Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum
Artykuływięcej artykułówOstatnie posty na forum:

Jaka jest godzinowa dawka, gdy do dezynfekcji wody basenowej stosuje się ozon? - wysłana przez Jessesun
W dzisiejszych czasach ozon, który można wykorzystać do dezynfekcji wody basenowej, zastępując w wielu aspektach CLO2, CL2, UV, ...
Dystrybutor - wysłana przez Serwis
Witam Poszukuję dystrybutora firmy EMEC oraz Bayrol do stałej współpracy . Pozdrawiam
Ostatnie komentarze:
 • 2021-09-15 14:19:04 - KIBIC KS BOREK
  No właśnie jest coraz lepiej: 1. Klub zrobił nabór i na chwile obecną ok 100 dzieciaków ma gdzie trenować. Szkolenie młodzieży odbywa się w strukturach Klubu /kasa od [...]
 • 2021-08-30 22:49:17 - Anka
  Rząd zapewne będzie dokonywał różnych prób zachęty do szczepień. Ja bym jednak nie liczyła na współpracę społeczeństwa, bo ci którzy chcieli się szczepić już to [...]
 • 2021-08-27 12:48:01 - Diana
  Proszę zajrzeć tutaj: https://www.basenprof.pl/strefa_porad.html

 • I Forum basenowe Aqua Therm - foto www.basenprof.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2016-11-25
  I Forum basenowe na targach Aqua Therm za nami
  Za nami pierwsza edycja Forum basenowego na międzynarodowych targach Aqua Therm w Warszawie, które miały miejsce w dniach 16-18 listopada br. Na świecie każda edycja Aqua Therm stawia na mocno rozbudowany sektor basenowy, w Polsce także takie plany są, dlatego organizatorzy zwrócili się do portalu Basenprof aby wsparł merytorycznie to przedsięwzięcie. Jako Partner Merytoryczny targów Aqua Therm stworzyliśmy pierwsze Forum basenowe, które spotkało się z zainteresowaniem wielu zarządzających pływalniami – uczestnikami konferencji byli przedstawiciele basenów z całej Polski.

  Tematy, które zostały poruszone podczas Aqua Therm oscylowały przede wszystkim wokół poprawy funkcjonalności obiektów, wdrażaniu nowych usług do oferty pływalni oraz rozwiązań pozwalających na znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

  Przedstawiony został w szczegółach proces ultrafiltracji, dzięki któremu basen może zaoszczędzić rocznie znaczną kwotę wydatków. Obecnie na basenach wody popłuczne kierowane są najczęściej do kanalizacji, co generuje koszty związane ze zużyciem wody i energii cieplnej. UltraEcoSwim to kompletny system do odzysku wód popłucznych i redukcji chloramin, który takim stratom zapobiega. Co ciekawe, producent udostępnia kalkulator, który umożliwia obliczenie oszczędności w konkretnym obiekcie lub instalacji z którego warto skorzystać i indywidualnie ocenić przydatność tego rozwiązania.

  Redukcję kosztów związanych z uzdatnianiem wody basenowej zapowiada także opracowany w Szkocji zintegrowany system DAISY oparty na zielonym szkle aktywnym. Zaprezentowane zostały przykłady i wyliczenia, które obrazowały możliwości zoptymalizowania kosztów w konkretnych obiektach. Uczestnicy mogli także sprawdzić jak zielone szkło wygląda praktyce, ponieważ każdy z zainteresowanych otrzymał próbkę tego produktu.

  Przedstawiciel portalu Basenprof przedstawił możliwości, jakie daje Program P.O.Z., czyli działania, które wykonujemy na rzecz obiektów sportowych i basenowych w celu poprawy funkcjonowania ich funkcjonowania, zoptymalizowania kosztów a także zwiększenia przychodów. Proponowane przez nasz zespół działania otwierają specjalistyczne audyty, badania i analizy a kończą na opracowaniu odpowiedniej strategii zawierającej konkretne rozwiązania, które wdrożone przyniosą oczekiwane przez zarządców obiektów efekty.

  Podczas forum przedstawiono także szereg możliwości uatrakcyjnienia oferty pływalni i Aquaparków m.in. dzięki postawieniu aquatracków, czyli wodnych dmuchanych torów przeszkód renomowanej firmy WIBIT – uczestnicy mogli obejrzeć film na którym pokazane były aquatracki WIBIT zamontowane w różnych miejscach naszego globu, np. jeden z największych w Europie umiejscowiony na otwartym kąpielisku w Chorwacji, czy tory spersonalizowane – np. skonstruowany na życzenie jednego z brytyjskich miast, którego elementy układają się w gigantyczną, widzianą z lotu ptaka nazwę miejscowości. Ciekawą realizacją WIBIT jest także pokazany na filmie aquatrack w Emiratach Arabskich zamówiony w nietypowych dla tej marki barwach, ale za to jedyny taki na świecie.

  Przedstawiono też nowość na rynku – atrakcje wodne (np. zjeżdżalnie) produkowane w najnowszej technologii lekkiego L-RTM. LRTM (Light Resin Transfer Moulding) to jedna z technologii wytwarzania wyrobów kompozytowych, która polega na wprowadzeniu żywicy pomiędzy dwie szczelnie przylegające do siebie formy przy udziale niewielkiego ciśnienia. Dodatkowo cały proces wspomagany jest podciśnieniem. Zbrojenie, najczęściej w postaci włókna szklanego, układane jest na sucho w formie pokrytej żelkotem. Dzięki temu zjeżdżalnia jest dwustronnie gładka, idealnie wykończona i dużo trwalsza.

  Zainteresowanie uczestników wzbudziła prelekcja na temat włączenia do oferty (zarówno w małych jak i dużych obiektach) rytuałów saunowych. Strefy saun stają się coraz bardziej popularnym wśród użytkowników obiektów miejscem, aby jednak przeciągnąć klientów do saun i sprawić aby te zarabiały, należy opracować specjalną ofertę. Sam fakt obecności w obiekcie saun nie przyciągnie tylu klientów jak byśmy chcieli, dlatego propozycja rytuałów to dobry pomysł na otwarcie się na nową grupę klientów, tym bardziej że obiekty mogą otrzymać realne wsparcie w postaci opracowania konkretnej oferty programowej, przeszkolenia personelu w zakresie prowadzenia rytuałów oraz dobór odpowiednich akcesoriów i preparatów do saun.


  Jeżeli są Państwo zainteresowani którymś z poruszonych na Forum tematów, zapraszamy do kontaktu z ekspertami.

  Program P.O.Z.
  :
  Diana Sinkiewicz tel. 0048 604 557 481, wsparcieobiektow@basenprof.pl

  System odzysku wód popłucznych UltraEcoSwim
  :
  Zbigniew Wojciul tel. 0048 604 288 080, zw@anchem.eu

  Zintegrowany system uzdatniania wody DAISY, technologie L-RTM
  :
  Dominika Mazur tel. 0048 600 911 115,  dominika@firmamazur.pl

  Wodne tory WIBIT
  :
  Radosław Brzozowski tel. 0048 513 013 486, radek.brzozowski@klubben.pl

  Wprowadzanie nowej oferty saunariów
  :
  Dawid Bochen tel. 0048 883 000 464, dawid.bochen@bassau.pl

  Kompleksowy system ESOK oraz system zarządzania strefą Spa:

  Monika Sobczak tel. 0048 605 322 069, mnisztuk@lsisoftware.pl
  Autor: DiS – portal Basenprof
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Sezon 2021- rozmowa z Mateuszem Kujawą prezesem WSR
  Koniec sezonu letniego to moment na symboliczne podsumowanie części roku. Ten akurat był specyficzny, ponieważ przedłużający się lockdown zaburzył rynek usług ratownictwa wodnego i procedury stosowane w poprzednich latach, w tym [...]
  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2021. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.