Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • iSwimband - opaska na głowę
  Dodaj komentarz
  2
  2015-01-13
  Ochrona dzieci w basenach

  Wizyta dziecka na basenie to ryzyko i dodatkowe zmartwienie dla rodziców, opiekunów a także ratowników, którzy pilniej skupiają się na młodszych uczestnikach wodnej rekreacji. Każdy ratownik dobrze wie, jak trudno upilnować kąpiące się dzieci, zwłaszcza gdy przebywają na pływalni w dużych grupach, czy przy dużym natężeniu liczby uczestników na basenie.

  W Polsce niestety zdarzały się przypadki utonięć dzieci na miejskich pływalniach i kąpieliskach, chociaż na szczęście w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi jest to mały odsetek. Dlatego to właśnie tam skonstruowano gadżet, który pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa małym pływakom. Wspomniane urządzenie o nazwie iSwimband, to czujnik zamontowany w opaskach na głowę lub rękę, który powiązany jest z systemem operacyjnym dostępnym w większości smartfonów.

  Jak działa iSwimband? Wykorzystuje połączenie Bluetooth i łączy się z naszym smartfonem. Jedną z ważniejszych funkcji będzie śledzenie zanurzenia czujnika. Jeśli będzie ono zbyt długie lub zbyt głębokie, na telefon wysłane zostanie głośne, zwracające uwagę powiadomienie. Z jednej strony szybko da znać, że coś się dzieje, a z drugiej przy częstej aktywacji wymusi na dzieciach zaniechanie dłuższego nurkowania. To jak długo lub głęboko pozwolimy zanurzyć się bez konsekwencji zależy od nas i będziemy to mogli ustawić w aplikacji mobilnej, którą przygotowano dla systemu iOS (iPhone, iPad, iPod Touch).

  Na jednym urządzeniu można kontrolować do ośmiu sensorów. Ubranie gadżetu jest przyjazne dla skóry i nie powoduje większego zmęczenia noszeniem go na czole, a gumowa opaska jest oczywiście regulowana dla różnych wielkości. Możliwe jest tworzenie sieci Wi-Fi dla większej liczby urządzeń z platformą iOS, co może oznaczać, że na większej przestrzeni możliwa będzie szersza obserwacja czujników przez większą grupę osób. Zasięg to około 30 metrów. Dodatkowo czujność można zwiększyć przez dodanie bezprzewodowych głośniczków, które zwiększą dźwięk alarmów (Bluetooth lub AirPlay).

  Oczywiście – jak uczula producent – należy zawsze pamiętać, że nie wolno polegać wyłącznie na technologii, bo ma ona jedynie służyć do wzrostu kontroli i monitoringu dzieci, jednak być może warto zastanowić się nad takim dodatkowym zabezpieczeniem?

  Materiały: Aquatic Safety Concepts, LLC
  
  Komentarze
  Zbyszek
  2015-01-27 09:02:51
  Moim zdaniem to bardzo dobre urządzenie. Z doświadczenia wiemy, że na kąpieliskach najwięcej jest utonięć dzieci (i pijanych, ale takich niema na basenach), a w szczególności dzieci które przyszły na basen w grupie. Kiedy dzieci są pod opieką rodziców to jest duże wsparcie dla ratowników, a w grupie jak dzieci się nie pilnują między sobą to tak naprawdę opiekun zauważy brak podopiecznego dopiero po kilku lub kilkunastu minutach. Już kiedyś czytałem o podobnym rozwiązaniu, w którym opaski sygnalizowały alarmem dźwiękowym zaraz po zanurzeniu. Wtedy pomyślałem, że będzie to nie do wytrzymania na hali basenowej gdy wszystkie dzieci choćby na sekundę zanurzą głowę. Ale w tym przypadku jeśli można ustawić czas krytyczny zanurzenia to może okazać się naprawdę przydatne rozwiązanie. Choć może wydawać się to zbędne, powinniśmy robić wszystko aby minimalizować zagrożenie.
  Odpowiedz
  Mirek
  2015-02-17 14:30:01
  Jeśli można by było mieć jeden glośnik alarmujący o dłuższym przebywaniu pod wodą i cena byłaby przystępna, to na pewno jest to ciekawa propozycja dla zwiększenia bezpieczenstwa grupy dzieci. Przecież nie ma znaczenia, które dziecko z grupy byłoby właśnie pod wodą - chodzi o to, żeby dźwięk zaalarmował ratowników, którzy błyskawicznie zareagują "skanując" cały basen.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  SUITMATE - suszarka do strojów kąpielowych
  SUITMATE to innowacyjne urządzenie basenowe do suszenia strojów kąpielowych. Suszarko-wirówka SUITMATE wprowadza nową jakość na basenach i w Spa, pozwalając odwiedzającym na szybkie i efektywne wysuszenie [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.