub innym, który organizuje imprezy turystyczne), że wspólny program, w którym jedną  ze składowych będzie np. bilet na baseny, sauny itp.

  Należy jednak pamiętać, że w takim przypadku uprawnionym do przyjmowania płatności bonem będzie podmiot, który takie imprezy oferuje. Warunkiem oczywiście pozostaje rejestracja w systemie PUE ZUS.

  Organizatorem może być ten podmiot, który ma wpisane w PKD taką możliwość i jest wpisany do rejestru organizatorów turystyki, oraz może tym samym organizować imprezę turystyczną. Jeśli Aquapark, czy inny obiekt basenowy taki wpis posiada, to może być organizatorem. Jeśli nie, organizatorem może być partner, który ma taką możliwość. Oczywiście zawsze pozostaje ewentualność uzupełnienia działalności obiektu o odpowiednie PKD i wpisanie się do odpowiedniego rejestru.

  Jednocześnie informujemy, że rozszerzyć zakres podmiotów uprawnionych do zgłoszenia chęci przyjmowania bonów turystycznych może jedynie ustawodawca i obecnie nie ma informacji o takich planach.
  Autor: Diana Sinkiewicz - portal Basenprof
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Pływalnia w Łomży już czynna
  Z powodu pandemii w marcu br. zamknięte zostały obiekty sportowo-rekreacyjne w kraju. Przyśpieszyło to decyzję Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży o przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowo-konserwacyjnych w Parku [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny w regionie środkowopomorskim zatrudni menedżera strefy Spa. Zgłoszenia proszę przesyłać na adres redakcja@basenprof.pl