Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Koronawirus . zamykanie pływalni . - wysłana przez Misza
W sytuacji, gdy na basenie będzie mogło przebywać jednocześnie tylko kilka osób pociąga za sobą realne widmo bankructwa, a pamię...
Automat basenowy - wysłana przez Grzegorz W.
W zależności od przeznaczenia basenu wymagania mogą być zróżnicowane.Dla basenu użytkowanego komercyjnie wiążące będą wymagania ...
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Schodyvom
Ale chyba juz znalazlem
Ostatnie komentarze:
 • 2020-06-02 12:06:29 - bastek
  Jak ktoś ma orientację nt. rynku basenowego to wie, że Trzy Fale na skutek zaniedbań wiele lat temu borykał się przez kolejne lata z walką o tą inwestycję. Jak wiadomo [...]
 • 2020-06-01 11:36:46 - pływalnia
  W sumie wytyczne są krótkie i jasne. I chyba jest lepiej, niż się spodziewaliśmy, bo wcześniej mówiło się o 1/3, lub 1/4 obłożenia. Połowa to nadal zbyt mało, żeby w [...]
 • 2020-05-29 17:02:36 - Bartek
  Zamówili, zapłacili i jest zbędne? Nie używali? Kto na coś takiego pozwala? A może kupili nie to co trzeba? Tak czy inaczej "ręce opadywują"

 • Dodaj komentarz
  0
  2014-03-27
  Solary na pływalni w Stanisławowie
  Województwo mazowieckie otrzymało dofinansowanie na montaż w 19 gminach kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych oraz obiektach użyteczności publicznej. Projekt budowy systemu kolektorów słonecznych obejmie także basen w Stanisławowie (gmina Nieporęt).

  Gminy, w których montowane są kolektory słoneczne, wyłoniono w konkursie. Z piętnastoma z nich Zarząd Województwa Mazowieckiego podpisał już umowy. Część gmin dopiero kilka dni temu przystąpiło do projektu i będą ogłaszać przetargi na dostawę solarów i ich instalacje, inne zakończyły już ich montaż.

  Instalacja kolektorów słonecznych w miastach i gminach z terenu Mazowsza jest możliwa dzięki funduszom europejskim, przyznawanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 (RPO WM). Wsparcie unijne wynosi 70 proc. a resztę dopłacają gminy i mieszkańcy.
  Dzięki dofinansowaniu w ramach RPO WM, oprócz gospodarstw domowych, zestawy solarne pojawiły się także na obiektach użyteczności publicznej. Skorzystały z tego m.in.: Ząbki, Siedlce, Przasnysz, Warszawa oraz gminy Chorzele, Glinojeck, Pokrzywnica, Myszyniec, Łochów i Białobrzegi.

  W Białobrzegach kolektory słoneczne ogrzewają wodę w urzędzie miasta, starostwie powiatowym oraz kilku szkłach i przedszkolach. Odnawialne źródła energii zastosowano np. w strażnicy OSP w Stawiszynie i plebanii Parafii Rzymsko-Katolickiej w Jasionnej. Solary wykorzystane zostaną również do podgrzewania wody w basenie Aquaparku Fala w Stanisławowie w gminie Nieporęt.

  Całkowita moc kolektorów słonecznych zamontowanych w ramach projektu wynosi 4,4 tys. kW. Roczne oszczędności planowane są na poziomie przeszło 11 tys. GJ energii cieplnej. Ograniczona ma być także emisja głównych zanieczyszczeń powietrza.
  Całkowita wartość tych inwestycji w 19 gminach woj. mazowieckiego wynosi ponad 94,2 mln zł. Dofinansowanie z funduszy unijnych kształtuje się na poziomie prawie 63 mln zł.
  Opracowanie: DoP portal Basenprof
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Elektroniczne zamki szafkowe
  Elektroniczne zamki szafkowe polecane są głównie do stosowania w szafkach przebieralni basenowych jako element kontroli dostępu. Dzielimy je na dwie podstawowe grupy: Zamki przewodowe Wykorzystywane [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny Trzy Fale chce sprzedać w atrakcyjnej cenie nieużywany elektrolizer MZE 1500 produkcji Dinotec - więcej szczegółów