Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Foto - www.basenprof.pl

2024-07-01
Krioterapia - Innowacyjna technologia w medycynie i Spa
Krioterapia, czyli leczenie zimnem, to metoda stosowana od stuleci, jednak jej współczesne zastosowania znacznie wykraczają poza tradycyjne leczenie medyczne. Ostatnimi czasy zabiegi krioterapii zdobywają coraz większą popularność nie tylko wśród sportowców i pacjentów medycznych, ale także w branży SPA & Wellness.

Ten innowacyjny sposób terapii, polegający na krótkotrwałym wystawieniu ciała na bardzo niskie temperatury, zyskuje uznanie za swoje liczne korzyści zdrowotne i relaksacyjne.

Krioterapia w Medycynie

Krioterapia jest szeroko stosowana w medycynie, szczególnie w rehabilitacji sportowej, reumatologii oraz dermatologii. Zabiegi te przynoszą ulgę w bólu, zmniejszają stany zapalne oraz przyspieszają regenerację tkanek. W przypadku sportowców, krioterapia pomaga w szybszym powrocie do formy po intensywnym treningu lub kontuzji. Zastosowanie zimna powoduje skurcz naczyń krwionośnych, co zmniejsza przepływ krwi do uszkodzonych obszarów, a następnie ich rozszerzenie, co z kolei zwiększa przepływ krwi i przyspiesza procesy naprawcze w organizmie.

W reumatologii krioterapia pomaga pacjentom z chorobami takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów, zmniejszając ból i sztywność stawów. W dermatologii natomiast, wykorzystuje się ją do leczenia różnorodnych schorzeń skórnych, w tym brodawek, łuszczycy czy trądziku.

Krioterapia w Spa i Wellness

Krioterapia przeszła również do świata SPA&Wellness, oferując klientom nowe możliwości relaksu i poprawy samopoczucia. Ośrodki SPA&Wellness wprowadziły do swoich ofert różnorodne formy krioterapii, od zabiegów na całe ciało po bardziej lokalne, skoncentrowane na twarzy lub konkretnych partiach ciała.

Kriokomory: Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest krioterapia całego ciała w specjalnych kriokomorach. Sesja trwa zazwyczaj od 2 do 3 minut, a temperatura w komorze spada nawet do -140°C. Ten krótki, lecz intensywny kontakt z ekstremalnym zimnem wywołuje reakcje fizjologiczne, które nie tylko poprawiają krążenie, ale również stymulują produkcję endorfin – hormonów szczęścia, wpływają na poprawę wydolności oraz utratę wagi.


Foto – www.cryo.com.pl

Krioterapia miejscowa: W SPA można także spotkać krioterapię miejscową, precyzyjnie wskazane obszary poddawane są działaniu ekstremalnie niskiej temperatury do -162°C przez ok. 5-10 minut. Zabieg ten jest popularny w leczeniu bólu miejscowego, redukcji obrzęków oraz poprawie kondycji skóry. Interesującą ofertą jest również miejscowa krioterapia twarzy. Zimno stosowane na twarz pomaga w redukcji zmarszczek, poprawie kolorytu skóry oraz zmniejszeniu porów. Działa również przeciwzapalnie i łagodząco, co jest szczególnie korzystne dla osób z problemami skórnymi.

Zabiegi Thermal Shock: Najnowocześniejsza technologia szoku termicznego łączy naprzemienną terapię zimnem od +18°C i ciepłem do +45°C. Ta technologia stała się prawdziwym przełomem na całym świecie. Dzięki nieinwazyjnej metodzie przeprowadzania zabiegów pacjenci mogą skutecznie wpływać na procesy starzenia się skóry oraz redukcję wagi.


Foto – portal www.basenprof.pl

Innowacyjne Urządzenia do Krioterapii

CRYO Arctic: 
Przetestowana przez ekspertów w ponad 42 krajach na całym świecie, zapewnia najlepszej jakości zabiegi krioterapii ogólnoustrojowej na rynku. Dzięki technologi wymiennika ciepła użytkownicy nigdy nie są narażeni na działanie gazów kriogenicznych i podczas zabiegu mogą oddychać czystym powietrzem.

CRYO Penguin: To nowoczesne urządzenie zostało zaprojektowane i stworzone z myślą o dostarczaniu najbardziej skutecznych i spersonalizowanych procedur krioterapii miejscowej. Dzięki ergonomicznej konstrukcji, zaprogramowanym opcjom zabiegów i wbudowanym zabezpieczeniom urządzenie zapewnia najwyższy standard zabiegów.

CRYO Wave: To urządzenie do przeprowadzania bezinwazyjnych i bezbolesnych zabiegów modelowania ciała, redukcji tkanki tłuszczowej i odmładzania skóry. To przełomowe rozwiązanie dla centrów SPA&Wellness na całym świecie, zapewniając spektakularne rezultaty. W badaniach klinicznych udowodniono zmniejszenie warstwy tłuszczowej nawet do 50,1% w stosunku od wartości wyjściowej i to w 90 dni po serii zabiegów.

Korzyści Relaksacyjne i Estetyczne

Zabiegi krioterapii nie tylko poprawiają zdrowie fizyczne, ale także przynoszą korzyści relaksacyjne i estetyczne. Ekstremalne zimno działa na organizm jak naturalny środek znieczulający, przynosząc natychmiastową ulgę w bólu i napięciu mięśniowym. Stymulacja krążenia poprawia dotlenienie tkanek, co wpływa na lepsze samopoczucie i ogólną kondycję skóry.

Dla wielu osób krioterapia stała się nieodłącznym elementem rutyny pielęgnacyjnej i relaksacyjnej. Regularne sesje pomagają w redukcji cellulitu, poprawiają elastyczność skóry oraz przeciwdziałają objawom starzenia. Połączenie korzyści zdrowotnych i estetycznych sprawia, że krioterapia w centrach SPA&Wellness jest atrakcyjną opcją dla szerokiego grona klientów, poszukujących zarówno odprężenia, jak i pielęgnacji ciała na najwyższym poziomie.

Podsumowanie

Krioterapia, z jej wszechstronnymi zastosowaniami, stanowi doskonały przykład technologii, która przenika granice różnych dziedzin, od medycyny po wellness. Dzięki swoim właściwościom zdrowotnym i relaksacyjnym, stała się nieodłącznym elementem nowoczesnych terapii oferowanych zarówno w klinikach, jak i luksusowych ośrodkach SPA&Wellness. Niezależnie od celu – czy to ulga w bólu, poprawa kondycji skóry, czy też po prostu chwila relaksu – krioterapia oferuje skuteczne i bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich poszukujących innowacyjnych metod dbania o zdrowie i urodę.

Prezentacja kriokomory w kwietniu 2024r. na VI Konferencji Hotel Spa organizowanej przez portal Basenprof, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Oprócz kriokomory CRYO Arctic, firma CRYO prezentowała również urządzenia do krioterapii miejscowej CRYO Penguin oraz do zabiegów Thermal Schock CRYO Wave.


Foto – portal www.basenprof.pl


Foto – portal www.basenprof.pl

Zapraszamy do kontaktu w celu doradztwa i doboru odpowiedniego urządzenia dla Państwa biznesu.


Suma Sp. z o.o. Sp. K.
Koszalin ul. Morska 44
tel. +48 577 002 189
e-mail: d.kuklewski@cryo.com.pl
www.cryo.com.pl

zamknij

Przeczytaj także

Wanny Spa HotSpring - wyjątkowa jakość od ponad 40 lat
Wanny spa zwane potocznie „jacuzzi” to dzisiaj obowiązkowe wyposażenie każdego Spa. I to zarówno prywatnego, znajdującego się wewnątrz domu lub w ogrodzie jak i takiego dostępnego dla gości hotelowych, czy [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.