Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]
 • 2022-04-27 00:21:04 - Zibi62
  Dziękuję wszystkim za cierpliwe wysłuchanie. Zapraszam do współpracy

 • Dodaj komentarz
  0
  2013-05-30
  Najlepsze miejsce na przydomowy basen
  Najlepszym miejscem na basen jest nasłoneczniony, niezadrzewiony teren. Duża ilość promieni słonecznych w ciągu dnia nagrzewa wodę, co znacznie obniża koszty związane z utrzymaniem komfortowej temperatury. Brak drzew to również brak problemów z liśćmi i gałęziami zanieczyszczającymi wodę.

  Zwykle basen umiejscawiamy w pobliżu domu - jest nie tylko blisko dla użytkowników, ale również łatwo i niższym kosztem możemy podłączyć się do instalacji elektrycznej i wodnej. Strona basenu, w której zlokalizowane są skimmery powinna być tak ukierunkowana, aby dominujące wiatry kierowały powierzchniowe zanieczyszczenia do skimmerów.

  Ważne, aby pamiętać również o konieczności wygospodarowania ok. 3 m2 na urządzenia związane z uzdatnianiem wody. Do małych basenów ogrodowych dostępne są urządzenia kompaktowe (w jego skład wchodzą filtr, pompa, punkt poboru i powrotu wody), które nie wymagają oddzielnego pomieszczenia - po prostu stawia się je obok basenu.

  Kolejnym istotnym czynnikiem warunkującym usytuowanie basenu jest poziom wody gruntowej. Jeśli jest on zbyt wysoki nie ryzykujmy z wkopywaniem niecki na całą głębokość - istnieje możliwość tylko częściowego jej zagłębiania lub posadowienia na poziomie gruntu.

  O wyborze basenu decyduje cena. Ale uwaga - istotna jest nie tylko cena materiałów czy usługi, ale przede wszystkim dalsza eksploatacja. Prawidłowe i bezpieczne korzystanie z basenu wymaga bowiem kilkukrotnej filtracji wody w ciągu doby. Dlatego im większa pojemność basenu, tym droższa praca urządzeń.

  Prywatni inwestorzy najczęściej decydują się na baseny o wymiarach 8x4m i głębokości 1,5m. Oferta firm w tym wypadku jest ograniczona do kilku standardowych wymiarów i kształtów. Jednak jest to rozwiązanie najprostsze i najszybsze. Basen to przede wszystkim niecka wykonana ze stali ocynkowanej, aluminium lub tworzyw sztucznych. Na plac budowy dostarczane są jako jeden lub kilka elementów do montażu.
  Autor: D.Sinkiewicz portal Basenprof
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Nieodpłatana pomoc na czas pandemii
  Szanowni Państwo, Jak wszyscy się domyślamy, świat po pandemii koronawirusa nie będzie już takim, jakim go zostawiliśmy… Mamy jednak nadzieję, że jak najszybciej wrócimy do tzw. „normalności” i [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.