Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Koronawirus - informacje dla basenówwięcej informacji
Posiedzenie branży pływlani Aquaparków i saunariów z Rzecznikiem MŚP

2020-11-25
Posiedzenie zespołu ds. basenów i saunariów z Rzecznikiem MŚP
23 listopada br. odbyło się posiedzenie zespołu roboczego ds. pływalni, Aquaparków i saunariów przy instytucji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw – ministra Adama Abramowicza.

Przedstawiciele branży basenowej i saun przybliżyli specyfikę funkcjonowania pływalni, Aquaparków i saunariów, oraz przedstawili obecną trudną sytuację, w jakiej znajdują się obiekty w obliczu pandemii.
Pierwszy i ponowny lockdown doprowadził branżę basenową na skraj upadku – obiekty zamiast pracować i służyć społeczeństwu, zostały zamknięte jako pierwsze, a obecna możliwość funkcjonowania w bardzo ograniczonym zakresie nie tylko nie przynosi zysków, ale powoduje ogromne straty.
Jak podkreślano podczas spotkania, problem dotyczy także całej sfery okołobiznesowej, bo gdy obiekty nie działają, spadek przychodów (lub ich całkowity brak) odczuwają wszystkie współpracujące firmy, począwszy od najemców, po usługodawców, dostawców i producentów.

Przedstawiono także znaczenie branży dla gospodarki oraz społeczeństwa – obiekty są często największym pracodawcą w swoich regionach a wartość realizowanych przez nie inwestycji stanowi dużą i ważną część krajowej gospodarki. Podkreślano także ogromną wagę, jaką spełnia misja pływalni, Aquaparków i saun w procesie profilaktyki zdrowotnej, oraz propagowania aktywnego stylu życia polskiego społeczeństwa.

Kolejnym istotnym podnoszonym aspektem jest profesjonalizm i stosowanie procedur związanych z reżimem sanitarnym, który na obiektach obowiązuje od zawsze, a nie tylko w czasie pandemii. Udowadniano, że dzięki specjalnym procedurom i wyszkolonemu personelowi, każda pływalnia i Aquapark to bezpieczne miejsce dla użytkowników i nie ma tam ani jednego znanego przypadku zakażenia koronowirusem. Przekonującym argumentem jest także fakt, iż polskie baseny są regularnie kontrolowane przez miejscowe jednostki Sanepid.

Jak zapowiedziano - to nie jedyne posiedzenie dot. branży basenowej. Kolejne planowane są wkrótce, a celem jest zarówno doprowadzenie do jak najszybszego otwarcia obiektów, ale także uzyskanie pomocy finansowej i w postaci zwolnień z danin i świadczeń, oraz wypracowanie rozwiązań i dobrych praktyk biznesowych, które osadziłyby branżę pływalni, Aquaparków i saun w sferze znaczącego partnera gospodarczego na rynku biznesu.

Warto też wspomnieć, że obecnie powstaje stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie. Organizacja chce reprezentować całą polską branżę basenową i aktywnie na jej rzecz pracować.

Na posiedzeniu branżę basenową reprezentowali
Reprezentująca Związek Przedsiębiorców i Pracodawców – członka Rady Przedsiębiorców:

Diana Sinkiewicz - Redaktor naczelna portalu Basenprof i wiceprezes ZZPP

Reprezentujący zakładane stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie:

Beata Rogowska – Prezes Zarządu Park Wodny w Krakowie S.A.
Zbigniew Szwarc – - Prezes Zarządu „Termy Jakuba” sp. z o.o.
Robert Hołda – Dyrektor Pływalni w Bochni
Jerzy Krężlewski - Prezes Zarządu Termy Maltańskie sp. z o.o.
Krzysztof Rosik - Wiceprezes Zarządu Termy Maltańskie sp. z o.o.

Reprezentujący saunaria w Polsce:

Leszek Pustułka – Prezes Zarządu Termy Rzymskie Sp. z o.o.

oraz przedstawiciele biura instytucji Rzecznika MŚP.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu video z posiedzenia:

zamknij

Przeczytaj także

Seria Michael Phelps Signature Swim Spas
Bieżnie pływackie Swim Spas zostały opracowane przy współpracy z 18-krotnym mistrzem Olimpijskim, 26-krotnym Mistrzem Świata Michaelem Phelpsem i jego osobistym trenerem Bobem Bowman’em. Są optymalne dla wszystkich [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.