Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum
Artykuływięcej artykułów


Ostatnie posty na forum:

Wodny Plac Zabaw - wysłana przez Sorp
Witam,Nasze stowarzyszenie zajmuje się wypożyczeniem takiego toru na basen lub na otwartą wodę. Posiadamy certyfikowanych kilka ...
Wodne place - wysłana przez Watermania.pl
Zajmujemy się wynajmem dmuchanych torów przeszkód firmy WIBIT. Nasze atrakcje idealnie sprawdzają się na ferie zimowe, wakacje, ...
zabawki basenowe - wysłana przez AstralPool
zapraszamy do kontaktu http://astralpool.pl/strefa-inwestora/ . Produkt trochę droższy niż polskich producentów, ale jakość możn...
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Pani Aneto,w kwestii szkolenia dla ekip sprzątających, jeśli używają Państwo środków konkretnej firmy, to przeważnie ta firma ro...
Nietypowa instalacja na istniejacym basenie - wysłana przez Basenprof
Wszystko jest możliwe, kwestia tylko odpowiedniego budżetu :-). A na poważnie, zgodnie z naszą wiedzą raczej nie ma przeciwwskaz...
Ostatnie komentarze:
 • 2018-02-19 14:47:59 - Komentarz
  Dziwny trochę ten wpis ???
 • 2018-02-14 11:09:08 - Maciej Krawczyk
  Ciekawy i trafiony artykuł, dodam od siebie, że problemem jest też wizualna strona brodzików. Często można zaobserwować pływające w wodzie zabrudzenia (najczęściej [...]
 • 2018-02-13 14:10:24 - Portal Basenprof
  Proszę skontaktować się z firmą Meden-Inmed. Pozdrawiamy serdecznie.

 • Dodaj komentarz
  8
  2014-07-31
  Bieżnia pływacka Swim Spa
  Bieżnia pływacka Swim Spa, określana również mianem basenu ze sztucznym nurtem, to unikalna kombinacja  tradycyjnych wanien SPA i basenów pływackich. Urządzenie wyposażone jest w unikalny układ 6 dysz, które tworzą silny przeciwprąd  umożliwiający pływanie w miejscu. Po przeciwnej stronie przeciwprądu  znajdują się schody ułatwiające wejście do Swim Spa z zamontowanymi dyszami do hydromasażu. 
   
  Dlaczego warto mieć Swim Spa?

  Basen Swim Spa może wykorzystany do różnorodnych celów:
  • do pływania
  • do wodnego aerobiku
  • do wodnego relaksu - indywidualnego albo w większym gronie
  • do prostego hydromasażu

  A to wszystko przy optymalnej wielkości urządzenia i relatywnie niskich - w porównaniu z basenem tradycyjnym - nakładach eksploatacyjnych. 
   
  Dlaczego właśnie Swim Spa?
   
  Niewielka powierzchnia

  Swim Spa to idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby mieć swój własny basen, ale nie dysponują zbyt dużą powierzchnią. Basen Swim Spa dostępny jest w dwóch wymiarach - 457x239x124 cm oraz 550 x 250 x 134 cm. Ta stosunkowo niewielka powierzchnia pozwala w pełni odczuć przyjemność z pływania.
   
  Każdego dnia

  Wiosna, lato, jesień, zima – Swim Spa to jedyny basen, z którego bez żadnych ograniczeń można korzystać przez okrągły rok, również w przypadku instalacji na zewnątrz. Wszyscy, którzy decydują się na montaż Swim Spa na zewnątrz mogą docenić niezaprzeczalny urok pływania pod gołym niebem nawet wtedy gdy wokół leży śnieg. 
   
  Komfortowy układ dysz tworzących przeciwprądu

  Dysze przeciwprądu to doskonałe rozwiązanie umożliwiające pływanie w miejscu. Układ 6 dysz ustawionych w kształcie litery „W”  tworzy silny prąd sztucznej rzeki o wydajności 3000 l/min. Dzięki odpowiednio skonstruowanemu systemowi ssaw dennych nie występuje zjawisko odbijania się fali od przeciwległej ściany. Unikalne posadowienie dysz tworzy szeroki i głęboki nurt eliminujący tzw. syndrom „opadających nóg” znany z typowych przeciwprądów w basenach tradycyjnych. W celu dopasowania siły przeciwprądu do indywidualnych cech osoby płynącej możliwe jest włączenie 2, 4 lub 6 dysz jednocześnie. Dodatkowo każda dysza posiada indywidualną regulację kierunku Strumienia, co jeszcze pełniej pozwala dopasować nurt przeciwprądu do 
  umiejętności osoby płynącej.  
   
  Podgrzewana woda

  Podgrzana woda to cenna zaleta Swim Spa  zwłaszcza w naszych warunkach klimatycznych. Może to być orzeźwiające 25°C lub 30°C latem. Albo też wspaniałe 38°C podczas mroźnej zimy. A to wszystko uzależnione tylko od indywidualnych potrzeb i odczuć użytkownika.   
   
  Doskonała izolacyjność 

  Małe zapotrzebowanie energetyczne zagwarantowane jest doskonałą izolacyjnością składanej pokrywy termicznej oraz pianki poliuretanowej wokół niecki Swim Spa . Dzięki tak sprawnej izolacji nie jest potrzebne stosowanie w pomieszczeniach drogich urządzeń klimatyzacyjnych typu osuszacze powietrza, centrale itp. - pokrywa ogranicza zarówno utratę ciepła jak i parowanie wody do pomieszczenia. Przy instalacji zewnętrznej pokrywa to zabezpieczenie przed wszelkimi zanieczyszczeniami  – liśćmi, kurzem, itp. Pokrywa termiczna należy do standardowego zakresu dostawy. 
   
  Czas instalacji

  Czas budowy typowych basenów trwa wiele dni lub tygodni. Najprostsza instalacja basenu Swim Spa może trwać zaledwie kilka godzin, po których basen jest gotowy do użytkowania.
   
  Urozmaicone możliwości posadowienia Swim Spa

  Pierwsza rzecz to możliwość instalacji basenu Swim Spa zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz – w ogrodzie, na tarasie, w przydomowym patio. Dodatkowo Swim Spa może być postawiony jako urządzenie wolnostojące bezpośrednio na gruncie lub posadzce albo też zagłębiony częściowo lub całkowicie w posadzce lub w gruncie. W takim przypadku jest od dostarczany bez obudowy drewnianej. 
  W przypadku postawienia na gruncie czy posadzce istotnym elementem wyposażenia Swim Spa jest  drewniana obudowa. Urządzenie może być wtedy montowane  na powierzchni terenu na zajmującej niewiele miejsca płycie nośnej. Zaletą takiego usytuowania jest fakt, że może być on przeniesiony w inne miejsce bez większych przeszkód.  Drewniana obudowa znajduje się w standardowym zakresie dostawy.
  Autor: Grupa Konsultingowo-Inżynieryjna KOMPLEKS S.A.
  Materiały: http://kompleks.pl
  
  Komentarze
  nick
  2014-07-31 10:59:30
  Czy w tym urządzeniu jest dookoła miejsce do siedzenia jak w tradycyjnej wieloosobowej wannie z hydromasażem?
  Odpowiedz
  Kompleks
  2014-08-01 09:13:44
  Swim Spa służy głównie do pływania w sztucznym nurcie. Nie ma siedzisk, ale są szerokie schody wejściowe z dyszami masującymi, na których można usiąść, a nawet się położyć.
  Odpowiedz
  POOLexpert
  2014-08-08 12:37:22
  Zależy jak kto pływa - do żabki emeryckiej rozwiązania dyszowe może i się nadają ;-) Proponuję ustawić obok siebie to swim spa z artykułu i swim spa albo systemowy basen ENDLESS POOL a następnie wrzucić pływaka do jednego i drugiego w tempie 1 min/100 m kraulem - może gdzieś kiedyś na targach... Działoby się... :-)
  Odpowiedz
  adam
  2014-08-11 10:41:38
  A czy to nie zalezy po prostu od mocy dysz? Przeciez wystarczy zamontowac te, ktorych moc nam pasuje.
  Odpowiedz
  POOLexpert
  2014-08-13 14:59:12
  No właśnie absolutnie nie. dysza generuje strumień o zmiennym zasięgu i szerokości. W związku z tym chcąc płynąć równomiernie musimy cały czas próbować "wpasować się" w nurt generowany przez dyszę/dysze (jeśli jest ich kilka). Porównanie: https://www.youtube.com/watch?v=gf-xTpgbdAI
  Odpowiedz
  Arek
  2014-08-17 22:12:17
  Zrozumiałem, że ta wanna jest przeznaczona przede wszystkim do rekreacji i zapewne dobrze się sprawdzi w hotelu czy pensjonacie, więc raczej nie musi być urządzeniem do uprawiania sportów wyczynowych. Oczywiście jeśli jest też proporcjonalnie tańsza od tej proponowanej przez przedmówcę, bo jeśli ceny są podobne to na pewno warto się zastanowić nad ta o większej mocy.
  Odpowiedz
  wieslaw
  2015-04-22 09:37:49
  Jesli chcialbym postawić taki basenik w ogrodzie, to czy przez zimę urządzenie wytwarzające przeciwprąd nie ulegnie zniszczeniu?
  Odpowiedz
  Ola
  2017-05-24 14:53:43
  Czy bieżnia pływacka może być umieszczona w zabudowie np. z bloczków i wykończona płytką gresową (w momencie kiedy nie ma możliwości zagłębienia jej w posadzkę)?
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Wodne tory przeszkód - co warto wiedzieć (cz. 2)
  Rozmowa z prezesem wyłącznego przedstawiciela marki Aquaglide na terenie Polski, p. Andrzejem Olesińskim z firmy Swimstone Sp. z o.o. Portal Basenprof: Gdzie plasuje się Aquaglide w porównaniu z [...]
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.