Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Koronawirus - informacje dla basenówwięcej informacjiOstatnie posty na forum:

Ostatnie komentarze:
 • 2022-01-17 10:58:19 - Portal Basenprof
  Aby mieć pewność, że obiekt nie spełnia warunków "pływalni" zgodnie z wspomnianą Ustawą, należy przeprowadzic analizę zagrożeń i na tej podstawie określić podstawę [...]
 • 2022-01-15 16:56:30 - Sylwek
  Dziękuję za wyjaśnienie :) Zatem pojawia się pytanie kolejne, jak udostępnić formalnie turystom lub gościom hotelowym niewielką nieckę do pluskania dla dzieci i [...]
 • 2022-01-10 12:28:16 - Piwko
  P. działacze weźcie się do pracy i róbcie coś dla klubu i 9 dzielnicy. Nie traćcie czasu,bo można dużo zrobić

 • Foto - Polskie Aquaparki i Pływalnie PAiP
  Dodaj komentarz
  0
  2021-06-24
  PAiP na rozmowach w MRPiT
  W czwartek 24 czerwca br. odbyła się wizyta zarządu Stowarzyszenia Polskie Aquaparki i Pływalnie w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Ze strony rządowej w spotkaniu uczestniczył minister Andrzej Gut-Mostowy, obecny był także poseł RP Stanisław Bukowiec, który popiera postulaty branży.

  Rozmawiano o zwiększeniu limitów obłożenia na obiektach basenowych, oraz o możliwość honorowania Polskiego Bonu Turystycznego w Aquaparkach i pływalniach (obecnie bon może zostać zrealizowany wyłącznie u organizatora turystyki, lub w obiekcie noclegowym).

  Przypomnijmy, że dwa dni temu 22 czerwca br. opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające wytyczne w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii ogłaszając zwiększenie limitów do 75% na basenach, Aquaparkach i obiektach sportowych – niestety dotyczy to wyłącznie osób przebywających na widowni, a nie samych użytkowników basenów, czy saunariów. W związku z tym dzisiejsze spotkanie miało na celu skłonienie rządzących do korekty najnowszych zapisów legislacyjnych i rozszerzenie zapisu o dopuszczenie 75% obłożenia obiektów basenowych.

  Jak powiedział nam prezes Stowarzyszenia PAiP Robert Hołda - Minister Gut-Mostowy na prośbę posła Bukowca obiecał interwencję legislacyjną w naszej sprawie. Od razu po spotkaniu przygotowaliśmy stosowne pismo do MRPiT podsumowujące i zawierające nasze postulaty, a teraz pozostaje nam czekać na dalsze kroki legislacyjne. Prezes Hołda dodał - Otrzymaliśmy zapewnienie, że Ministerstwo podjęło interwencję legislacyjną w naszej sprawie, czekamy więc na jej efekty.

  Cała branża pływalni i Aquaparków czeka ze zniecierpliwieniem na zmianę rozporządzenia i zwiększenie limitów obłożenia. Za chwilę rozpoczynają się wakacje i dla obiektów jest to szansa na odrobienie strat po długim lockdownie. Baseny są bezpieczne, pracują w ścisłym reżimie sanitarnym, chlor niszczy wirusy (co zostało poparte światowymi badaniami), więc jako branża nie widzimy żadnego uzasadnienia stosowania tak restrykcyjnych ograniczeń i wierzymy, że rządzący jak najszybciej podejmą decyzję o „uwolnieniu” basenów.
  Autor: JoK - portal Basenprof
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Wanny Spa HotSpring - wyjątkowa jakość od ponad 40 lat
  Wanny spa zwane potocznie „jacuzzi” to dzisiaj obowiązkowe wyposażenie każdego Spa. I to zarówno prywatnego, znajdującego się wewnątrz domu lub w ogrodzie jak i takiego dostępnego dla gości hotelowych, czy [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.