Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - Moris Polska

2021-12-07
Rozpoczęcie budowy pływalni „Dolnośląski Delfinek” w Żmigrodzie
Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska weszła na plac budowy w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego przy ul. Sienkiewicza 6. Wcześniej zawarła umowę z władzami Gminy Żmigród (Województwo Dolnośląskie, powiat trzebnicki) na realizację inwestycji obejmującej budowę przyszkolnego basenu krytego w szerszym projekcie pn. „Dolnośląski Delfinek”, rozbudowanie wspomnianej szkoły o 10 sal lekcyjnych oraz zagospodarowanie terenu wraz z robotami drogowymi – m.in. budową dojazdu i ciągów wewnętrznych, miejsc parkingowych, nasadzeniami, ogrodzeniem, małą architekturą itp.Foto - Moris Polska

W komentarzu do inwestycji burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski stwierdził m.in.: - Pływalnia będzie dostępna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po zakończeniu zajęć, w godzinach popołudniowych, w weekendy i ferie oraz wakacje basen będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców. Jestem przekonany, że miejsce to będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem osób, które lubią aktywnie spędzać czas. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie.

Realizację umowy komentuje Piotr Królikiewicz, dyrektor ds. inwestycji Moris Polska: - Jest to największa w historii Żmigrodu inwestycja. Jej wartość wynosi 18,9 mln zł. Trzy tygodnie temu uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. Całe to zamierzenie władz gminnych powstało w trybie „projektuj i buduj”, tak więc zrealizujemy tę inwestycję według projektu naszych specjalistów. Zarówno basen, jak i nową część szkoły podstawowej oddamy do użytku w formule pod klucz. Rozpoczęliśmy już roboty ziemne, postawiliśmy żuraw wieżowy, zlikwidowaliśmy kolizję ze starą infrastrukturą podziemną, w tym z kablami średniego napięcia. Obecnie ruszają roboty żelbetowe stanu zero, czyli wykop i fundamenty w technologii białej wanny.


Foto - Moris Polska
 
W ramach inwestycji Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego, ale także społeczność miasta zyska czterotorowy kryty basen pływacki, ponadto brodzik z atrakcjami dla dzieci niepływających, basen rekreacyjny i strefę spa funkcjonalnie powiązaną z halą basenową. Jednocześnie szkoła zyska 10 nowych sal lekcyjnych (dla klas I-III), salę do ćwiczeń, świetlicę, pokój nauczycielski i strefę zaplecza sanitarnego.

Wymogiem inwestora jest minimalizacja kosztów eksploatacyjnych. Została ona uwzględniana przy doborze formy architektonicznej obiektu i zastosowanych w nim środków technicznych, m.in. wentylacji, ogrzewania, systemu odzysku ciepła itp. Do spółki Moris Polska należało określenie kształtu obiektu i rozkładu pomieszczeń wraz z zapewnieniem wymagań określonych w przepisach prawnych.

-W projekcie żmigrodzkim warto podkreślić bardzo dobrą współpracę z inwestorem i nadzorem inwestorskim. Na pewno procentuje tutaj fakt, że jedną z głównych i wieloletnich specjalizacji naszej firmy są właśnie tego typu obiekty sportowo-rekreacyjne” – podsumowuje prezes Moris Polska Maurycy Bryła.

Inwestycja stan surowy zamknięty osiągnie w lipcu przyszłego roku, natomiast zgodnie z umową do użytku zostanie oddana w roku 2023.
Autor: Grzegorz Czwartosz
Materiały: Moris Polska
Przeczytaj także:
„Jak zagospodarować niewykorzystane przestrzenie hali basenowej?”
- www.basenprof.pl/artykuly/3148/jak_zagospodarowac_niewykorzystane_przestrzenie_hali_basenowej.html

„DELABIE - niezastąpiony partner branży basenowej w aktualnym kontekście sanitarnym” - www.basenprof.pl/artykuly/3130/delabie_-_niezastapiony_partner_branzy_basenowej_w_aktualnym_kontekscie_sanitarnym.html

„Technologie akrylowe w branży basenowej” - www.basenprof.pl/artykuly/3101/technologie_akrylowe_w_branzy_basenowej.html

zamknij

Przeczytaj także

Automatyczna bezdotykowa mobilna stacja do dezynfekcji stóp
Stacja do dezynfekcji stóp (nogomyjka) to innowacyjny i jedyny taki produkt na rynku. Brak kontaktu stopy z urządzeniem i dozowanie dezynfekcji dzięki czujce ruchu, pozwala na utrzymanie bezwzględnej czystości i [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.