Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Koronawirus - informacje dla basenówwięcej informacji

Foto - portal Basenprof www.basenprof.pl

2021-04-27
Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny
Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wraz ze Stowarzyszeniem Polskie Aquaparki i Pływalnie przesłał do Premiera Mateusza Morawieckiego postulat o wprowadzenie Polskiego Bonu Sportowo-Rekreacyjnego, który byłby formą pomocy dla jednego z najbardziej dotkniętych pandemią Covid-19 segmentów rynku, jakim jest sport i rekreacja.

Branża sportowo-rekreacyjna (pływalnie, Aquaparki, obiekty sportowe, siłownie, fitness, itp.) bardzo mocno ucierpiała w wyniku pandemii, a jej działalność od blisko roku znajduje się w zawieszeniu. Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny spełniałby dwa kluczowe zadania – pierwszy związany z ratowaniem branży, natomiast drugi to kluczowy aspekt wspierający regenerację zdrowotną polskiego społeczeństwa, a w szczególności dzieci i młodzieży, ponieważ ta grupa społeczna została szczególnie poszkodowana poprzez naukę zdalną i odosobnienie i wymaga szybkiego powrotu do aktywności fizycznej. Bon Sportowo-Rekreacyjny wpisuje się także w założenia Ministerstwa Edukacji i Nauki, których priorytetem jest obecnie poprawa kondycji psychofizycznej uczniów.

Polski Bon Sportowo-Rekreacyjny mógłby więc być z jednej strony instrumentem pomocowym dla upadającej przez pandemię branży, z drugiej zaś znacznie przyczyniłby się do odbudowy kondycji psychofizycznej polskiego społeczeństwa.


Jak powiedziała Diana Sinkiewicz wiceprezes Zachodniopomorskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i jednocześnie redaktor naczelna portalu BasenprofWspólnie ze Stowarzyszeniem Polskie Aquaparki i Pływalnie, które reprezentuje prezes Robert Hołda wnosimy o stworzenie Polskiego Bonu Sportowo-Rekreacyjnego, który finansowałby aktywność sportową polskich obywateli i w szczególny sposób zachęcał i motywował do korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych. Bon Sportowo-Rekreacyjny stanowiłby wraz z  Bonem Turystycznym siłę napędową dla branż (sport i rekreacja oraz turystyka), które bardzo mocno ucierpiały w ciągu ostatniego roku.

Przypomnijmy, że Bon Turystyczny niestety wyklucza z drobnymi wyjątkami możliwość udziału w programie obiektów sportowych (np. pływalni i Aquaparków) stawiając przed obiektami sportowymi zadanie kooperacji z podmiotami turystycznymi, co w praktyce jest niemożliwe do zrealizowania. Dlatego jedynym słusznym rozwiązaniem jest stworzenie niezależnej formuły w postaci Bonu dedykowanego branży sportowej. Organizacje, które wystosowały w tej sprawie listo do Prezesa Rady Ministrów są przekonane, że oba Bony będą idealnym uzupełnieniem usług i stworzą obywatelom kompleksową możliwość korzystania z zasobów polskiej turystyki, rekreacji i sportu.

Postulat trafił także do wicepremierów Jarosława Gowina (odpowiedzialnego za Bon Turystyczny) i Piotra Glińskiego (w którego jurysdykcji jest obecnie resort sportu), oraz Przemysława Czarnka, który jako minister Edukacji i Nauki także powinien być zainteresowany narzędziem, które umożliwi dzieciom i młodzieży powrót do aktywnego i sportowego życia.

Obie organizacje współpracują z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorstw, dlatego prośba o poparcie projektu trafiła także do ministra Adama Abramowicza - Rzecznika MŚP.
Autor: JaS - portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

Ekonomiczne pompy basenowe z technologią inwerterową
INVERPRO serii IP to w pełni inwerterowa pompa obiegowa do basenów publicznych, hotelowych, oraz basenów prywatnych dostępna w trzech modelach: Model IP20 z silnikiem o mocy 0,75 kW, (19,5 [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.