Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Koronawirus . zamykanie pływalni . - wysłana przez Misza
W sytuacji, gdy na basenie będzie mogło przebywać jednocześnie tylko kilka osób pociąga za sobą realne widmo bankructwa, a pamię...
Automat basenowy - wysłana przez Grzegorz W.
W zależności od przeznaczenia basenu wymagania mogą być zróżnicowane.Dla basenu użytkowanego komercyjnie wiążące będą wymagania ...
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Schodyvom
Ale chyba juz znalazlem
Ostatnie komentarze:
 • 2020-06-02 12:06:29 - bastek
  Jak ktoś ma orientację nt. rynku basenowego to wie, że Trzy Fale na skutek zaniedbań wiele lat temu borykał się przez kolejne lata z walką o tą inwestycję. Jak wiadomo [...]
 • 2020-06-01 11:36:46 - pływalnia
  W sumie wytyczne są krótkie i jasne. I chyba jest lepiej, niż się spodziewaliśmy, bo wcześniej mówiło się o 1/3, lub 1/4 obłożenia. Połowa to nadal zbyt mało, żeby w [...]
 • 2020-05-29 17:02:36 - Bartek
  Zamówili, zapłacili i jest zbędne? Nie używali? Kto na coś takiego pozwala? A może kupili nie to co trzeba? Tak czy inaczej "ręce opadywują"

 • foto-UM Szczecin
  Dodaj komentarz
  0
  2014-02-11
  Przetarg na dokończenie kąpieliska "Arkonka"
  - Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie ogłosił przetarg na dokończenie przebudowy kąpieliska "Arkonka". Nowy wykonawca będzie miał na dokończenie prac 90 dni od przekazania placu budowy. Wartość całej inwestycji to około 24 mln zł.

  Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał w wybudowanych już budynkach dokończyć m.in. posadzki, sufity i elewacje, a także wykonać niezbędne instalacje. Do niego będzie również należało uruchomienie instalacji teleinformatycznej oraz monitoringu.

  Prace obejmują także wyposażenie skateparku i boisk oraz wykonanie ogrodzenia wraz z bramami. Po zakończeniu prac wykonawca musi także uzyskać pozwolenie na użytkowanie kąpieliska.

  Jak powiedział we wtorek rzecznik prasowy Zakładu Usług Komunalnych Andrzej Kus, prace budowlane na "Arkonce" są zaawansowane w ponad 80 procentach.

  Na zmodernizowanej "Arkonce" będą cztery nowe baseny. Największy będzie miał prawie 5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Wśród atrakcji będzie duża fontanna wyrzucająca wodę na wysokość 15 m i plac zabaw z zabawkami tryskającymi wodą.

  Nowa "Arkonka" będzie miała sztuczną plażę z trzema boiskami do siatkówki plażowej i boisko o nawierzchni syntetycznej. Dla miłośników jazdy na deskorolkach i rolkach powstaje także skatepark o powierzchni ponad 1,5 tys. metrów kwadratowych. W płycie skateparku zatopione będą elementy układu mrożącego, więc od późnej jesieni do wczesnej wiosny będzie mogło działać tam sztuczne lodowisko. Obiekt będzie oświetlony.

  Pierwotnie zakładano, że "Arkonka" będzie gotowa pod koniec 2012 r. Termin był jednak kilkakrotnie zmieniany, m.in. przez odkrycie podczas prac budowlanych cieku wodnego, który trzeba było uregulować, czy wskutek niekorzystnej pogody utrudniającej prace. W październiku ub.r. miasto odstąpiło od umowy z dotychczasowym wykonawcą konsorcjum firm Kornas i Blue Point; powodem były opóźnienia i zaległości finansowe konsorcjum wobec podwykonawców.

  Koszt inwestycji to około 24 mln zł; miasto wypłaciło już 19,5 mln zł. Projekt "Przebudowa kąpieliska Arkonka w Szczecinie dla potrzeb sportu i rekreacji" jest współfinansowany przez UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
  Źródło: Portal Samorządowy
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Ogłoszenie - sprzedam
  Park Wodny Trzy Fale ma do sprzedaży po bardzo atrakcyjnej cenie: ELEKTROLIZER MZE 1500 – producent Dinotec. Urządzenie jest w pełni sprawne, nowe i nieużywane. Zakupione zostało przez Park Wodny Trzy Fale, [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny Trzy Fale chce sprzedać w atrakcyjnej cenie nieużywany elektrolizer MZE 1500 produkcji Dinotec - więcej szczegółów