Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Sauny - Aktualnościwięcej aktualnościOstatnie posty na forum:

nvidia geforce 310m update - wysłana przez Roberthoime
adobe premiere pro cs6 32 bit download free downloaddownload windows connect freea bridge too far pc game downloadcommandos 3 de...
rock and roll ringtone - wysłana przez Roberthoime
ibm i access for windows 10 64 bit downloadautodesk inventor 2018 help download free downloadair force game pc free downloaddown...
the king of fighters 2002 magic plus - wysłana przez Roberthoime
microsoft office outlook 2007 silinen mailleri geri getirme free downloadaffinity designer windows tutorial free downloaddubstep...
rest in peace photo app - wysłana przez Roberthoime
Microsoft Access Database Engine 2016 will not installQuestion InfoInstallation of Access Database Engine bit FailsMicrosoft Acc...
windows mobile 6.5.3 os download free - wysłana przez Roberthoime
Windows 10 Pro Free Download Full Version (ISO 32-64 Bit) 2021Overview of Windows 10 Home Edition ISODownload Windows 10 Disc Im...
Ostatnie komentarze:
 • 2021-07-25 07:39:02 - killrut
  Como se llamo esto i am from SPAIN. I registered a lot time ago. Can i see this web without adblocer? thanks )
 • 2021-07-19 11:07:55 - kibic Borku
  niech ktoś napisze o przygotowaniach Borku do sezonu o transferach i celach na nowy sezon. Z góry dzięki
 • 2021-07-18 16:41:20 - Do Basenprof
  p roszę bardzo, żeby portal Basenprof skontaktował się z klubem i odpowiedział na pytania z poważaniem kibic

 • Posiedzenie branży pływlani Aquaparków i saunariów z Rzecznikiem MŚP
  Dodaj komentarz
  0
  2020-11-25
  Posiedzenie zespołu ds. basenów i saunariów z Rzecznikiem MŚP
  23 listopada br. odbyło się posiedzenie zespołu roboczego ds. pływalni, Aquaparków i saunariów przy instytucji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw – ministra Adama Abramowicza.

  Przedstawiciele branży basenowej i saun przybliżyli specyfikę funkcjonowania pływalni, Aquaparków i saunariów, oraz przedstawili obecną trudną sytuację, w jakiej znajdują się obiekty w obliczu pandemii.
  Pierwszy i ponowny lockdown doprowadził branżę basenową na skraj upadku – obiekty zamiast pracować i służyć społeczeństwu, zostały zamknięte jako pierwsze, a obecna możliwość funkcjonowania w bardzo ograniczonym zakresie nie tylko nie przynosi zysków, ale powoduje ogromne straty.
  Jak podkreślano podczas spotkania, problem dotyczy także całej sfery okołobiznesowej, bo gdy obiekty nie działają, spadek przychodów (lub ich całkowity brak) odczuwają wszystkie współpracujące firmy, począwszy od najemców, po usługodawców, dostawców i producentów.

  Przedstawiono także znaczenie branży dla gospodarki oraz społeczeństwa – obiekty są często największym pracodawcą w swoich regionach a wartość realizowanych przez nie inwestycji stanowi dużą i ważną część krajowej gospodarki. Podkreślano także ogromną wagę, jaką spełnia misja pływalni, Aquaparków i saun w procesie profilaktyki zdrowotnej, oraz propagowania aktywnego stylu życia polskiego społeczeństwa.

  Kolejnym istotnym podnoszonym aspektem jest profesjonalizm i stosowanie procedur związanych z reżimem sanitarnym, który na obiektach obowiązuje od zawsze, a nie tylko w czasie pandemii. Udowadniano, że dzięki specjalnym procedurom i wyszkolonemu personelowi, każda pływalnia i Aquapark to bezpieczne miejsce dla użytkowników i nie ma tam ani jednego znanego przypadku zakażenia koronowirusem. Przekonującym argumentem jest także fakt, iż polskie baseny są regularnie kontrolowane przez miejscowe jednostki Sanepid.

  Jak zapowiedziano - to nie jedyne posiedzenie dot. branży basenowej. Kolejne planowane są wkrótce, a celem jest zarówno doprowadzenie do jak najszybszego otwarcia obiektów, ale także uzyskanie pomocy finansowej i w postaci zwolnień z danin i świadczeń, oraz wypracowanie rozwiązań i dobrych praktyk biznesowych, które osadziłyby branżę pływalni, Aquaparków i saun w sferze znaczącego partnera gospodarczego na rynku biznesu.

  Warto też wspomnieć, że obecnie powstaje stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie. Organizacja chce reprezentować całą polską branżę basenową i aktywnie na jej rzecz pracować.

  Na posiedzeniu branżę basenową reprezentowali
  Reprezentująca Związek Przedsiębiorców i Pracodawców – członka Rady Przedsiębiorców:

  Diana Sinkiewicz - Redaktor naczelna portalu Basenprof i wiceprezes ZZPP

  Reprezentujący zakładane stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie:

  Beata Rogowska – Prezes Zarządu Park Wodny w Krakowie S.A.
  Zbigniew Szwarc – - Prezes Zarządu „Termy Jakuba” sp. z o.o.
  Robert Hołda – Dyrektor Pływalni w Bochni
  Jerzy Krężlewski - Prezes Zarządu Termy Maltańskie sp. z o.o.
  Krzysztof Rosik - Wiceprezes Zarządu Termy Maltańskie sp. z o.o.

  Reprezentujący saunaria w Polsce:

  Leszek Pustułka – Prezes Zarządu Termy Rzymskie Sp. z o.o.

  oraz przedstawiciele biura instytucji Rzecznika MŚP.

  Zapraszamy do obejrzenia zapisu video z posiedzenia:
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Filtry ciśnieniowe
  W technice basenowej spotkać można wiele rozwiązań filtrów ciśnieniowych ze złożem kwarcowym jednak dokonać należy zasadniczego podziału. Możemy bowiem wyróżnić filtry do małych basenów prywatnych o [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.