Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Koronawirus - informacje dla basenówwięcej informacji


Ostatnie komentarze:
 • 2022-09-27 09:58:58 - LouisLoank
  Hola to all. We are excited we heard the guidance here. I’ve been poking around for this info for years and I will be sure to tell my sisters to swing by. The other day [...]
 • 2022-09-26 10:21:41 - Bożena
  Czy zatem obiekt hotelowy posiadający nieckę basenową 16m długości i najwyższą głębokość 110m będzie wymagał zatrudnienia ratownika ?
 • 2022-09-25 02:10:23 - Rexonattavempolime
  [url=]http://loveplanet.gq/[/url]

 • Foto - www.basenprof.pl
  Dodaj komentarz
  1
  2021-08-27
  Zasada „3G” - nowe obostrzenia covidowe w Niemczech
  W dniu 23 sierpnia br. w Niemczech zaczęły obowiązywać surowe przepisy związane z walką z pandemią wirusa COVID-19. Będą one dotyczyć także pływalni, Aquaparków i saun.

  Niemiecki rząd już się przygotowuję na tzw. czwartą falę pandemii. Na mocy nowego przepisu niektóre zamknięte przestrzenie publiczne nie będą dostępne dla osób niezaszczepionych, nie posiadających negatywnego testu na obecność wirusa, a także osób które nie przechorowały wirusa Covid-19.

  Wprowadzona podczas wideokonferencji Angeli Merkel z premierami 16 niemieckich landów zasada „3G” ma zostać wdrożona w gminie, jeżeli siedmiodniowy wskaźnik zachorowalności na 100 tys. mieszkańców przekracza 35. Nazwa „3G” to skrót od pierwszych liter niemieckich słów: „geimpft, getestet, genesen" - zaszczepiony, przetestowany, ozdrowieniec.

  A to oznacza, że osoby które będą chciały odwiedzić basen, Aquapark, saunarium czy inny zamknięty obiekt fitness lub wellness będą musiały na wejściu okazać negatywny test na obecności wirusa COVID-19 z bieżącego dnia, być osobą zaszczepioną lub też okazać certyfikat ozdrowieńca. Kolejnym impulsem do zaszczepienia, ma być brak nieodpłatnej możliwości przebadania na obecność wirusa.
  Obecnie w kraju naszych zachodnich sąsiadów możliwość testowania jest darmowa, lecz od 11 października br. nie będzie już możliwa.

  W Niemczech kampania zachęcająca do szczepienia trwa od niespełna roku (245 dni). Od tamtego czasu, osób w pełni zaszczepionych jest 49,659,889 przy czym 53,719,354 otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki.


   
  Według kanclerz Angeli Merkel następny twardy lockdown na razie nie jest konieczny. Uczula jednak, że w przypadku pojawienia się kolejnej mutacji wirusa sytuacja może ulec zmianie.

  W Polsce jak dotąd nie mówi się o wprowadzeniu kolejnego lockdownu, choć rząd przygotowuje się na różne scenariusze. Jednym z nich ma być wprowadzanie lokalnych obostrzeń na podstawie zwiększonych liczb zachorowań i pobytów szpitalnych, oraz zgonów. Znaczenie mają także mieć statystyki związane z ilością zaszczepionych przeciw Covid-19 mieszkańców. Poniżej statystyki zachorowań na dzień 26 sierpnia bieżącego roku.  Patrząc jednak na dotychczasowe działania rządzących - pierwsze zamykane, a ostatnie otwierane w tzw. lockdownach były obiekty rekreacyjno-sportowe, dlatego branża basenowa i hotelarska z dużym niepokojem patrzy w przyszłość. Miejmy nadzieję, że czarny scenariusz sprzed sezonu wakacyjnego już do nas jednak nie wróci.
  Autor: Joanna Maląg - Portal Basenprof
  Materiały: impfdashboard.de/en/; gov.pl
  Przeczytaj także:
  „Komunikat UODO - Wyłączenia zaszczepionych z limitu na imprezach”
  - www.basenprof.pl/koronawirus/2908/komunikat_uodo_-_wylaczenia_zaszczepionych_z_limitu_na_imprezach.html

  „Baseny na 75% obłożenia” www.basenprof.pl/koronawirus/2906/baseny_na_75_oblozenia.html

  „PAiP na rozmowach w MRPiT” - www.basenprof.pl/koronawirus/2905/paip_na_rozmowach_w_mrpit.html

  „Apel PAiP w sprawie korekty rozporządzenia RM” - www.basenprof.pl/koronawirus/2899/apel_paip_w_sprawie_korekty_rozporzadzenia_rm.html
  
  Komentarze
  Anka
  2021-08-30 22:49:17
  Rząd zapewne będzie dokonywał różnych prób zachęty do szczepień. Ja bym jednak nie liczyła na współpracę społeczeństwa, bo ci którzy chcieli się szczepić już to zrobili. Pozostali będą się buntować i podnosić wielkie larum, że są dyskryminowani. A szkoda, bo zniknęłoby zagrożenie kolejnych fal pandemii i widma następnych lockdownów. Teraz wszyscy liczymy tylko na to, żeby nas nie pozamykali, bo kolejnego zamrożenia baseny mogą już nie przetrwać.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Mycie i dezynfekcja w jednym cyklu pracy!
  W związku z powolnym lecz systematycznym odmrażaniem kolejnych dziedzin gospodarki i wprowadzanych nowych regulacji rośnie znaczenie utrzymania higieny i dezynfekcji tych miejsc, w których znajdują się większe lub mniejsze [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.