Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • Dodaj komentarz
  3
  2014-12-15
  Dotacje – baseny będą traktowane priorytetowo
  Minister Sportu i Turystyki zatwierdził Program rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej na 2015 rok. Wysokość środków przeznaczonych na realizację programu wyniesie 182 mln zł.

  Celem Programu rozwoju regionalnej infrastruktury sportowej jest rozwój i poprawa stanu podstawowej infrastruktury sportowej w poszczególnych regionach, poprzez wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych obiektów sportowych na terenie całego kraju. Program obejmuje w szczególności obiekty ogólnodostępne i umożliwiające masowe uprawianie sportu.

  Program zakłada dofinansowanie realizacji zadań inwestycyjnych ujętych w uchwalanych przez sejmiki województw wojewódzkich wieloletnich programach rozwoju bazy sportowej.
   
  Zasady opisane w przedmiotowym dokumencie odzwierciedlają politykę realizowaną przez dysponenta środków Funduszu, tj. Ministra Sportu i Turystyki. Zasady te skierowane są do samorządów wojewódzkich, odpowiedzialnych za wstępną selekcję zadań inwestycyjnych oraz wnioskodawców, tj. podmiotów realizujących zadania inwestycyjne przy udziale dofinansowania ze środków Funduszu.
   
  O dofinansowanie mogą ubiegać się prowadzące działalność w dziedzinie kultury fizycznej i sportowej:
  - jednostki sektora finansów publicznych,
  - stowarzyszenia,
  - fundacje
  - inne posiadające osobowość prawną podmioty, które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.
   
  Środki dofinansowujące mogą być przyznawane m.in. na remonty, modernizacje obiektów sportowych i basenowych. Warto podkreślić, ze Ministerstwo uznało za priorytet dofinansowanie inwestycji związanych z budową, przebudowa i remontem pływalni – to dobra wiadomość dla zarządców basenów.
   
  Wysokość dofinansowania może wynieść do 33% wydatków kwalifikowanych zadania (z drobnymi wyjątkami zapisanymi w programie (z treścią programu można zapoznać się pod artykułem).

  Całość dofinansowania nie może przekroczyć 2 mln zł – i tutaj znowu mamy wyjątek, który dotyczy krytych pływalni.
   
  Jak co roku warunkiem uzyskania dotacji jest zakwalifikowanie zadania do Programu wojewódzkiego i akceptacja przez Ministra. Ostateczny termin składania wniosków określono na dzień 31 maja 2015r. (z zaznaczeniem, że Minister może ogłosić kolejny termin naboru). Każdy wniosek rozpatrzony zostanie w ciągu trzech miesięcy od daty złożenia go w systemie ministerialnym. Co istotne, termin realizacji zadania nie może przekroczyć czterech lat.
   
  Wszystkie informacje szczegółowe dostępne są tutaj: https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/fs.siteor.com/msport/article_attachments/attachments/65945/original/Program_rozwoju_regionalnej_infrastruktury_sportowej.pdf?1417791881
  Źródło: Ministerstwo Sportu i Turystyki
  Autor: Diana Sinkiewicz – portal Basenprof
  
  Komentarze
  Robert
  2014-12-16 22:19:27
  Korzystaliśmy w zeszłym roku, teraz też powalczymy o kasę - polecam innym, bo warto.
  Odpowiedz
  Marta
  2015-01-07 11:29:32
  Proszę o informację, czy z Pana doświadczenia proces przygotowania dokumentacji jest trudny i czasochłonny?
  Odpowiedz
  BASENPROF
  2015-01-14 23:27:35
  Zapraszamy Państwa do wypowiadania się na ten temat na naszym Forum: http://www.forum.basenprof.pl/index.php?topic=7.msg33;topicseen#new . Pozdrawiamy.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Fotorelacja z III Konferencji Hotel Spa Baseny i Saunaria
  W czwartek 21 kwietnia br. w Kołobrzegu odbyła się III Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria: Bezpieczeństwo – Zarządzanie – Eksploatacja. Jest to jedyne takie wydarzenie w Polsce, które skupia się na [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.