Kärcher wyczyścił cały stadion
Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Po godzinachwięcej
Ostatnie posty na forum:

windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez alicja90
Cytat: malwina w 25 Maj 2018, 12:01:09formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśl...
вакансии очистные сооружения - wysłana przez TVPElDetry
Завод емкостного оборудования ТВП делает резервуары для очистных сооружений на собственной индустриальной базе в Нашей страны. Р...
Okna basenowe - wysłana przez Aqua Technology
Dzień dobry, Oferujemy kompleksowe wykonanie i montaż podwodnych okien basenowych, przezroczystych ścian, dna basenu. Realizacje...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Patryk
Szczerze mówiąc nie spotkałem się. Ale warto poszukać dystrybutorów, w tym okresie mają często jakieś promocje.
Okładzina - wodny plac zabaw - wysłana przez Adam
Ciekawe rozwiązanie na firma Polifun Garden z Katowic, ale cen nie znam. Pozdrowienia
Ostatnie komentarze:
 • 2018-08-18 16:24:45 - Wojtas65
  Witam. Wyjechałem tydzień temu na urlop. zrobiłem wszystkie pomiary tak jak być powinno. wczoraj wróciłem i zrobiłem pomiary. Ph ma kolor na mierniku biały i nie wiem czy [...]
 • 2018-08-18 13:47:24 - Elach
  Wykonałam w basenie ogrodowym chlor szok, woda zrobiła się lekko mleczna. Co to oznacza i jak przywrócić klarowność wody?
 • 2018-08-04 12:53:08 - Ola
  Również przesadziłam z uloscią chloru w basenie ogrodowym. Badanie tabletką DPD1 pokazuje, że chloru jest prawie 3 mg/l !!! Dziwne to jest bo woda nawet lekko nie śmierdzi [...]
 • Dodaj komentarz
  0
  2016-05-05
  Kärcher wyczyścił cały stadion
  Z okazji mającego odbyć się konkursu piosenki Eurowizja sztokholmski stadion Ericsson Globe został poddany gruntownemu czyszczeniu. Przywróceniem arenie pierwotnego blasku zajęła się m.in firma Kärcher – ekspert w dziedzinie utrzymania czystości.

  Stadion został wyczyszczony po raz pierwszy od 27 lat a to wszystko z okazji odbywającego się na nim 10 – 14 maja br. konkursu piosenki Eurowizja. Prace czyszczące były wykonywane jedynie przy użyciu gorącej wody – bez dodatku jakichkolwiek środków chemicznych. Prace wykonała firma Klätterservice AB przy użyciu urządzeń czyszczących marki Kärcher.

  Ericsson Globe jest znanym na świecie symbolem Szwecji. Jest on znany nie tylko dzięki licznym sportowym i kulturalnym wydarzeniom, których jest gospodarzem, ale także dzięki swojemu unikalnemu, sferycznemu kształtowi. Kärcher realizując swoją strategię i wpisaną w nią misję dba o przywracanie do stanu świetności wielu budynków o szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa kulturowego. Takim obiektem jest bez wątpienia Ericsson Globe. Podczas czyszczenia areny firma Kärcher służyła profesjonalnym doradztwem oraz przekazała potrzebny do wykonania prac sprzęt.

  Podczas czyszczenia zadbano także o środowisko naturalne. Stadion mieści się w centrum miasta, przy zatłoczonej ulicy w bliskiej odległości od ujęć wody, co sprawiało, że aspekt ekologiczny stał się szczególnie istotny. Mimo, iż prace były prowadzone jedynie z użyciem wody to i tak pozostawał problem cząsteczek brudu pochodzących z pokrywy stadionu, które mogły zanieczyścić otoczenie. Aby zapobiec przedostawaniu się tych cząsteczek przy ujęciu wody zainstalowano specjalny filtr, który wyłapywał metale ciężkie i inne niebezpieczne zanieczyszczenia, zapobiegając ich przedostaniu się do ujęć wody. Prace czyszczące prowadzono przy pomocy urządzenia HDS 12/18-4 SX oraz specjalnej szczotki iSolar 800.

  Dbałość o środowisko wynikała z faktu, że podczas 27 lat gdy obiekt nie był czyszczony nagromadziły się na nim różnego rodzaju zanieczyszczenia pochodzące z atmosfery oraz z ruchu ulicznego. Cząsteczki tych zanieczyszczeń mogły być niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia dlatego też dołożono wszelkich starań, by je wychwycić i usunąć.

  Kärcher angażuje się w podobne działania na całym świecie już od 35 lat. W tym czasie przywróciliśmy świetność ponad stu obiektom na całym globie. Między innymi figurze Chrystusa w Rio de Janeiro, London Eye w Londynie, Teatrowi Narodowemu w Pradze czy wizerunkom prezydentów Stanów Zjednoczonych wyrytych w górze Rushmore.
  Materiały: Kärcher Sp. z o. o., www.karcher.pl
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.