Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Po godzinachwięcej
Ostatnie posty na forum:

купить телеинспекцию для канализации - wysłana przez Davidbal
camille morgan black porn http://azfhp.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=besthotcamgirlsbar.com watch free live web cams ti...
chinese herbalism - wysłana przez ArthurAmope
natural reflux remedies  https://www.bizcommunity.com/Profile/acheterphentermine37.5mgen  equine herbal supplements
Pnademic info expert - wysłana przez Davidbal
live amateur webcams http://www.ashukindvor.ru/forum/away.php?s=https://besthotcamgirlsbar.com best cam sites to make money free...
Ruszyliśmy - wysłana przez MatthewlaG
adult sex cams free hot hidden cam sex amature teen webcam 08. jasmin sex cams free gay webcams hidden camera girls nude. japane...
Ostatnie komentarze:
 • 2020-12-03 11:15:16 - Sylwek
  Ogromne gratulacje!!! Miejmy nadzieję, że za rok będzie nominowanych więcej firm z naszej branży.
 • 2020-10-26 13:34:00 - Karl
  Baseny muszą być otwarte, tak jak wszystkie inne gałęzie gospodarki, bo inaczej nie będziemy mieć do czego wracać.
 • 2020-10-17 10:01:47 - Portal Basenprof
  Z zakazu wyłączone są tylko wybrane działania a nie wszystkie baseny, ale zgadzamy się, że zapisy nie są do końca jasne, dlatego zwróciliśmy się do legislatora o jasną [...]
 • Dodaj komentarz
  9
  2014-07-30
  Basen lepszy od siłowni
  Wakacje zbliżają się do półmetka, ale na zachwalanie dobroczynnego wpływu na organizm ludzki pływania każdy czas jest dobry. Magazyn Samo Zdrowie idealnie przedstawił zalety tej dyscypliny sportu – warto trzymać w zanadrzu garść tych informacji choćby po to, żeby przyciągać nowych Klientów, a przede wszystkim Klientki do swojej pływalni.
   
  Możesz mieć piękną sylwetkę bez potu i wysiłku. Wystarczy, że urlop wykorzystasz na trening w wodzie. Pływanie żabką lub kraulem wyrzeźbi Twoje ciało tak, jak długie tygodnie ćwiczeń na siłowni.
   
  Pływanie to dobry sport nawet dla największych leniuchów. Większość pracy wykonuje bowiem za Ciebie woda. Dzięki sile jej wyporu ciężar ciała maleje nawet o 90 procent. To dlatego, że woda jest kilkaset razy gęstsza od powietrza. Ćwiczenia wśród fal są zdrowsze od siłowni, bo rozluźniają mięśnie karku i pleców, które zwykle napinasz, siedząc przez cały dzień przy biurku. Możesz pływać, nawet jeśli od lat nie uprawiałaś żadnego sportu. Woda skutecznie zabezpieczy Cię przed kontuzjami, które zazwyczaj wynikają z braku formy. Wśród fal stawy są odciążone, bo nie działają na nie żadne naciski. Bezpieczny jest też Twój kręgosłup. Nie musi bowiem dźwigać ciężaru ciała. Pływanie jest sportem wyjątkowo przyjaznym dla kobiet. Woda unosi nas łatwiej niż mężczyzn, bo damskie ciało ma więcej tkanki tłuszczowej. Paradoksalnie dzięki temu szybciej pozbędziesz się niechcianych fałdek. W spalaniu kalorii ten sport jest rekordzistą. Po godzinie pływania żabką stracisz ponad 500 kalorii, czyli tyle, ile zawiera tradycyjny dwudaniowy obiad. Jakby tego było mało, w wodzie kalorie spalają się niemal same. Bez Twojego wysiłku! Nawet to, że tylko stoisz przez 15 minut w wodzie o temperaturze 24 st. C sprawia, że tracisz ponad 100 kalorii.
   
  Oswajanie głębiny
   
  Jeśli nie umiesz pływać, nie pozwól, aby ktoś uczył Cię metodą „wrzucania na głęboką wodę”. Ze strachu ciało sztywnieje i natychmiast zaczynasz tonąć. Lepiej spróbuj powoli oswoić się z wodą. Aby dobrze opanować technikę, warto wziąć kilka lekcji u instruktora pływania. Na większości basenów oraz w morskich kurortach organizowane są specjalne kursy dla dorosłych. Jeśli paraliżuje Cię strach przed wodą, oswoić ją najlepiej pomogą Ci indywidualne lekcje u profesjonalisty.
   
  Niewidzialny masażysta
   
  Woda stawia ciału większy opór niż powietrze. To dlatego po treningu w basenie czujesz się jak po godzinnym masażu. Dodatkowo woda rozluźnia zmęczone mięśnie, a także ujędrnia skórę. Pluskając się w morzu czy jeziorze, mimochodem pozbędziesz się więc cellulitu.
  Pływanie wzmacnia mięśnie, szczególnie położone w okolicach, gdzie lubi gromadzić się tłuszcz, czyli na udach, pośladkach i brzuchu. Kiedy są silne, naprężają znajdującą się nad nimi skórę. Dlatego pływając, zapracujesz na idealnie gładkie ciało.
   
  Terapia na mokro
   
  Jeśli trzymasz się z daleka od siłowni albo nie możesz biegać, bo masz problemy ze stawami, urlop nad wodą dobrze Ci zrobi. Pacjentom, narzekającym na bóle kręgosłupa, ortopedzi zalecają pływanie nawet kilka razy w tygodniu. To dlatego, że wzmacnia ono głębokie mięśnie pleców, które trzymają Cię w pionie. Pływanie nie obciąża stawów, dlatego jest najbezpieczniejszym ze sportów. Uprawiać je mogą niemal wszyscy, od niemowlaków po osoby w podeszłym wieku. Trening w wodzie zwiększa też pojemność płuc. Na lądzie wykorzystujesz zazwyczaj 30-40 proc. ich powierzchni. W wodzie liczba ta wzrasta prawie do 100. Takie maksymalne dotlenienie to zastrzyk energii dla mózgu, a także dla skóry. Dlatego po wysiłku wygląda ona bardziej świeżo, jest lepiej ukrwiona, a przez to jędrniejsza. Pływanie to również świetny trening dla serca. Ciśnienie panujące w wodzie oraz jej niższa od otoczenia temperatura doskonale podkręcają jego pracę i poprawiają krążenie krwi w żyłach. Jednocześnie podczas pływania tętno obniża się, średnio nawet o 10 mmHg.
   
  BIUST NA MEDAL - styl klasyczny czyli żabka 590 kcal/h
   
  To najłatwiejsza technika pływania i jednocześnie przynosząca najwięcej korzyści. Pływanie żabką, zwłaszcza krytą, jest dobre dla kręgosłupa, szczególnie kiedy masz skoliozę, czyli jego boczne wygięcie. Żabka ją prostuje, bo harmonijne ruchy wykonujesz symetrycznie. Płynąc stylem dowolnym, spalisz też najwięcej kalorii. Ujędrnisz piersi, bo w żabce mocno pracują mięśnie, znajdujące się po bokach klatki piersiowej. Musisz jednak pływać poprawnie. Większość osób wykonuje zbyt szerokie i zamaszyste ruchy ramion. Powinny one pracować tak, jakbyś chciała w wodzie przed sobą narysować serce. Wtedy mięśnie podtrzymujące piersi pracują najintensywniej i najszybciej się wzmacniają. Jeśli wydaje Ci się, że płyniesz zbyt wolno, staraj się wyrzucać nogi do tyłu bardzo szybko, a przyciągać stopniowo. Przyspieszysz, a przy okazji wyrzeźbisz i ujędrnisz wewnętrzną stronę ud. Aby mocno pracowały, kąt między nimi musi być jak najmniejszy. Nie powinnaś więc robić zbyt szerokich ruchów nogami.
  BONUS: Aby maksymalnie podkręcić licznik spalanych kalorii, wybierz krytą wersję żabki. Wtedy chudniesz szybciej. Żeby wykonać wydech pod wodą, całe ciało musi poruszać się bardziej intensywnie.
   
  RAMIONA WYRZEŹBIONE - kraul czyli styl dowolny 400 kcal/h
   
  To najszybszy styl pływacki. Moc i napęd dają Ci ramiona i barki. Dzięki temu wyrzeźbisz plecy i pozbędziesz się tłuszczyku, gromadzącego się na ramionach. Po udach i pośladkach cellulit najczęściej atakuje właśnie tę część ciała. Aby swobodnie pływać kraulem, potrzebujesz nieco doświadczenia. Warto go nabrać, bo to technika bardzo „ekonomiczna” – przy małym wysiłku płyniesz bardzo szybko. Na powierzchni wody utrzymują Cię nogi. Abyś nie traciła prędkości, muszą one tworzyć linię poziomą z tułowiem. Jeśli opadają, zwalniasz, bo ciało stawia wtedy większy opór wodzie. Aby płynąć swobodnie, musisz także nauczyć się odpowiednio oddychać. W kraulu powietrze nabierasz, odwracając głowę do boku. Jeśli robisz to co drugi ruch ręką, oddech bierzesz ciągle po tej samej stronie i zaczynasz się stopniowo przechylać do jednego boku. Aby płynąć równo, bierz oddech co trzeci ruch ramion, wtedy będzie on wypadać raz na jedną, raz na drugą stronę.
  BONUS: Aby się nie zmęczyć, zafunduj mięśniom relaks podczas płynięcia. Gdy przenosisz rękę do przodu i znajduje się ona tuż nad wodą, rozluźnij ramię. Staraj się trzymać głowę tak, aby tworzyła jedną linię z ciałem. Jeżeli będzie uniesiona, niepotrzebnie napną się mięśnie karku.
   
  ŁADNE I SMUKŁE NOGI - styl grzbietowy 400 kcal/h
   
  To jedyny styl, w którym nie musisz pilnować rytmu oddychania. Wydech i wdech robisz z pełną swobodą, bo cała twarz znajduje się nad wodą. Pływaj tą techniką, jeśli masz krzywą lędźwiową część kręgosłupa. Styl grzbietowy znakomicie rozciąga jego dolny odcinek oraz rozluźnia napięte po całym dniu mięśnie karku. Głównym napędem są tu nogi. Powinny poruszać się tak, jakbyś chciała zrobić nożyce. Najsilniej pracują wtedy tylne i przednie części ud. Aby płynąć jak najszybciej, musisz mieć rozluźnione stopy. Podczas ruchu powinny one przypominać płetwy.
  BONUS: Jeśli chcesz szybko ujędrnić uda, zrezygnuj z pracy rąk. Aby utrzymać się na wodzie, wykorzystaj deskę do pływania. Trzymaj ją w wyprostowanych rękach z tyłu głowy. Wyrzeźbisz mięśnie nóg, nawet jeśli nie umiesz dobrze pływać.
   
   
  Wodne strachy
  Zanurzanie twarzy i uszu – nie powinnaś się bać, nieprzyjemnemu uczuciu nie towarzyszy żadne zagrożenie, bo ucho wewnętrzne chroni błona bębenkowa.
  Otwieranie oczu pod wodą – tu strach jest dobrym doradcą, bo w jeziorze oprócz drażniących drobinek piasku mogą się znajdować groźne dla oczu zanieczyszczenia. Dlatego zawsze nurkuj w specjalnych okularach.
  Głęboka woda – unosisz się na niej tak samo, jak na płytkiej. Aby oswoić lęk, na początku pływaj z deską. Stopniowo zamieniaj ją na coraz mniejsze przedmioty, ułatwiające utrzymanie się na wodzie, aż dojdziesz do tzw. pływaków wielkości dłoni. Aby przekonać się o tym, że potrafisz unosić się na wodzie, połóż się na plecach i nabierz powietrza. Powoli je wydychaj. Wraz z ubywaniem tlenu w płucach ciało zanurzy się nieco głębiej. Weź ponownie oddech. Natychmiast znów uniesiesz się na wodzie.
   
  Opór aktywny
  Podczas aqua aerobiku spalasz więcej kalorii niż w trakcie tradycyjnych zajęć. To dlatego, że dodatkowo musisz pokonać opór wody. Angażujesz wtedy rzadko używane grupy mięśni, np. tylną część ud. Nie musisz umieć pływać, bo w czasie treningu woda sięga zwykle do pasa.
   
  Konsultacja: Tomasz Paterek, trener pływania z klubu Global Fitness.
  Autor: Kaja Tyzenhauz
  
  Komentarze
  olmaga
  2017-01-06 13:43:52
  Jakie mięśnie głowy i szyi pracują przy pływaniu kraulem?
  Odpowiedz
  peer
  2017-08-02 14:01:16
  Prawie żadne :-) Cała praca to przecież lekkie przekręcenie głowy na bok podczas gdy całe ciało jest również przekręcone w tę samą stronę. Grawitację (ciężar głowy) w znaczniej mierze kompensuje wyporność wody. Raczej bym tu liczył na rozluźnienie odcinka szyjnego niż ćwiczenie mięśni.
  Odpowiedz
  peer
  2017-08-02 13:58:03
  Pływanie jest zdrowe i przyjemne. Ale powyższy artykuł to spora dawka demagogii. Basenowi przypisuje się więcej korzyści niż faktycznie może dać. Oczywiście w internecie każdy może napisać dowolne "prawdy" bez powoływania się na badania i dane statystyczne. Ale z rzeczywistością ma to niewiele wspólnego. Basen to nie siłownia ani nie ćwiczenia rehabilitacyjne i ich nie zastąpi. Co do spalonych kalorii to dużo też zależy od tego jak intensywnie pływasz.
  Odpowiedz
  Olek
  2019-07-07 21:52:35
  Jestem po operacji kregoslupa odcinek ledzwiowy, przez 5lat było ok. Ostatniej zimy przez dwa miesiące ból uniemożliwia mi funkcjonowanie. Jaki kolwiek ruch sprawiał i ogromny ból. Serię zastrzyków silnych tabletek jak i ćwiczenia rehabilitacyjne nieprzynoaily ulgi. Wyobraźcie sobie że cztery godzinne wyjścia na basen, pływanie kraulem sprawiły że pozbylem się bólu i pojechałem w góry na narty. Tera systematycznie 2 do 3 razy pływam inie mam żadnego problemu z kręgosłupem. Sylwetka wygląda jak po siłowni. Nigdy nie miałem szesciopaka teraz mam po 3 miesiącach pływania. Zaznaczę że mam 45 lat. Więc jak nie plywales regularnie nie pisz ze to bzdury. Wszystko to co w artykule autor napisał to prawda. Gdybym wcześniej odkrył ta formę rehabilitacji to zapewne uniknalbym operacji. Tak jak teraz, ponieważ lekarz proponował kolejna operację jednak nie byłem tym zainteresowany i szukałem innego wyjścia. Pierwsza nie pomogła to kolejna też by nie pomogła.
  Odpowiedz
  w
  2018-02-11 09:32:15
  a ja słyszałam od lekarza że jak mam skoliozę broń boże żabką. Najlepszy grzbietowy bo odciąża kręgosłup. jestes lekarzem? jeśli nie to lepiej skonsultuj lepiej i sprostuj.
  Odpowiedz
  Mp
  2018-09-13 09:21:49
  Pływanie napewno prostuje kręgosłup jak się zapisalem do klubu plywackiego start gdansk to większość kolegów i kolezanek łącznie ze mną miało krzywy kręgosłup po latach treningu wszyscy prości umiesnieni i wysocy tak wyciąga woda :) pozdro
  Odpowiedz
  SharkSwiimAcademy
  2018-10-01 00:07:07
  Zachęcam zainteresować się stylem Total Immersion! Świetna metoda nauki pływania kraulem: https://www.facebook.com/Sharkswimacademy/
  Odpowiedz
  Baśka
  2019-04-24 23:10:56
  Witajcie Od wielu lat systematycznie uczęszczam na zajęcia w wodzie z Biurem Centrum „FIGURA”, i naprawdę bardzo, bardzo sobie je chwalę, nie dość, że rzuciłam parę zbędnych kilogramów, to jeszcze poprawiam swoją kondycję oraz odporność, stawy już mnie nie bolą a energia rozpiera. Wszystkich, co zastanawiają się czy warto, śmiało i zdecydowanie odpowiadam WARTO!!!!!
  Odpowiedz
  .....
  2019-10-31 12:04:06
  na 10 dzień po zawale i wstawieniu stendów byłem na basenie i przepłynąłem 3 długości 75 m teraz po 2 latach spokojnie pływam 1500 m w 35 minut
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.