Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]
 • 2022-04-27 00:21:04 - Zibi62
  Dziękuję wszystkim za cierpliwe wysłuchanie. Zapraszam do współpracy

 • Impregnat Izohan IPC
  Dodaj komentarz
  0
  2014-05-29
  Izohan IPC do impregnacji podłoży ceramicznych
  Nowy silikonowo-silikatowy impregnat Izohan IPC służy do zabezpieczania podłoży ceramicznych. Izohan IPC jest przeznaczony do impregnacji wszelkiego rodzaju powierzchni ceramicznych (cegły, dachówki, płytki ceramiczne), klinkieru, kamienia naturalnego i tynku mineralnego - nadaje impregnowanej powierzchni zdolność odpychania wody.
  Jest polecany wszędzie tam, gdzie wymaga się by impregnowane podłoża były odporne na zabrudzenia i szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Preparat może pełnić również funkcję spoiwa w farbach na bazie krzemianów.

  Izohan IPC to nowy silikonowo-silikatowy impregnat do podłoży ceramicznych. Preparat ten zapewnia nie tylko skuteczną impregnację, ale i estetykę zabezpieczanej powierzchni. Tworzy hydrofobizującą (odpychającą wodę) powłokę na powierzchniach ceramicznych (cegle, dachówkach, płytkach ceramicznych), klinkierze, kamieniu naturalnym i tynku mineralnym, zapewniając odporność na zabrudzenia i szkodliwe działanie czynników atmosferycznych oraz estetyczny wygląd. Izohan IPC może również pełnić rolę spoiwa w farbach na bazie krzemianów.

  Produkt wnika głęboko (od 5 do 8mm) w impregnowaną powierzchnię (mineralne materiały budowlane), wzmacniając ją i trwale zabezpieczając. Redukuje wchłanianie wody oraz rozpuszczonych soli (np. chlorków), jest odporny na zasady. IZOHAN IPC zabezpiecza przed tworzeniem się białych osadów na zaimpregnowanym podłożu oraz umożliwia swobodną i efektywną cyrkulację pary wodnej (jest paroprzepuszczalny).

  Preparat reaguje z wilgocią atmosferyczną lub wodą zawartą w porach impregnowanego materiału. Powstaje w ten sposób substancja czynna, obniżająca chłonność aplikowanej powierzchni.

  Stworzony na bazie silikonowo-silikatowej Izohan IPC jest produktem przyjaznym środowisku, nie zawierającym lotnych związków organicznych. Mleczno-biała ciecz nie wpływa lub wpływa w niewielkim stopniu na wygląd powierzchni zaimpregnowanej.

  Szybkoschnący i łatwy w użyciu jest dostępny w opakowaniach 1 i 5 l.

  Czy produkty firmy IZOHAN nadają się do izolacji basenów?

  Firma IZOHAN ma w swojej ofercie znakomite środki do izolacji niecek basenowych. Jeśli niecka ma być okładana okładziną ceramiczną do izolacji niecki należy użyć IZOHAN ekofolii wysokociśnieniowej 2-składnikowej. Jest to szczelna, mostkująca pęknięcia, elastyczna, twardniejącą hydraulicznie mineralna powłoka izolacyjna. Izolacja grubości 3 mm wytrzymuje bardzo wysokie ciśnienie wody (do 70 m słupa wody). Można do niej bezpośrednio przyklejać okładzinę ceramiczną.

  Jeśli nie chcemy okładać niecki okładziną ceramiczną, a chcemy uzyskać dekoracyjną powłokę izolacyjną możemy zastosować IZOHAN farbę przeciwwodną.

  Dobrze wyprofilowaną nieckę pokrywamy dodatkowo warstwą zaprawy wyrównującej służącej do wyrównywania podłoży pod okładziny ceramiczne na basenach.

  Po przeschnięciu masy wyrównującej aplikujemy dwie warstwy IZOHAN farby przeciwwodnej zachowując 24-godzinne przerwy technologiczne. IZOHAN farba przeciwwodna jest dostępna w czterech kolorach: białym, beżowym, jasno niebieskim i niebieskim.
  Materiały: www.izohan.pl
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Dach basenu - kompleksowe rozwiązanie SIKA Poland
  Obiekty o wysokiej wilgotności (powyżej 65%), takie jak baseny, wymagają bezpiecznych i przemyślanych rozwiązań minimalizujących ryzyko kondensacji pary wodnej w przegrodach. Dotyczy to też przekryć dachowych. Szczególnie [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.