Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Koronawirus - informacje dla basenówwięcej informacji
Ostatnie posty na forum:

купить телеинспекцию для канализации - wysłana przez Davidbal
milf girlfriend camera http://londonqualificationsonline.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=besthotcamgirlsbar.com free adul...
chinese herbalism - wysłana przez ArthurAmope
natural reflux remedies  https://www.bizcommunity.com/Profile/acheterphentermine37.5mgen  equine herbal supplements
Pnademic info expert - wysłana przez Davidbal
live amateur webcams http://www.ashukindvor.ru/forum/away.php?s=https://besthotcamgirlsbar.com best cam sites to make money free...
Ruszyliśmy - wysłana przez MatthewlaG
adult sex cams free hot hidden cam sex amature teen webcam 08. jasmin sex cams free gay webcams hidden camera girls nude. japane...
Ostatnie komentarze:
 • 2020-12-03 11:15:16 - Sylwek
  Ogromne gratulacje!!! Miejmy nadzieję, że za rok będzie nominowanych więcej firm z naszej branży.
 • 2020-10-26 13:34:00 - Karl
  Baseny muszą być otwarte, tak jak wszystkie inne gałęzie gospodarki, bo inaczej nie będziemy mieć do czego wracać.
 • 2020-10-17 10:01:47 - Portal Basenprof
  Z zakazu wyłączone są tylko wybrane działania a nie wszystkie baseny, ale zgadzamy się, że zapisy nie są do końca jasne, dlatego zwróciliśmy się do legislatora o jasną [...]

 • Foto - MRPiT
  Dodaj komentarz
  0
  2020-10-20
  Konsultacje ws. branży basenowej i fitness
  Wczorajsze konsultacje wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina oraz wiceminister Olgi Semeniuk z reprezentantami branży basenów oraz fitness, dotyczyły analizy obecnej sytuacji tego sektora. Przedstawiciele obu sektorów zgłosili swoje postulaty i propozycje. Spotkanie odbyło się w formie wideokonferencji.

  Jesteśmy otwarci na dalszy dialog z branżą. Będziemy się zastanawiać, co w ramach dostępnych modeli biznesowych możemy wspólnie wypracować na przyszłość. Nam wszystkim zależy bowiem tyleż na dobru państwa branży, co na możliwie najlepszej kondycji polskiej gospodarki – podkreślił wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.
  A wiceminister Olga Semeniuk dodała: - Bardzo dziękujemy za każdy głos z państwa strony. Będziemy się starali możliwie szybko wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom, czyli odmrozić branżę fitness oraz dostęp do basenów i Aquaparków, ale przy zachowaniu zwiększonego niż do tej pory poziomu bezpieczeństwa sanitarnego.


  Od poniedziałku w strefie czerwonej obowiązuje zawieszenie działalności Aquaparków, basenów oraz centrów i klubów fitness. Wyjątek stanowią baseny, siłownie, kluby i centra fitness działające w hotelach, a także w podmiotach wykonujących działalność leczniczą adresowaną do pacjentów oraz w obiektach przeznaczonych do sportu wyczynowego, a także dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

  W spotkaniu z przedsiębiorcami, oprócz przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, wzięli także udział m.in.: Jarosław Pinkas – Główny Inspektor Sanitarny, Adam Abramowicz – rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz Bartosz Marczuk, wiceprezes PFR.

  Przedstawiciele branży wskazali, że doceniają wszystko, co państwo zrobiło dotychczas dla przedsiębiorców jeśli chodzi o zabezpieczenie ich płynności finansowej i ochrony miejsc pracy, a także zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli. Ponadto, przedstawili swoje stanowiska i postulaty w zakresie dalszego punktowego wsparcia ich branży.
  A są to m.in.:
  • wsparcie finansowe  poprzez pokrycie  procentowego spadku przychodów w ujęciu rok do roku lub przy obiektach otwartych krócej niż rok
  • uruchomienie dopłat powiązanych z średnio miesięcznymi przychodami za wskazane miesiące;
  • prawo do wsparcia finansowego  powinno objąć przedsiębiorców działających przed 16.10.2020 r.;
  • otwarcie branży  powinno się odbyć w możliwie najszybszym terminie, tj. 24.10.2020 r.;

  Przedstawiciele wszystkich branż zadeklarowali też wzmocnienie reżimu sanitarnego w swoich obiektach.

  Premier wysłuchał postulatów branży i zapewnił, że MRPiT dołoży wszelkich starań, aby wypracować rozwiązania pomocowe, które zaakceptuje rząd.


  Do stałego kontaktu z branżą basenową i fitness - z ramienia MRPiT - wydelegowano Panią Kamilę Król; adres do korespondencji: kamila.krol@mr.gov.pl .
  Autor: DiS - portal Basenprof
  Materiały: MRPiT
  Przeczytaj także:
  „Baseny dopuszczone do działalności”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/2460/baseny_dopuszczone_do_dzialalnosci.html

  „Suszarki na basenach w czasach Covid-19” - www.basenprof.pl/koronawirus/2446/suszarki_na_basenach.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Firma Mazur rusza z autorskim programem na YouTube
  To zdecydowanie nowość w branży basenowej. Rusza seria autorskich programów Firmy Mazur. W pierwszym odcinku poznamy Wodne Place Zabaw. Seria „Wszystko co musisz wiedzieć o…” to pierwszy [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.