Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów

Foto www.mammutico.com

2017-04-28
Mammutico™ Aqua - innowacja dla rozrywki na wodzie
Robi się naprawdę gorąco? Chcesz się schłodzić w wodzie? Przy premierze Mammutico™ Aqua nie do końca się to udało, bo choć klocki służą do zabawy w wodzie, to jednak wyzwalają tyle emocji i energii, że o zupełnym schłodzeniu nie może tu być mowy.

Premiera miała miejsce na pływalni Miejskiej Wodnik 2000 w Grodzisku Mazowieckim. Polski producent mobilnych placów zabaw spod znaku mamuta przygotował tym razem coś specjalnie do zabawy w wodzie.
Są to materace o szerokości ponad 60 cm i długości około 1m wykonane z hydrofobowej, bezpiecznej pianki. Do materacy dołączone są 4 podłużne konektory, które pozwalają spiąć je dłuższymi lub krótszymi bokami. W ten sposób może powstać pływający pomost o długości blisko 3 metrów. Ponadto do jednego zestawu można dokupić kolejne tworząc w ten sposób prawdziwą pływającą wyspę.

A co pokazała praktyka?

Pierwszymi użytkownikami i tym samym recenzentami byli piątoklasiści z pobliskiej podstawówki. W tym wieku dzieci (a może już młodzież) z reguły niezbyt chętnie podejmują się typowych zabaw, tymczasem ta klockami na pływali okazała się ich żywiołem.

Wykorzystali pływające materace do:
- budowania płaskich i trójwymiarowych konstrukcji na wodzie,
- przepływania pod nimi,
- pływania na nich, podobnie jak z deską do pływania lub materacem,
- skakania z ich powierzchni.

Przy okazji okazało się, że użytkownicy w tym wieku są z reguły zbyt ciężcy, aby stanąć na pojedynczym materacu w wersji Aqua. Ale pomysłowi chłopcy bardzo szybko sobie z tym poradzili układając kilka materaców, jeden na drugim.

Kreatywna rozbudowa

Dodatkowo do testów producent udostępnił zestaw klocków Mammutico™ Smart 440, który można łączyć z matami dzięki ich brzegom w kształcie puzzli. I tu zaczęło się prawdziwe szaleństwo. Okazało się, że podstawową konstrukcją budowaną przez te duże dzieci były wielkie łóżka wodne, na które wskakiwali prosto z wody, po kilku na raz. Sklecone naprędce platformy z reguły nie wytrzymywały zbyt długo, co kończyło się spektakularnym zanurzeniem i kupą śmiechu. Oczywiście zachęcało to do tym szybszego budowania kolejnego podestu. Część dzieci skupiła się na misternym budowaniu bardziej skomplikowanych konstrukcji, ale to jest domeną nieco mniejszych dzieci.

Edukacja przez zabawę

Po szeregu zabaw w innych grupach wiekowych zauważamy, że Mammutico™ Aqua przełamuje lęk przed wodą, bo dzieci skupiają się na zabawie a nie na wszechobecnej wodzie. Zaś w przypadku nauki pływania niemowląt wydają się wprost nieodzownym narzędziem. Oczywiście trzeba przy tym pamiętać, żeby głębokość zbiornika była dostosowana do wzrostu i umiejętności dzieci. W razie wątpliwości należy koniecznie zapewnić asekurację z poziomu wody.

Premiera wspomnianych nowości w Grodzisku Mazowieckim ukazała kolejną formę do wykorzystania w naszych pływalniach, Aquaparkach i kąpieliskach - formę najatrakcyjniejszą dla użytkowników od pół roku, do 12 roku życia, chociaż jak pokazał pomysłodawca i właściciel firmy Dominik Berliński, dorośli też mogą się świetnie takimi klockami bawić.

Uwaga: tylko do końca maja trwa promocja na zestawy Mammutico™ Smart – upusty do 30%.


Zobacz Mammutico™  łączenie elementów:Zobacz Mammutico™  skoki:Zobacz Mammutico™  pływanie i nurkowanie:Zapraszamy zarządców obiektów do kontaktu:
Dominik Berliński, tel. +48 508 140 692,
dominik@mammutico.com.

zamknij

Przeczytaj także

Automatyczna bezdotykowa mobilna stacja do dezynfekcji stóp
Stacja do dezynfekcji stóp (nogomyjka) to innowacyjny i jedyny taki produkt na rynku. Brak kontaktu stopy z urządzeniem i dozowanie dezynfekcji dzięki czujce ruchu, pozwala na utrzymanie bezwzględnej czystości i [...]
PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.