Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]
 • 2022-04-27 00:21:04 - Zibi62
  Dziękuję wszystkim za cierpliwe wysłuchanie. Zapraszam do współpracy

 • Foto www.mammutico.com
  Dodaj komentarz
  4
  2017-04-28
  Mammutico™ Aqua - innowacja dla rozrywki na wodzie
  Robi się naprawdę gorąco? Chcesz się schłodzić w wodzie? Przy premierze Mammutico™ Aqua nie do końca się to udało, bo choć klocki służą do zabawy w wodzie, to jednak wyzwalają tyle emocji i energii, że o zupełnym schłodzeniu nie może tu być mowy.

  Premiera miała miejsce na pływalni Miejskiej Wodnik 2000 w Grodzisku Mazowieckim. Polski producent mobilnych placów zabaw spod znaku mamuta przygotował tym razem coś specjalnie do zabawy w wodzie.
  Są to materace o szerokości ponad 60 cm i długości około 1m wykonane z hydrofobowej, bezpiecznej pianki. Do materacy dołączone są 4 podłużne konektory, które pozwalają spiąć je dłuższymi lub krótszymi bokami. W ten sposób może powstać pływający pomost o długości blisko 3 metrów. Ponadto do jednego zestawu można dokupić kolejne tworząc w ten sposób prawdziwą pływającą wyspę.

  A co pokazała praktyka?

  Pierwszymi użytkownikami i tym samym recenzentami byli piątoklasiści z pobliskiej podstawówki. W tym wieku dzieci (a może już młodzież) z reguły niezbyt chętnie podejmują się typowych zabaw, tymczasem ta klockami na pływali okazała się ich żywiołem.

  Wykorzystali pływające materace do:
  - budowania płaskich i trójwymiarowych konstrukcji na wodzie,
  - przepływania pod nimi,
  - pływania na nich, podobnie jak z deską do pływania lub materacem,
  - skakania z ich powierzchni.

  Przy okazji okazało się, że użytkownicy w tym wieku są z reguły zbyt ciężcy, aby stanąć na pojedynczym materacu w wersji Aqua. Ale pomysłowi chłopcy bardzo szybko sobie z tym poradzili układając kilka materaców, jeden na drugim.

  Kreatywna rozbudowa

  Dodatkowo do testów producent udostępnił zestaw klocków Mammutico™ Smart 440, który można łączyć z matami dzięki ich brzegom w kształcie puzzli. I tu zaczęło się prawdziwe szaleństwo. Okazało się, że podstawową konstrukcją budowaną przez te duże dzieci były wielkie łóżka wodne, na które wskakiwali prosto z wody, po kilku na raz. Sklecone naprędce platformy z reguły nie wytrzymywały zbyt długo, co kończyło się spektakularnym zanurzeniem i kupą śmiechu. Oczywiście zachęcało to do tym szybszego budowania kolejnego podestu. Część dzieci skupiła się na misternym budowaniu bardziej skomplikowanych konstrukcji, ale to jest domeną nieco mniejszych dzieci.

  Edukacja przez zabawę

  Po szeregu zabaw w innych grupach wiekowych zauważamy, że Mammutico™ Aqua przełamuje lęk przed wodą, bo dzieci skupiają się na zabawie a nie na wszechobecnej wodzie. Zaś w przypadku nauki pływania niemowląt wydają się wprost nieodzownym narzędziem. Oczywiście trzeba przy tym pamiętać, żeby głębokość zbiornika była dostosowana do wzrostu i umiejętności dzieci. W razie wątpliwości należy koniecznie zapewnić asekurację z poziomu wody.

  Premiera wspomnianych nowości w Grodzisku Mazowieckim ukazała kolejną formę do wykorzystania w naszych pływalniach, Aquaparkach i kąpieliskach - formę najatrakcyjniejszą dla użytkowników od pół roku, do 12 roku życia, chociaż jak pokazał pomysłodawca i właściciel firmy Dominik Berliński, dorośli też mogą się świetnie takimi klockami bawić.

  Uwaga: tylko do końca maja trwa promocja na zestawy Mammutico™ Smart – upusty do 30%.


  Zobacz Mammutico™  łączenie elementów:  Zobacz Mammutico™  skoki:  Zobacz Mammutico™  pływanie i nurkowanie:  Zapraszamy zarządców obiektów do kontaktu:
  Dominik Berliński, tel. +48 508 140 692,
  dominik@mammutico.com.
  
  Komentarze
  Monika
  2017-05-08 10:04:27
  ciekawe... czy ktoś ma już doświadczenia z tym produktem?
  Odpowiedz
  Mammutico
  2017-05-12 15:39:36
  Produkt bardzo świeży. Możemy poza forum przekazać namiary do nauczyciela, który był z chłopakami na basenie. Pewnie powie jak relacjonowali zabawę. Na filmach widać jak było a mieliśmy tylko 45 minut na nagranie, więc widać jak jest. Przed tą grupą na zabawę załapały się dzieci ze szkoły specjalnej (głównie z upośledzeniem umysłowym). Ich reakcje były niesamowite - super pozytyw! Tego jednak nie mamy na filmie, bo nie umawialiśmy się na nagrywanie. Same klocki, bez mat gościły jeszcze w Koszalinie - można się spytać jak się podobały. Link do postu na FB: http://bit.ly/2qA8GmA Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu, Dominik z Mammutico
  Odpowiedz
  Justyna
  2017-05-12 11:39:12
  trochę to drogie, ale warte zastanowienia, zawsze to coś nowego na basenie, chociaż myślałam ze skoro polski producent to ceny będą konkurencyjne do zabawek piankowych np. Malmstena...
  Odpowiedz
  Mammutico
  2017-05-12 15:23:18
  Produkt polski, ale najwyższej jakości. Zachęcam do bezpośredniego kontaktu, może coś ponegocjujemy :)
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Nowe szorowarki Hako!
  Jeszcze większa wydajność powierzchniowa i rozwiązania ułatwiające pracę oraz codzienną konserwację - Scrubmaster B175 R i Scrubmaster B120 R to doskonali partnerzy pomagający utrzymać czystość dużych powierzchni, takich jak [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.