Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • Kanał przepływowy Endless Pool Elite w Aqua Lublin - Foto www.klubbenpool.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2016-01-29
  Kanał przepływowy Endless Pool Elite w Aqua Lublin
  Po pracowitym sezonie pora na podsumowania. Rok 2015 był dla firmy Klubben udany – dokonaliśmy wielu spektakularnych dostaw zarówno w zakresie wyposażenia basenów publicznych, jak i prywatnych.


  Aqua Lublin - realizacja


  Największy nasz dotychczasowy projekt to basen olimpijski w Lublinie. Ten nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny z pięćdziesięciometrowym basenem olimpijskim oddano do użytku w październiku 2015r.  Aqua Lublin, bo taką nosi nazwę, kosztował 107 mln złotych, z czego 36 mln pochodziło z dofinansowania ministerstwa sportu.

  Nasza firma dostarczyła do lubelskiej pływalni kompletny system pomiaru czasu SWISS TIMING (OMEGA), telebim o powierzchni 37 m2, kompletne wyposażenie sportowe niecki - w tym 30 bloków startowych, z czego 20 wyposażonych w innowacyjny system wyświetlaczy treningowych, tablice wyników po bokach niecki, kompletne wyposażenie siłowni dla pływaków (sprzęt siłowy Technogym, bieżnie, ergometry pływackie i wioślarskie i wiele innych), część lin torowych i akcesoriów oraz bębnów do ich przechowywania a także podnośnik dla niepełnosprawnych. Warto wspomnieć też o dostarczonym i zamontowanym przez nas kanale przepływowym Endless Pool ELITE z bulajami i kompletnym systemem videoanalizy, a także profesjonalnym ergospirometrem do badań wydolnościowych.

  W zakresie dostawy znalazły się także ławki, kosze, regały do przechowywania sprzętu - słowem komplet wyposażenia przystającego klasą do takiego obiektu.

  Łączna wartość kontraktów zrealizowanych przez firmę Klubben na tym obiekcie w 2015 roku opiewa na blisko 3 mln. zł netto.


  Kanał przepływowy Endless Pool Elite


  Do ciekawych i zdobywających coraz większą popularność w Polsce rozwiązań należy wspomniany wcześniej przy okazji montażu w Lublinie kanał przepływowy Endless Pool Elite. Jest to urządzenie, które zrewolucjonizuje sposób w jaki myślimy oraz realizujemy zajęcia z zakresu poprawy techniki u pływaków.

  Endless Pool Elite oferuje niespotykane dotąd w urządzeniach z tej półki cenowej możliwości analizy każdego stylu, jednocześnie dając zarówno zawodnikowi, jak i trenerowi materiał do analizy w formie ujęć z kamer podwodnych czy odbicia w lustrach pod i nad powierzchnią wody. Najważniejsze z punktu widzenia komfortu jest jednak to, że Elite daje szybki, silny i równomierny nurt porównywalny z rzeką na całej szerokości i głębokości niecki.

  Modułowa konstrukcja i niewielkie wymiary sprawiają, iż można go ustawić praktycznie wszędzie tam, gdzie tradycyjna niecka nie znajdzie miejsca.

  Marka Endless Pool na przestrzeni ponad 20 ostatnich lat zdobyła zaufanie już 17.000 klientów na całym świecie a rozwój produktów i ich przeznaczenia postępował od basenów do pływania rekreacyjnego, poprzez niecki do hydroterapii, aż po zaawansowane kanały przepływowe z serii Elite. Jednostka napędzająca przeciwprąd generuje moc 7,5 KM, osiągając tempo ok. 50 sekund w przeliczeniu na 100 m. Trener może zwiększać prędkość za pomocą pilota zdalnego sterowania aż do tempa startowego zawodnika, jako że dopiero wtedy udaje się uchwycić i zdiagnozować wiele błędów w technice. Dzięki niewielkiej odległości między trenerem a zawodnikiem możliwa jest błyskawiczna werbalna wymiana informacji i korekty w zakresie techniki.

  Model Elite jest idealny dla pływaków w każdym wieku i każdym stopniu zaawansowania - od początkujących adeptów sztuki pływackiej aż po mastersów. W końcu nie można wyobrazić sobie lepszych warunków treningowych niż w konfiguracji 1 na 1, gdzie całość uwagi i czasu poświęca się na doskonalenie techniki konkretnego pływaka.


  O Aqua Lublin


  Aqua Lublin to najnowszy i największy kompleks pływacki w Polsce Wschodniej. Centralną część obiektu stanowi basen olimpijski o długości 50 metrów, który można podzielić na 10-torów. Wyposażono jest w ruchome dno i dzięki temu rozwiązaniu jest multifunkcyjny. Zaawansowana technologia niecki olimpijskiej pozwala podzielić ją na dwie części i rozegrać zawody na dystansie 25 metrów. Widzowie mogą obserwować popisy pływaków z trybun, na których znajduje się 2100 miejsc.

  Wyjątkowy w skali kraju jest basen-kanał przepływowy z przeciwprądem do doskonalenia techniki pływania i badania wydolności.

  W skład Aqua Lublin wchodzi również „Strefa wody”, czyli wodny plac zabaw dla dzieci, niecki z hydromasażem i urządzeniami napowietrzającymi, trzy zjeżdżalnie, dwie wanny jacuzzi, rwąca rzeka na zewnątrz obiektu i basen zewnętrzny. W nowoczesnym budynku mieści się także saunarium oraz siłownia ze strefą do treningu kardio i cross.

  Więcej informacji na temat Endless Pool Elite:
  Radosław Brzozowski tel. +48 513 013 486; radek.brzozowski@klubben.pl; www.klubbenpool.pl
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Wszystko co trzeba wiedzieć o zjeżdżalniach wodnych
  Zjeżdżalnie wodne są obecnie w prawie każdym obiekcie basenowym. Bez tej rozrywki trudno sobie wyobrazić dobrą zabawę i rekreację wodną. Aby jednak zjeżdżalnie spełniały swoje zadanie, powinny być funkcjonalne, bezpieczne i [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.