Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Foto - Abora Solar www.abora-solar.com

2023-08-11
Oszczędności basenów na energii i cieple
Obiekty sportowe, rekreacyjne i hotelowe mają duże zapotrzebowanie na ciepłą wodę na basenach i zapleczach sanitarnych. To generuje potężne koszty, których niejednokrotnie obiekty nie mogą dźwignąć. Rozwiązaniem takiego problemu niewątpliwie są odnawialne źródła energii, które pozwalają na znaczne oszczędności i przyczyniają się do dbania o ochronę środowiska naturalnego.

Na rynku funkcjonuje szeroka oferta systemów OZE, jednak warto wybrać te, które gwarantują największe korzyści finansowe i realny zwrot inwestycji.

Przeglądając wiele systemów zdecydowanie wyróżniającym się na rynku rozwiązaniem są innowacyjne w skali globalnej, hybrydowe panele fotowoltaiczne Abora Solar, opatentowane i produkowane w Hiszpanii. Są to najwydajniejsze na rynku panele, wytwarzane w specjalnej technologii aHTech.


 
Hybrydowe panele Abora idealnie pasują do instalacji w obiektach basenowych, choćby dlatego, że jako jedyne dają możliwość pozyskiwania ze słońca nie tylko energii elektrycznej, ale także ciepła potrzebnego do ogrzewania wody.


 
Standardowa instalacja pozwala osiągnąć zwrot z inwestycji na poziomie zaledwie 5-7 lat i uzyskać oszczędność energii na poziomie 50-60%. To przekłada się na uniknięcie emisji 530 kg/CO 2 na panel rocznie.


 
Firma uruchomiła specjalny kalkulator inwestycji, który dostępny jest na stronie https://abora-solar.com/en/sectors/sport-centers/ gdzie w prosty i wygodny sposób można samodzielnie wykonać symulację obliczenia swojej przyszłej instalacji. Warto skorzystać z tego narzędzia i niezobowiązująco ocenić, na ile taki system może sprawdzić się w konkretnym obiekcie.

O panelach Abora Solar pisaliśmy też tutaj:
www.basenprof.pl/artykuly/3497/solarne_moduly_hybrydowe_prad_i_ciepla_woda_z_jednego_zrodla.html

Zapraszamy do kontaktu z ekspertem Abora Solar:

Jacek Rybczyński
Tel. +48 733 300 145
e-mail: polska@abora-solar.com
Przeczytaj także:
„Najbardziej wydajny panel solarny na świecie - rozmowa z Jackiem Rybczyńskim, przedstawicielem firmy Abora Solar na Polskę”
- www.basenprof.pl/tv/3430/najbardziej_wydajny_panel_solarny_na_swiecie.html

„Solarne moduły hybrydowe: prąd i ciepła woda z jednego źródła” - www.basenprof.pl/artykuly/3497/solarne_moduly_hybrydowe_prad_i_ciepla_woda_z_jednego_zrodla.html

zamknij

Przeczytaj także

Jeden z najambitniejszych projektów basenowych w Europie
Na głęboką wodę - Forma Fabrica bierze udział w wykonaniu jednego z najambitniejszych projektów basenowych w Europie. Mowa o basenie Deepspot w powstającym największym w Europie Wschodniej kompleksie basenowym [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.