Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów2017-07-19
TOP 10 realizacji Firmy Mazur
Doczekaliśmy czasów, kiedy parki wodne podobnie jak parki rozrywki zaczęły prześcigać się w ilości zjeżdżalni wodnych i intensywności dostarczanych wrażeń. Ten trend nie jest jeszcze tak zauważalny w Polsce, dlatego firmy z rodzimego rynku  najwięcej zjeżdżalni produkują dla zagranicznych odbiorców.

Krystian Borkowski (tester parkowych atrakcji) przygotował zestawienie 10 najciekawszych realizacji Firmy Mazur.
Czy inwestorzy w Polsce są gotowi na inwestycje w zjeżdżalnie wodne na miarę XXI wieku? Sprawdźmy, co proponuje Firma Mazur.


10. Aquapark Wrocław (Wrocław, Polska)

Wrocławski park wodny w ubiegłym roku odwiedziło ponad 1,6 mln gości. Ten wynik pozwolił uplasować się na trzecim miejscu w rankingu najchętniej odwiedzanych parków wodnych w całej Europie. Właśnie we wrocławskim aquaparku działa unikatowa Zjeżdżalnia Multimedialna, która powstałą we współpracy ze znaną marką lodów Algida. Zjeżdżalnia o długości 77 m bogata w nowoczesne efekty multimedialne i elementy akrylowe uwieńczona jest cebulą o średnicy 6,5 metra. Ostatni konkurs przeprowadzony przez wrocławski park wodny wykazał, że to właśnie ta, spośród wszystkich zjeżdżalni na obiekcie cieszy się największą popularnością.
9. Chełmski Park Wodny (Chełm, Polska)

Chełmski Park Wodny to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów we wschodniej części Polski - obiekt został otwarty końcem listopada ubiegłego roku.  Działają tam aż cztery zjeżdżalnie: jedna rodzinna oraz trzy typu Anakonda wyposażone w multimedia.
8. Centrum Rekreacyjno - Sportowe (Zielona Góra, Polska)


Wiedzieliście, że właśnie w Zielonej Górze znajduje się najdłuższa zjeżdżalnia wodna w Polsce? Przejażdżka liczy aż 210 metrów długości. Poza rekordzistką działa tam także ekstremalna zjeżdżalnia Kamikadze oraz Cebula. Dla entuzjastów nieco mniejszych wrażeń nie zabrakło dwutorowej zjeżdżalni rodzinnej.
7. Hotel Continental (Krynica Morska, Polska)


Hotel Continental może poszczycić się najprawdopodobniej najlepszymi zjeżdżalniami wodnymi na Polskim wybrzeżu. W tym miejscu funkcjonują trzy zjeżdżalnie wodne o łącznej długości 166 metrów. Dwie z nich są naszpikowane efektami specjalnymi, natomiast jedna została wyposażona w element akrylowy odpowiedzialny za efekt lotu w powietrzu.
6. 7 Ocean (Khmelnitsky, Ukraina)


W Aquaparku 7 Ocean funkcjonuje az 6 przejazdzek w tym jedna wykonana w nowoczesnej technologii L-RTM. Calosc osadzona jest w niebanalnej tematyce i tworzy unikalny efekt, dzieki ktoremu to miejsce stalo sie jednym z najpopularniejszych parkow wodnych na Ukrainie.
5. Gino Paradise Tbilisi (Tbilisi,Gruzja)


Budowa zjeżdżalni wodnych w Gino Paradise Tibilisi była z pewnością dużym wyzwaniem. W tym miejscu działa sieć zjeżdżalni o długości 1103 metrów. Dlaczego więc Gino Paradise Tibilisi zajmuje dopiero 5 miejsce w rankingu? Przede wszystkim dlatego, że każda zjeżdżalnia w tym miejscu jest tradycyjną Anakondą. Różnice można zauważyć jedynie przy kącie nachylenia i rodzaju zastosowanych efektów.
4. Gino Paradise Besenova (Besenova, Słowacja)


W słowackim Gino Paradise działa także niemalże identyczna sieć zjeżdżalni jak w Tibilisi, jednak w Besenovej znajdziemy jeszcze trzy dodatkowe zjeżdżalnie zainstalowane kilka lat wcześniej, dzięki czemu właśnie tutaj możemy skorzystać z największej ilości atrakcji produkcji firmy z Bytomia. 1210 m - to łączna długość dostarczonych zjeżdżalni do Besenovej.
3. Thermal Corvinus (Veľký Meder, Słowacja)


Thermal Corvinus to jedno z najciekawszych kąpielisk termalnych na Słowacji. Poza relaksem w wodach o temperaturze 33 stopni Celsjusza na gości w sezonie letnim czekają nowoczesne zjeżdżalnie, które wzbudzają zainteresowanie niemalże wszystkich gości kompleksu. Spragnieni wrażeń nie oprą się przejażdżce zjeżdżalnią Tunnel Funnel oraz gigantycznym wahadłem, natomiast na fanów nieco mniej ekstremalnych wrażeń czeka zjeżdżalnia rodzinna i wielotorowa.
2. Aquapark Plyazh (Lwów, Ukraina)


Aquapark we Lwowie może poszczycić się naprawdę świetnymi ślizgawkami! Największe wrażenie robi tutaj przede wszystkim różnorodność. Na gości czeka tam 9 zjeżdżalni wodnych w tym wszystkim dobrze znana cebula i kamikadze a także jedyna na Ukrainie zjeżdżalnia typu wahadło. Ale to nie wszystko, bo wśród zjeżdżalni zewnętrznych znajdziemy dwie przejażdżki pontonowe wzbogacone o efekty multimedialne.
1. Aquapark Petroland (
Bački Petrovac, Serbia)

Aquapark Petroland z pewnością zasługuje na pierwsze miejsce w tym zestawieniu. Fenomenalne zjeżdżalnie są wisienką na torcie całego kompleksu. W tym miejscu dosłownie każdy znajdzie zjeżdżalnię dla siebie. Największą popularnością cieszy się pontonowa cebula oraz dwie pozostałe “pontonówki” o średnicy 1400 mm, jednak największych emocji dostarcza ogromne wahadło. Sieć zjeżdżalni o łącznej długości 777 metrów stanowią także dwie wzorzyste anakondy, multislide i kamikadze. Na zdjęciach wszystkie atrakcje wyglądają tak jak te rodem z USA.


Autor: Krystian Borkowski - Testing Attractions Group

zamknij

Przeczytaj także

W Tczewie wybudują basen
W Tczewie wybudują basen. Miasto otworzyło oferty przetargowe. Miasto Tczew otworzyło oferty przetargowe na zadanie pn. „Aktywny Tczew – budowa basenu przyszkolnego”. Projekt inwestycyjny dotyczy budowy [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.