Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • foto-www.guardian-czestochowa.com
  Dodaj komentarz
  0
  2014-05-28
  Przejrzystość i bezpieczeństwo ze szkłem Guardian Clarity
  Dwustronne szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity to nowy produkt przeznaczony do miejsc, gdzie ważne jest zapewnienie pełnej widoczności oraz bezpieczeństwa.

  Czysta przyjemność oglądania
  Bez względu na to, czy jest to przeszklona ściana z widokiem np. na basen, witrynę sklepową, restaurację, gablotę w muzeum czy taras widokowy - szkło Clarity poprzez wyeliminowanie refleksów świetlnych i doskonałe oddanie kolorów zapewni idealną widoczność oraz pozwoli oglądającym w niezakłócony niczym sposób cieszyć się prezentowanym widokiem.

  Szkło samo w sobie jest przezroczyste, jednak pojawiające się na jego powierzchni niechciane odbicia czy odblaski mogą znacznie utrudnić odbiór obrazu. Dlatego do produkcji najnowszego szkła Guardian Clarity, zastosowano technologię napylania magnetronowego, co pozwala wyeliminować refleksy, zapewniając krystalicznie czysty obraz bez względu na panujące wokół warunki.

  Zapomnij o refleksach
  Szkło antyrefleksyjne Clarity zostało stworzone z myślą o zastosowaniach wszędzie tam, gdzie nadmierny odblask stanowi problem dla idealnego odbioru obrazu. W przypadku zwykłego szkła typu float o grubości 4 mm, które stosuje się głównie w celu stworzenia bariery ochronnej, łączny współczynnik odbicia stanowi około 8% na obu stronach powierzchni (po ok. 4% z przodu i z tyłu), a przepuszczalność światła wynosi 90%. I choć wartość ta może wydawać się mało znacząca, to jednak refleksy i zniekształcenia powstające nawet na takim poziomie mogą stanowić poważne utrudnienia w uzyskaniu czystego obrazu. Wielokrotnie spotkać się można z sytuacją, gdy spoglądając na witrynę, zwłaszcza w słoneczny dzień lub w mocno oświetlonym pomieszczeniu, zamiast znajdujących się za nią przedmiotów, widać odbicie własnej sylwetki lub tła za plecami. Szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity zdecydowanie zmniejsza ten problem i zapewnia obraz praktycznie pozbawiony zniekształceń i odbić. Szkło Clarity o grubości 4mm posiada wartość odbicia szczątkowego na poziomie poniżej 1% a przepuszczalność światła powyżej 97%. Co więcej, odbicie szczątkowe charakteryzuje się neutralnym niebieskawym zabarwieniem, co na szkle bazowym float UltraClear pozwala uzyskać maksymalną przejrzystość, naturalne oddanie kolorów, wyższy kontrast i niesamowitą estetykę prezentowanego obrazu. Dodatkowo, powłoka Clarity oferowana jest na jednej lub obu stronach tafli, co pozwala zapewnić doskonały obraz z obu stron szyby i elastycznie dopasować rodzaj do własnych potrzeb.

  Doskonała przejrzystość w parze z bezpieczeństwem
  Oczywiście w przypadku sporych rozmiarów przeszkleń, oprócz doskonałej optyki i niczym niezakłóconej widoczności, bardzo istotny jest również aspekt bezpieczeństwa. Szkło Clarity, dzięki możliwości hartowania i półhartowania przez certyfikowanych przez Guardian przetwórców szkła, może być stosowane również tam, gdzie wymagane jest zastosowanie szkła bezpiecznego. Dodatkowo, samo szkło dostępne jest w grubościach od 3 do 15 mm i wykazuje wysoką trwałość na uszkodzenia, co powinno stanowić bardzo dobrą ochronę przed przypadkowym lub celowym zniszczeniem. Warto również zaznaczyć, że szkło z powłoką Clarity może pełnić też inne zadania. Poprzez stosowanie jej na różnych rodzajach substratów, jak szkło niskożelazowe Guardian UltraClear czy Guardian LamiGlass® oraz w połączeniu z wybranymi powłokami z ochroną termiczną lub też przeciwsłoneczną, uzyskać można nie tylko estetyczny widok, ale i odpowiedni komfort wewnątrz pomieszczeń.
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Pierwsi użytkownicy Aqua Centrum Kolbudy
  Minął miesiąc odkąd Aqua Centrum Kolbudy odwiedzili pierwsi mieszkańcy. Przez ten czas pływalnię i jej atrakcje przetestowało wielu amatorów wodnego relaksu. Z basenu, w ramach lekcji wychowania fizycznego, [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.