Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • IAAPA Shanghai 2016 - foto www.iaapa.org
  Dodaj komentarz
  0
  2016-06-21
  Tematyczne atrakcje –światowe trendy na IAAPA w Chinach
  Azjatycka edycja targów IAAPA rozwija się w tempie równym rozwojowi gospodarki Chin w ostatnich 30 latach. Już po raz szósty przedstawiciele najbardziej rozpoznawalnych firm w branży a pomiędzy nimi nowo powstałe chińskie alternatywy spotkali się na 3-dniowej imprezie targowej, aby przedstawić trendy dla parków rozrywki i parków wodnych jakie są obecnie preferowane w regionie azjatyckim.

  IAAPA przyciągnęła na wydarzenie ponad 11.000 zwiedzających, z czego ponad 8.500 stanowili potencjalni klienci. Organizator, mimo corocznej zmiany miejsca, notuje stały wzrost zainteresowania imprezą zarówno przez wystawców, jak i odwiedzających.

  Co zatem zaprezentowano na tegorocznej, azjatyckiej edycji największych targów branży parków rozrywki? Wyraźnie kształtują się dwa nurty charakteryzujące formę wypoczynku, jaką wybiera współcześnie społeczeństwo.

  Pierwszy z nich sięga do korzeni, do Matki Natury, oferując zaciszny relaks za miastem, bezpośrednie spotkanie z przyrodą, survival dla szukających przygód a także campingi z parkami linowymi i zip-coasterami dla rodzin. Atrakcje dla tej grupy obiektów muszą nawiązywać do naturalnych materiałów, naturalnych kolorów i praktycznie odchodzić od elektroniki, komputerów, iPadów i innych sprzętów od których uzależnione jest społeczeństwo.

  Drugi nurt prowadzi do świata fantazji, coraz bardziej wymyślnych, interaktywnych form wkraczania w świat gier. Nurt ten można nazwać według popularnego akronimu VR ( virtual reality) i oznacza ni mniej ni więcej, tylko otaczanie się stworzonym komputerowo środowiskiem na wyciągnięcie ręki, wchodzeniem na scenę w trakcie trwania przedstawienia. Dotyczy to zarówno kin akcji z ruchomymi rzędami foteli dla uwiarygodnienia akcji, parków tematycznych, pokoi gier z rekwizytami (typu broń laserowa na zombie), itp.

  Według specjalistów TEA ( tematyzowanej rozrywki), przyszłość należy do: Internetu rzeczy, funkcjonowania z poziomu aplikacji mobilnych i jeszcze bardziej wzmożonej tematyzacji.

  Przyszłoroczna edycja targów ASIAN IAAPA SHOW odbędzie się w Singapurze od 14.06 do 16.06 i już na dzień dzisiejszy hala targowa jest w 70% wykupiona, co świadczy o celowości takich imprez.

  Ze względu na zaludnienie oraz tempo bogacenia się społeczeństwa, region Azji i Pacyfiku to raj dla branży parków rozrywki. W dziedzinie parków wodnych pozostaje walczyć z największymi (WhiteWater, ProSlide, Polin, Fluidra), jak i z najtańszymi (chińskie firmy z patentami na podróbki). Tort jest duży i dopiero niedawno zaczęto go kroić, więc miejsce dla producentów z polski i reszty Europy nie zostało jeszcze zapełnione.
  Autor: Dominika Mazur, www.firmamazur.pl
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Jeden z najambitniejszych projektów basenowych w Europie
  Na głęboką wodę - Forma Fabrica bierze udział w wykonaniu jednego z najambitniejszych projektów basenowych w Europie. Mowa o basenie Deepspot w powstającym największym w Europie Wschodniej kompleksie basenowym [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.