Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - MOSiR Żory

2024-06-11
Przedsezonowe otwarcie pływalni odkrytej
Już w najbliższy weekend 15 i 16 czerwca odbędzie się przedsezonowe otwarcie zmodernizowanej pływalni odkrytej „Rajska Fala” w Żorach – Roju. Obiekt jest już gotowy.

W najbliższy weekend odbędzie się testowe otwarcie pływalni odkrytej w Żorach – Roju. Dzięki szybszemu ukończeniu czynności związanych z przygotowaniem obiektu administrator MOSiR Żory podjął decyzję o otwarciu basenu dla klientów w dniach 15 i 16 czerwca.

„Zdajemy sobie sprawę że tak duży, nowoczesny obiekt, z nowym systemem sprzedaży biletów i wieloma atrakcjami wodnymi, którego obsługi cały czas się uczymy, wymaga przetestowania przed stałym i pełnym sezonem letnim dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu jeszcze przed wakacjami. W okresie od 17 do 21 czerwca basen będzie niedostępny dla klientów a administrator dokona ewentualnych ostatnich poprawek czy korekt funkcjonowania obiektu. Natomiast już od pierwszego dnia wakacji, czyli 22 czerwca Rajska Fala będzie czynna codziennie od 10.00 do 19.00” – poinformował MOSiR Żory.

Do dyspozycji użytkowników będzie m.in.:
- niecka rekreacyjna wielofunkcyjna,
- dwie zjeżdżalnie,
- wodny plac zabaw,
- strefa pływacka,
- brodzik dla dzieci,
- strefa falowania,
- zespół boisk do piłki plażowej i kortów tenisowych,
- cztery punkty gastronomiczne,

Inwestycję wykonała firma KARPAT-BUD Sp. z o.o.

Koszt realizacji projektu wyniósł 43 080 363,07 zł. Miasto Żory w otrzymało dofinansowanie w wysokości 12 364 153,34, w tym 10 915 177,10 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oraz 1 448 976,24 zł z budżetu państwa.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: MOSiR Żory - www.mosir.zory.pl
Przeczytaj także:
„Basen we Wrzeszczu już w 2026 r.
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3753/basen_we_wrzeszczu_juz_w_2026r.html

„Kąpielisko H2Ochla po modernizacji” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3752/kapielisko_h2ochla_po_modernizacji.html

„W Tczewie wybudują basen” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3751/w_tczewie_wybuduja_basen.html

zamknij

Przeczytaj także

Włosy i ręce są suche, a rachunki - niskie. Jak to zrobić?
Elektryczna suszarka do włosów albo rąk czy papierowe lub tekstylne ręczniki – co jest bardziej higieniczne? Co skuteczniejsze? Co gwarantuje mniejsze wydatki? Oba rozwiązania mają rzesze zwolenników. Zebraliśmy [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.