Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Co słychać na obiektachwięcej informacji

Foto - falakraśnik.pl

2019-02-12
Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu
W dniach 2-3 lutego na pływalni Aqua w Lublinie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu.

Wystartowało ok.400 zawodników w 3 kategoriach wiekowych – młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open.

Do tej pory zimowe mistrzostwa rozgrywane były pod koniec sezonu (poprzednie w listopadzie 2018). Teraz, ze względu na zmiany w kalendarzu imprez Polskiego Związku Pływackiego, zawody odbyły się już na początku roku.

25 osobowa ekipa Fali Kraśnik, składająca się w dużej części z młodzików wywalczyła aż 41 medali! To jedna z największych ilościowych zdobyczy w takich zawodach w historii Klubu. Najwięcej, bo 7 krążków wywalczyła Amelia Wysocka. Co ciekawe sztuki tej dokonała w … 6 startach. To dlatego, że zaledwie 12-sto latka z Kraśnika na dystansie 100m st. dowolnym zdecydowanie zwyciężyła w kategorii 12-13 lat, ale jednocześnie zajęła III miejsce w kategorii open! Ponad to Amelia wygrała również na dystansie 50m st. dowolnym i czterokrotnie zajęła II miejsce ( 50m st. motylkowym, 200m st. dowolnym, 100 i 200m st. zmiennym) a dzięki wysokiemu poziomowi swoich wyników została najlepszą młodziczką mistrzostw. Najczęściej zwyciężała natomiast Anna Wilk -aż pięciokrotnie (200, 400 i 800m st. dowolnym oraz 100 i 200m st. klasycznym). Ania zajęła też II miejsce na 400m st. zmiennym. Sześciokrotnie stawał na podium też Błażej Paszkowski – trzykrotnie zwyciężając (50,100 i 200m st. grzbietowym), zajmując II miejsce na 50m st. dowolnym i zdobywając 2 brązowe medale ( 50m st. motylkowym i 100m st. dowolnym). Świetny występ zanotowała czyniąca duże postępy Maja Ryfka. Zdobyła 3 złote medale na wszystkich dystansach stylem grzbietowym (50, 100 i 200m) oraz 2 srebrne na 100m st. motylkowym i 100m st. dowolnym. Po 4 krążki wywalczyli: Paweł Bucoń ( czterokrotnie II miejsce na 100m st. grzbietowym i 200,400 i 1500m st. dowolnym) oraz Milena Machulak ( dwukrotnie II miejsce na 400 i 800m st. dowolnym i dwukrotnie III miejsce na 100 i 200m tym stylem). Medale w kategorii młodzików wywalczyli także : Gabriela Surowiec ( trzy brązowe na 50, 100 i 200m st. grzbietowym), Wojciech Siekaczyński (srebro na 200m st. grzbietowym i brąz na 400m st. dowolnym) i Rafał Wójcik (srebrny medal na 200m st. motylkowym). Wśród juniorów medal wywalczyła Oliwia Sosnówka – srebro na 400m st. dowolnym, a w kategorii open dwukrotnie na podium stawał Artur Siekaczyński (II miejsce na 200m st. grzbietowym i III miejsce na 400m st. zmiennym).
Materiały: falakrasnik.pl