Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM Wrocław

2024-06-05
Kolejny Aquapark we Wrocławiu
We Wrocławiu powstanie kolejny Aquapark. Będzie to już czwarty Aquapark w mieście.

Kolejny Aquapark we Wrocławiu powstanie na Lipie Wrocławskiej. Jest to najbardziej rozwijające się osiedle w Mieście. Inwestycja zlokalizowana będzie przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym przy ul. Cynamonowej.

Zależy nam na tym, by osiedla były kompletne - to dlatego na Cynamonowej już we wrześniu oddamy do użytku szkołę i przedszkole na 1200 dzieci, rozbudowujemy sieć dróg. Jak wiadomo, najbardziej zmniejszymy ruch na drogach, jeśli różne ważne dla mieszkańców miejsca będą dostępne niedaleko domu. Stąd decyzja o umiejscowieniu na Lipie Aquaparku osiedlowego – powiedział Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia

Nowy obiekt ma przypominać pływalnie na Brochowie i Zakrzowie. Na pierwszym piętrze budynku zaplanowano część sportowo – wypoczynkową, na której znajdą się sale fitness oraz Saunarium. W strefie sportowej znajdować się mają dwie sale fitness oraz siłownia. Strefa Saunarium dostępne będą dwie sauny: fińska, parowa oraz pomieszczenie do wypoczynku.

W ramach strefy rekreacyjnej zaplanowano:
- basen sportowy o wymiarach 25 x 14,5 m o głębokości od 1,3 – 1,8 m,
- basen z hydromasażem,
- basen do nauki pływania,
- niecka zewnętrzna z brodzikiem dla najmłodszych działająca sezonowo.

Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego opowiada: - ”Aquapark Wrocław w zeszłym roku odnotował kolejny rekord frekwencji, odwiedziło nas ponad dwa miliony gości. To dla nas olbrzymie wyróżnienie i odpowiedzialność. I powód do ciągłego rozwoju. Cieszę się, że Aquapark jest coraz chętniej wybieranym i odwiedzanym obiektem we Wrocławiu. Cały czas się rozwijamy i powiększamy atrakcje w naszym Aquaparku oraz jesteśmy coraz bliżej mieszkańców Wrocławia. Aquapark na Zakrzowie jest już gotowy do otwarcia, a od dwóch lat mieszkańcy korzystają z naszego obiektu na Brochowie”.
Materiały: UM Wrocław - www.wroclaw.pl

zamknij

Przeczytaj także

Szybkie i tanie rozwiązanie na problem z chlorem związanym
Chloraminex to nowy produkt firmy Gotix przeznaczony do usuwania chloru związanego z wody basenowej. Produkt oparty jest na dwutlenku chloru, który można zastosować na każdym basenie, w którym dezynfekcja odbywa się [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.