Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • System pomiary czasu OMEGA w Szczecinie. Foto - www.klubben.com
  Dodaj komentarz
  5
  2014-11-06
  System pomiaru czasu - luksus czy konieczność?
  Obserwując liczbę gości na naszych pływalniach oraz analizując liczbę pływających amatorsko i wyczynowo zawodników w szkołach i klubach, bezsprzecznie da się zauważyć wzrost popularności sportu pływackiego w naszym kraju. Coraz lepsze wyniki kadry zwracają uwagę rodziców i dzieci na nowe narodowe symbole sukcesu w tej dziedzinie.
   
  Motywuje to wielu młodych sportowców do treningu i coraz bardziej zaciętej rywalizacji. Stworzenie odpowiedniej infrastruktury sportowej na pływalniach jest obecnie ważnym punktem każdego szanującego się biura projektowego i inwestora. Obok zjeżdżalni i atrakcji wodnych coraz więcej obiektów może pochwalić się światowej klasy wyposażeniem sportowym, obejmującym także systemy pomiaru czasu i wizualizacji wyników.
   
  To, co kiedyś jawiło się jako luksusowy gadżet, w tej chwili jest istotnym warunkiem uznania rekordu zmierzonego podczas zawodów lub bronią przed protestami ze strony rodziców czy trenerów (uznanie falstartu, moment dotknięcia ściany). Ludzkie oko oraz stoper w wielu wypadkach są niewystarczające a zastosowanie certyfikowanego systemu pomiaru czasu podnosi rangę imprezy i umożliwia zarządcom obiektu ubieganie się o prawo do organizacji zawodów nawet rangi krajowej.

   
  Nie tylko pomiar
   
  Wiele obiektów wyposażonych w systemy pomiaru czasu łączy je w logiczną całość z nowoczesnymi telebimami. Te oprócz wizualizacji samych wyników i grafik podczas zawodów, dają zarządcy obiektu wiele możliwości choćby reklamowych.
  Codziennie widujemy na polskich pływalniach przykłady reklam sponsorów lub partnerów drukowane na banerach czy plakatach.
  Sprzedając czas antenowy na telebimach możemy indywidualizować te reklamy i ich treści, przedstawić specjalne oferty i informacje dla gości obiektu w zależności od pory dnia - ogranicza nas tu tylko wyobraźnia.  
   
   
  Jak wybrać system pomiaru czasu?
   
  Na rynku istnieje kilka rozwiązań w zakresie pomiaru czasu podczas imprez pływackich. Do najbardziej uznanych rozwiązań na rynku należą systemy szwajcarskiej marki OMEGA, która jest oficjalnym partnerem FINA i USA SWIMMING i której produkty cieszą się największą popularnością w Europie i w Polsce. Praktycznie wszystkie baseny olimpijskie i większość 25-metrowych pływalni stawia na rozwiązania OMEGA.
  Firma oferuje systemy instalowane na stałe oraz przenośne - jeśli zawody odbywają się sporadycznie całość systemu może być bezpiecznie magazynowana bez ryzyka uszkodzeń elementów.

  Zasadniczo powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie jakiej rangi zawody mamy zamiar obsługiwać (system z podwójnym zapisem awaryjnym tzw. backup czy prosty pojedynczy) oraz czy mamy zamiar świadczyć usługę pomiaru czasu na innych obiektach. Mobilny system i odpowiednio wyszkolona osoba mogą być doskonałym źródłem dodatkowego przychodu!
   
  Szkoły i kluby organizujące zawody coraz częściej sięgają po specjalistyczne firmy świadczące usługi pomiaru czasu by podnieść rangę imprezy oraz ułatwić zadanie sobie i sędziom. Zastosowanie systemu pomiaru czasu automatyzuje wiele procesów „ręcznych” należących do obowiązków biura zawodów – edycja i wydruk list startowych, list wyników, publikację wyników online.
   
  Na etapie inwestycji lub modernizacji obiektu warto rozważyć zastosowanie odpowiednich bloków startowych – wprowadzone po raz pierwszy w 2008 roku przez Omegę platformy z belką do nogi zakrocznej są standardem na wielu obiektach, coraz częściej stosuje się także funkcjonalność pomiaru czasu reakcji (tzw. nakładki falstartowe) sprzężone z systemem pomiaru czasu.

  Przewidzieć też zawsze należy odpowiednie stanowisko dla obsługi zawodów – pomieszczenie lub stanowisko w obrębie niecki basenu.

   
  Jeśli zainteresował Państwa temat lub pojawiły się pytania zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami w zakresie doboru, instalacji i serwisu rozwiązań do pomiaru czasu i wizualizacji wyników.
  Szczegóły oraz dokumentacja do pobrania na stronie www.timingsystems.eu.
  Kontakt: Zbigniew Narloch – Brand Manager tel. +48 726 300 200 zbigniew.narloch@klubben.pl.
  Autor: Maciej Kinal - KLUBBEN Polska sp. z o.o.
  
  Komentarze
  Stanek
  2014-11-07 11:50:52
  Zastanawiające że "systemy szwajcarskiej marki OMEGA, (...) jest oficjalnym partnerem FINA i USA SWIMMING", ale to COLORADO time systems przypada 80% rynku amerykańskiego (czym zresztą chwali się polski dystrybutor).
  Odpowiedz
  baseniarz
  2014-11-11 22:32:18
  z tego co wiem, to Colorado dopiero zdobywa polski rynek a Omegę znamy od lat.
  Odpowiedz
  ciekawy
  2014-11-07 14:17:14
  Trochę do REDAKCJI i nie tylko . Czytam wasz portal od kilku tygodni i powoli mam wrażenie że jest to portal w którym głównie artykuły piszą firmy które jednocześnie są waszym klientami. Jest to oczywiście w pewnym sensie "normalne" jednak miałem nadzieje że będzie to niezależny portal w którym będziemy mogli poznać opinie różnych "ekspertów" którzy nie są jednocześnie związani z produktem czy firmą oferującą dany produkt , powyższy artykuł jest najlepszym przykładem że każdy swoje chwali.Pragnę dodać że celem tego meila nie jest w żadnym przypadku "oczernianie" systemu firmy OMEGA jednak znam inne marki które sprawdzają się na obiektach w całej Europie i w Polsce również .
  Odpowiedz
  Basenprof
  2014-11-07 15:54:00
  Bardzo nas cieszy, że dołączył Pan do grona naszych stałych Czytelników. Oczywiście każdy, kto jest specjalistą w branży może napisać artykuł o konkretnym produkcie i usłudze i zapraszamy wszystkich, którzy swoją wiedzą chcą się podzielić. W tej chwili mamy około 500 artykułów (nie licząc Aktualności, których jest co najmniej kilka razy więcej), z czego część jest autorstwa firm, część autorów niezależnych a jeszcze inne traktują o tematach związanych z wydarzeniami branżowymi itp. (np. tekstów o samych ESOK było wiele i każdy autorstwa innej firmy). Portal stara się przedstawiać Państwu nowości, ciekawe rozwiązania oraz przypominać o istniejących i sprawdzonych metodach. Jednak zawsze zostawiamy pole dla Czytelników, którzy mogą swobodnie wypowiadać swoje uwagi i opinie. Dlatego cieszy nas każdy komentarz Państwa, również nieco krytyczny, bo to oznacza, że nasze założenie, jakim jest miejsce do wymiany doświadczeń - rzeczywiście jest potrzebne. Dlatego bardzo dziękujemy za Pana wypowiedź i zapraszamy do regularnego odwiedzania serwisu. Pozdrawiamy serdecznie, portal Basenprof.
  Odpowiedz
  Skrupulatny
  2014-11-12 11:01:56
  Stanek: No właśnie zastanawiające, że w kraju, w którym 80% instalacji to Colorado Federacja krajowa jednak zaufała i podpisała umowę partnerską z firmą szwajcarską... Jednym z powodów może być przewaga technologiczna i niezawodność? Wystarczy sięgnąć pamięcią do wpadek z Eindhoven, w Doha, w Budapeszcie czy ostatnio w Berlinie, gdzie właśnie "inne marki" próbowały sił w obsłudze najwyższej rangi zawodów - i tak jak ma być pewność sięga się po Omegę.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  MOSiR Łódź szykuje atrakcje na sezon letni
  Szmaragdowa riwiera, nowe flamingi, atrakcje dla dzieci i wiele więcej – obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi szykują się na zbliżający się sezon letni. Łodzianie mogą korzystać z atrakcji [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.