Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]
 • 2022-04-27 00:21:04 - Zibi62
  Dziękuję wszystkim za cierpliwe wysłuchanie. Zapraszam do współpracy

 • Trening na Leon Aqua Bike
  Dodaj komentarz
  3
  2014-11-17
  Basen i siłownia – połączenie idealne?
  Popularne w ostatnich latach fuzje dotarły również na basen. Ćwiczenia na rowerach lub bieżni w środowisku wodnym, stają się coraz bardziej poszukiwaną usługą w Polsce i na świecie. Czy słusznie ?

  W uproszczeniu, Aqua Fitness to znane z siłowni ćwiczenia na rowerze lub bieżni przeniesione w środowisko wodne. Każde z urządzeń zachowuje wszystkie swoje zalety przy okazji zostawiając na lądzie wiele wad.

  Woda pozwala na zwiększenie oporu w trakcie ćwiczeń, a co za tym idzie intensywności całego treningu. Prawidłowy poziom wody powinien sięgać do połowy klatki piersiowej co jest bardzo ważne dla osób nie umiejących pływać. Dzięki wyporności wody, częściowo zanurzone ciało jest lżejsze co wpływa na zmniejszenie obciążenia stawów i kręgosłupa. Właśnie dlatego Aqua Fitness nie ma praktycznie żadnych ograniczeń wiekowych. Dodatkowo temperatura środowiska wodnego wpływa korzystnie na rozluźnienie mięśni – co obniża ryzyko kontuzji.


  Zarówno osoby z osteoporozą czy nadwagą mogą bezpiecznie ćwiczyć na rowerach i bieżniach wodnych. Urządzenia Aqua Fitness Bike są od lat wykorzystywane również w procesach rehabilitacji osób po urazach układu ruchowego. Ćwiczenia pozwalają nie tylko zwiększyć ogólną wytrzymałość organizmu i siłę, ale także usprawnić krążenie krwi, zmniejszyć ryzyko zawału oraz poprawić jakość snu.

  Aqua Fitness
  zalecany jest również kobietom w ciąży. Redukcja napięcia mięśniowego pozwala zmniejszyć bóle kręgosłupa i karku. Ćwiczenia w wodzie pomagają usprawnić dopływ tlenu i składników odżywczych do płodu, zwiększyć pojemność płuc oraz poprawić ogólne samopoczucie i nastrój. Specyfika środowiska pozwala na eliminację ryzyka upadku i urazu podczas ćwiczeń.

  Trening na urządzeniach Aqua Fitness Bike wpływa również znacząco na redukcję tkanki tłuszczowej, wysmuklenie ciała oraz ogólną poprawę wydolności całego organizmu. Tworzące się podczas ćwiczeń zawirowania wodne wspomagają pobudzanie krążenia w tkankach powierzchniowych, co przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Sam trening stanowi także skuteczną broń w walce z cellulitem i rozstępami – przynosząc szybkie i długotrwała rezultaty.


  Zalety Aqua Fitnessu wpływają na znaczne zwiększenie zainteresowania tego rodzaju usługami zarówno na basenach jak i w Aquaparkach. Warto pamiętać by kupowane urządzenia posiadały serwis w danym kraju oraz odpowiednie certyfikaty jakości dla stosowanej stali. Pozwoli to znacząco wydłużyć ich żywotność i zmniejszyć ewentualne przerwy w użytkowaniu sprzętu.
  Autor: Rafał Majkowski
  
  Komentarze
  Wojtek
  2014-11-18 13:55:50
  czy rowery są przenośne, czy przytwierdza się je na stałe?
  Odpowiedz
  Justyna
  2014-11-24 17:14:54
  Przenośne oczywiści....
  Odpowiedz
  Krystek
  2015-04-01 13:33:54
  Czy ktoś ma doświadczenie z rowerami na swoim obiekcie? Na ile jest to opłacalne?
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Przechlorowanie wody basenowej
  Wielu spośród Państwa zastanawia się, z jakiego powodu wodę basenową należy od czasu do czasu przechlorować, mimo że wyniki badań mikrobiologicznych nie wskazują na występowanie skażenia. Taka praktyka uzasadniona jest z dwóch [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.