Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Koronawirus - informacje dla basenówwięcej informacji











Ostatnie posty na forum:

Nauka Pływania na terenie basenu w Hotelu - wysłana przez Tomek
Tak naprawdę to brak jest szczegółowych wykładni prawnych jak powinny przebiegać takie zajęcia, ale nie wyobrażam sobie prowadze...
Dura lex, sed lex - jednak trochę martwe - wysłana przez Grzegorz Wojciul - ANCHEM
Dzień dobry.Wymagania określone w krajowych aktach prawnych dotyczą jakości wody basenowej i nie określają wymagań technicznych ...
Pompa ciepła? - wysłana przez Damian88
Hej, co sądzicie o tego rodzaju rozwiązaniach w halach basenowych? Przyznam się, że zastanawiam się poważnie nad ofertą https://...
Podgrzewacz elektryczny wody basenowej - wysłana przez Dominik
Witam Czy możecie Państwo polecić sprawdzone elektryczne podgrzewacze wody basenowej  ? 
Ostatnie komentarze:
  • 2021-05-10 21:38:58 - maja
    Witam, Jaka jest żywotność baterii solarnych w prysznicu
  • 2021-04-30 00:13:36 - Obywatel
    Produkt bez rewelacji, wanny trudne w obsłudze jeżeli chodzi o utrzymanie wody w czystości, pomimo zastosowania systemów solnych i innych bajerów, wodę trzeba monitorować [...]
  • 2021-04-14 10:25:49 - InstruktorPlywaniaNiemowla
    Baseny zamknięte? Nie masz wanny ani plastikowej wanienki? Nie pozwól by Pandemia spowodowała, że zanikną pierwotne odruchy wykorzystywane w nauce pływania niemowląt u [...]

  • Dodaj komentarz
    0
    2021-02-25
    Zmiany w rozporządzeniu w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach
    Dnia 24 lutego 2021r. skierowano do ogłoszenia projekt Rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach. Głównymi czynnikami zmian w tekście rozporządzenia są:
    • obciążenie organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku z panującą w kraju sytuacją epidemiczną i ograniczenie w funkcjonowaniu pływalni,
    • konieczność doprecyzowania przepisów w zakresie wydawania zbiorczej oceny rocznej jakości wody na pływalniach (w dalszej części – „ocena”).


    Ponadto, z uwagi na COVID-19 dopuszczono wydanie Oceny za rok 2020, bez analizy wyników badań wody na pływalni wykonywanych przez właściwego państwowego inspektora sanitarnego, ale tylko w sytuacji, gdy takie badanie w roku 2020 nie zostało przeprowadzone. Zaś samo wydanie Oceny za ubiegły rok może najpóźniej nastąpić do 30 czerwca 2021 r

    Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia, celem zmian w zdecydowanej mierze jest usprawnienie na przyszłość działania organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej przy wydawaniu zbiorczej oceny rocznej jakości wody na pływalniach.

    Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach:

    § 4. (po zmianach)

    1. Właściwy państwowy inspektor sanitarny dokonuje zbiorczej rocznej oceny, czy woda na pływalni odpowiada wymaganiom, o których mowa w § 2, przez analizę:
      1)  parametrów jakości wody na pływalni ocenionych na podstawie wymagań, o których mowa w § 3 ust. 1;
      2)  wyników badań wody na pływalni wykonanych przez zarządzającego pływalnią;

      3)  zakresu i częstotliwości wykonywania badań wody przez zarządzającego pływalnią oraz zastosowanych metodyk referencyjnych analiz;
      4)  wyników badań wody na pływalni wykonywanych przez właściwego państwowego inspektora sanitarnego w roku kalendarzowym, którego dotyczy ocena.
    2. Ocena, o której mowa w ust. 1, za poprzedni rok kalendarzowy jest dokonywana do dnia 31 marca kolejnego roku.”.
    
    Komentarze
    
    zamknij

    Przeczytaj także

    Hotelowy basen - jakie obowiązki musi spełniać?
    Rozmowa z dr Iwoną Michniewicz - prezes Krajowej Rady Sportu i Ratownictwa na temat obowiązków, jakie muszą spełniać hotelowe strefy Spa Dr. Iwona Michniewicz - Biegły sądowy w dziedzinie ratownictwa wodnego, [...]
    
    zamknij

    Polecamy firmy

    
    Partnerzy



    Copyrigth Basenprof © 2012-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.