Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • Park Wodny WIBIT
  Dodaj komentarz
  7
  2014-01-14
  Wodny park zabaw marki WIBIT - magiczna atrakcja dla wszystkich pokoleń!
  "Tor WIBIT użytkowany jest w naszym Centrum już ponad rok czasu. Sprawdził się od samego początku. Można powiedzieć, że na dzieci działa jak magnes. Oczywiście nie brakuje dorosłych, którzy próbują swoich sił na torze. Jest to dla nich w pewnym sensie powrót do dzieciństwa. Kilkukrotnie udało nam się również zorganizować zawody na czas na torze i musimy przyznać, że niektóre wyniki zaskakiwały niesamowicie. Często pojawiają się zapytania od grup zorganizowanych czy tor będzie rozstawiony podczas ich pobytu na basenie. I oczywiście w miarę możliwości spełniamy taką prośbę. Gdybyśmy mogli dobudować dodatkowy basen, na którym tor rozstawiony byłby cały czas, zrobilibyśmy to bez wahania. Uważamy, że inwestycja z pewnością zwiększyła atrakcyjność naszego obiektu."
                                                                                                             Wojciech Kiełbasiewicz, dyrektor OAZA Kórnik


  Wielu zarządców pływalni publicznych, w dobie dynamicznie rozwijającej się infrastruktury sportowej musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Wokół powstają nowe obiekty - często lepiej wyposażone i tańsze w eksploatacji. Tymczasem innym obiektom ubywa gości, ich skromny często budżet nie zakłada środków wystarczających na modernizacje i inwestycje w atrakcje, mogące przyciągnąć odwiedzających i zwiększyć obrót obiektu, gastronomii itd.

  Zmiany = wielkie nakłady?

  Każda zjeżdżalnia, wanna z hydromasażem czy sztuczna rzeka wymaga projektowania, często długotrwałych uzgodnień technicznych, a w końcu prac budowlanych, przyłączy dla systemów uzdatniania wody, przerwy technologicznej niosącej za sobą dodatkowe straty w obrocie oraz niebotycznych czasem nakładów sięgających siedmiocyfrowych kwot. Nawet jeśli dysponujemy zapleczem finansowym i wystarczającą determinacją, możemy nie znaleźć miejsca ani możliwości technicznych na daleko idące modyfikacje istniejącej infrastruktury.

  Sprawdzone rozwiązanie

  Przewagę konkurencyjną zapewnić nam może proste, sprawdzone rozwiązanie - kompletny modułowy system zabawek pneumatycznych niemieckiej marki WIBIT. Narodzony kilkanaście lat temu koncept w odsłonie na rok 2014 to już nie tylko elementy, jakie doskonale znamy z publicznych kąpielisk południowej Europy, ale także całe spektrum pomysłów na aranżację każdego publicznego basenu. Modułowość systemu pozwala z pojedynczych elementów budować tory przeszkód o niezliczonych kombinacjach. Wyścigi na czas, walka wręcz na kłodzie równoważnej, skok w dal czy skok wzwyż, a także wyścigi kajakami czy emocjonujące rozgrywki kajak polo - to atrakcje, które zapewnić możemy stosunkowo niewielkim nakładem inwestycyjnym, oszczędzając sobie przy tym kłopotliwego i czasochłonnego montażu i demontażu. Niepodważalną korzyścią w porównaniu z konkurencją jest ponadto fakt, iż nie jesteśmy zmuszeni do zakupu wszystkich elementów od razu, a możemy podzielić zakup docelowego zestawu nawet na kilka lat.

  Bezpieczeństwo

  Elementy parku zabaw WIBIT wykonane są z wytrzymałego PVC o gramaturze 1100 g (na m2), posiadają opatentowane zawory bezpieczeństwa, po rozstawieniu nie wymagają uzupełniania powietrzem, posiadają specjalne zakładki na łączeniach, by zapobiec klinowaniu się kończyn zwłaszcza dzieci. Jakość i bezpieczeństwo potwierdzone są certyfikatami TUV i GS, a także zgodnością z EN-15649. Każdy z elementów stworzony został z myślą o określonej głębokości niecki, co wynika wprost z dokumentacji technicznej oraz piktogramów na samych produktach.

  Więcej pomysłów = większy obrót

  Dysponując elementami placu zabaw WIBIT z całą pewnością przyciągniemy do naszego obiektu czy kąpieliska więcej gości. Świetnym sposobem na poprawę statystyk odwiedzin będzie wprowadzenie do oferty usług dodatkowych, takich jak organizacja imprez integracyjnych, niezapomnianych przyjęć urodzinowych dla dzieci czy rozgrywek rodzinnych dla kilku pokoleń. Wszystko to przekłada się bezpośrednio na osiągany wynik finansowy oraz prestiż obiektu.

  Planowanie i finansowanie

  W Polsce instalacje WIBIT znaleźć już można między innymi w Strzyżowie, Olsztynie, Nakle nad Notecią, Stroniu Śląskim, Kórniku, Radomiu czy Białymstoku (z wszystkimi realizacjami można zapoznać się na portalu youtube). Jeśli i zainteresował Państwa koncept atrakcji basenowych, służymy pomocą w zakresie planowania i finansowania. Podpowiemy, jak nakłonić do udziału w przedsięwzięciu sponsorów, a także pokażemy nasze realizacje ze spersonalizowanym nadrukiem w indywidualnych kolorach. Wspólnie postaramy się optymalnie wykorzystać potencjał Państwa kąpieliska czy pływalni, jednocześnie biorąc pod uwagę planowaną grupę docelową oraz budżet.

  Wypróbuj zanim kupisz!

  Jeśli w celu przekonania decydentów - dyrekcji lub włodarzy miasta/gminy potrzebna jest prezentacja "na miejscu", oferujemy możliwość wypożyczenia zestawu AQUA TRACK marki WIBIT na okres tygodnia - będzie możliwość urządzenia imprezy czy emocjonujących zawodów - gwarantujemy, że każdy element WIBIT działa na gości w różnym wieku jak magnes!

  Dystrybutor w Polsce: KLUBBEN Polska sp. z o.o.
  www.poolexpert.pl
  www.wibit.pl
  tel. 513013486

  Obejrzyj KATALOG: www.wibitsports.com/uploads/wib_brochure_2014/index.html

  
  Komentarze
  Marek T.
  2014-01-16 09:04:49
  To na pewno super atrakcja,szczególnie dla starszych obiektów które nie posiadają dużej ilości atrakcji, tylko dlaczego jet to takie drogie....? :)
  Odpowiedz
  POOLexpert
  2014-01-21 16:07:58
  Ale z czym porównujemy bo niezrozumiałe jest pytanie dotyczące ceny? Ile kosztuje stacja uzdatniania wody? Ile kosztuje zjeżdżalnia z całą infrastrukturą? Ile kosztuje porządny odkurzacz? No i ile kosztuje utrzymanie powyższych? I od razu koszt toru Wibit który wstawiamy i wyjmujemy w mniej niż godzinę się relatywizuje. Z obserwacji wynika, że samo zwiększenie zainteresowania obiektem i liczby odwiedzających przy rozstawieniu na tylko jeden dzień w tygodniu zarabia na ratę miesięczną ratę leasingową. Wszystko ponad to to czysty zarobek. Ile można zarobić na urodzinach dla dzieci czy imprezach integracyjnych na torze Wibit? No i jeszcze jedno - same prace rozwojowe oraz atestacja TUV / GS / EN to niemałe pieniądze. W obiekcie publicznym równowartość ok. 36.000 PLN netto za tor AQUA TRACK zaoszczędzić można w rok bez problemu racjonalizując gospodarkę ciepłem, energią i personelem... Nadal drogo? Hmmm...
  Odpowiedz
  Jarecky
  2020-01-29 22:12:57
  Można dużo taniej dostać bezpośrednio od producenta. Gdzie są wszystkie atesty typu TUV CE UE itp załatwia producent bezpośrednio w fabrykach. Akurat się składa, że wiem gdzie dokładnie są produkowane z możliowścią darmowej sygnatury swojej marki i wszystkimi niezbędnymi atestami i akcesoriami z możliwością dodatkowej rozbudowy lub dokupienia elementów czy narzędzi naprawczych. Jest masa producentów droższych i tańszych gdzie kompleksowe parki wodne nie kosztują kosmicznie dużoł. Pośrednictwo w sprzedarzy lub handel też się musi opłacać stąd mogą wynikać dodatkowe koszta. Przykładowo topr typu AQA TRUCK można dostać za połowę ceny z gwarancją od producenta na 3 lata. Zwrot na akwenach wodnych w miejscach turystycznie rozwiniętych lub zamkniętych obiektach wodnych i indywidualna działaność dzierżawy w przypadku kupna od producenta daje większy zakres. Nie ma co ukrywać, że każdy chce na tym zyskać, ale zawsze można się dogadać. Dalej Drogo? Trochę ludzkości i podejścia do klienta bez protekcjonalnego traktowania, to akurat słaba reklama.
  Odpowiedz
  Jacek
  2014-01-22 11:14:22
  A Czy Państwo wynajmują takie tory i jeśli tak to ile kosztuje wynajem na tydzień?
  Odpowiedz
  POOLexpert
  2014-01-25 09:11:20
  Tak, oferujemy taką możliwość - koszt to 2200 PLN netto/tydzień - obejmuje wysyłkę kurierem w dwie strony, w zestawie instrukcja montażu (jest banalnie prosty) oraz wzór regulaminu korzystania z atrakcji. Ponieważ zależy nam na popularyzacji produktu oraz w głównej mierze na sprzedaży każdy obiekt/klient może wypożyczyć tor jeden raz. Jest to zawsze znakomita okazja do pokazania toru szerokiej publiczności oraz osobom decyzyjnym w mieście/gminie.
  Odpowiedz
  Jacek
  2014-01-27 07:44:38
  Bardzo dziękuję za informację .
  Odpowiedz
  Jarek
  2014-02-07 13:00:54
  Taki zakup może się rzeczywiscie zwrócić w rozsądnym czasie, szczegolnie na odkrytym dużym kąpielisku. gdzie może być udostępnione przez cały sezon, bo na miejskim standardowym basenie raczej byłoby trudno wystawić plac na stałe. Skoro za 10-minutową zabawę na dmuchanym zamku płaci się średnio 10zł, to za taką cenę pół godziny na wodnym placu byłoby na pewno sporą atrakcyją. Ciekawe jak to wygląda w praktyce?
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Pompy ciepła Fairland INVER X - turbo ogrzewanie
  Pompy ciepła z pełną technologią inwerterową do ogrzewania lub chłodzenia wody w basenach o objętości od 25 m3 do 100 m3 W naszej strefie klimatycznej w celu zachowania komfortu kąpieli baseny [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.