Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • AQUASHAPE BIKE - Foto archiwum firmy VacuActiv
  Dodaj komentarz
  6
  2016-01-29
  Aqua spinnig tylko z VacuActiv Aquashape
  Od 2002 roku firma VacuActiv znana jest na światowych rynkach z produkcji innowacyjnych urządzeń fitness oraz wellness&spa. Obecnie posiada w swojej ofercie również duży wybór wysokiej jakości sprzętu fitness do basenów.


  Co to jest Aqua spinning?


  Aqua spinning inaczej aqua bike, to zajęcia na specjalnych rowerach stacjonarnych zanurzonych w wodzie. Szczególnie warto polecić go wszystkich osobom pragnącym poprawić swoja sprawność fizyczną. Jest to dobra forma ćwiczeń dla osób w każdym wieku: starszych, dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Ćwiczenia w wodzie , czyli popularnie aqua fitness to połączenie skutecznego treningu aerobowego z doskonałą zabawą na basenie. Wykorzystują właściwości środowiska wodnego do zwiększenia bezpieczeństwa podczas ćwiczeń, a także podniesienia poziomu trudności aktywności.

  Istnieje wiele form tego typu treningu. Aqua BIKE ( aqua spinning ) i aqua jogging są formami wywodzącymi się z treningu na lądzie, zaadaptowanymi do ćwiczeń w wodzie i zyskującymi ogromną popularność. W środowisku wodnym eliminowane są nadmierne obciążenia stawów i kręgosłupa. Duża gęstość i masa wody powoduje że produkty używane do tego typu ćwiczeń są bardzo lekkie w porównaniu do odpowiedników przeznaczonych do treningów na lądzie.


  Zalety aquafitness


  Aquaspinning i inne formy ćwiczeń aquafitness korzystnie wpływają na wszystkie pozytywne aspekty zdrowia fizycznego i psychicznego ćwiczącego. To idealne rozwiązanie dla osób pragnących zgubić zbędne kilogramy, wzmocnić ramiona, wymodelować uda i pośladki, poprawić kształt nóg oraz wzmocnić stawy.

  Udowodniono, że regularne ćwiczenia fizyczne pomagają w zapobieganiu wielu przewlekłych chorób reumatycznych. Ponadto, ćwiczenia fizyczne są podstawą bilansu energetycznego i kontroli wagi. Zmniejszają ryzyko chorób, depresji, poprawiają wydajność krążeniowo-oddechową, zwiększają elastyczność mięśni I ścięgien przy równoczesnym odciążeniu stawów I kręgosłupa modelując sylwetkę.

  Podczas treningu w wodzie w dynamiczny sposób angażowane są rozmaite grupy mięśni. Regularne ćwiczenia w wodzie pozwalają zachować gibkość, wysmuklają sylwetkę, redukując tkankę tłuszczową, a równocześnie rozwijają mięśnie. Co jednak równie ważne zajęcia zdecydowanie ułatwiają likwidację celulitu, zapewniają utratę wagi, a my sami nie jesteśmy narażeni na urazy często przytrafiające się podczas ćwiczeń np. na siłowni. Woda chłodzi ciało tworząc efekt masażu, dzięki czemu zmniejsza obrzęki.


  Duży wybór urządzeń VacuActiv AquaShape


  W gupie VacuActiv AquaShape znajdziemy:
  - trzy modele rowerów do basenu (AquaShape Bike 3, 4 i 5),
  - bieżnię (AquaShape Treadmil),
  - eliptic (AquaShape Elliptic),
  - poolbar
  - oraz całą gamę dodatków urozmaicających ćwiczenia w wodzie.


  Rozwiązania dla obiektów bez niecek basenowych

  Dla obiektów, które nie posiadają niecki basenowej firma VacuActiv proponuje urządzenia HydroBike i HydroShape.

  HydroShape i HydroBike jest urządzeniem łączącym zalety treningu w wodzie i korzyściami płynącymi z ukierunkowanego hydromasażu w jednym urządzeniu. Korzystanie z rowerku w połączeniu z hydrostatycznym oporem wody prowadzi do wymiernych efektów bez konieczności bardzo intensywnego treningu fizycznego.

  Ćwiczenia na HydroShape szybko prowadzą do osiągnięcia dobrych rezultatów w walce z celulitem. 14-16 dysz do hydromasażu, skierowanych na czułe strefy, skutecznie niwelują efekt „pomarańczowej skóry”, dzięki efektowi drenażu, który aktywuje system limfatyczny.

  Efektem korzystania z roweru, zintensyfikowanego regulowanym oporem, jest kształtowanie sylwetki poprzez zamianę tkanki tłuszczowej w mięśnie.

  HydroShape przynosi rezultaty dla osób w każdym wieku, zarówno dla osób oczekujących estetycznych zmian jak i dla tych, którzy oczekują relaksu podczas ćwiczeń fizycznych. Ćwiczenia fizyczne podczas sesji poprawiają krążenie limfy i mają efekt drenażu oddziałującego na tkankę tłuszczową. Ozon uwalniany podczas zabiegu ma działanie zbliżone do mikropelingu na skórę dzięki produkcji tlenu.


  Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszych stronach internetowych:
  www.vacuactiv.pl
  ; www.hydrobike.pl.
  Kontakt bezpośredni:

  Przemysław Maślak tel.504 503 900; marketing@vacuactiv.pl.
  
  Komentarze
  Dora
  2016-01-29 13:54:27
  Ciekawe urządzenie bez konieczności instalowania w basenie, mam tylko wątpliwości jak to użytkować np. na siłowni, bo trzeba być w stroju kąpielowym. Ale dla działów Spa super.
  Odpowiedz
  AquaShape
  2016-02-01 09:24:23
  Urządzenia stacjonarne typu Hydrobike i Hydroshape instalowane są z reguły w osobnych pomieszczeniach by zapewnić komfort ćwiczącym. Coraz częściej otwierane są typowe studia z takimi rowerkami, gdzie instalowane jest takich ok. 6 urządzeń - typowe studio Hydrobike. W Polsce całkiem niedawno zostało otworzone niewielkie studio z takimi urządzeniami. Polecam Hotel ,,MAX,, w Luboniu pod Poznaniem.
  Odpowiedz
  Maciej
  2016-01-31 19:34:19
  O ile vacuactive aquashape wydaje się ciekawym produktem, o tyle z rowerkami do aqua aerobiku marki Water Flex (bo to jest prawdziwa nazwa producenta) może być różnie. Są to chińskie rowery importowane do Włoch pod marką WaterFlex / WaterRider. Zajmowaliśmy się ich dystrybucją przez 2 lata ze zmiennym szczęściem w kwestiach jakości - producent udziela jedynie 6-miesięcznej gwarancji dystrybutorowi w danym kraju, produkty nie posiadają dodatkowej anody chroniącej przed korozją, są liczne problemy z obudową suportu wykonaną z pleksi, a także z łożyskami suportu i samymi pedałami (rocznie 2 wymiany przy normalnym użytkowaniu). Na miejscu dystrybutora bez złośliwości i w dobrej wierze doradzam - przemyślałbym ekspansję tych produktów na polskim rynku... W razie czego służę pomocą i doświadczeniem w tym zakresie. Włoski sprzedawca (nie tylko z Waterflexa) obieca wszystko ;-)
  Odpowiedz
  AquaShape
  2016-02-01 09:19:25
  W odpowiedzi na Pana post informuję, że z firmą Waterflex współpracujemy od 5 lat na różnych płaszczyznach i nie spotkałem się z takimi sytuacjami jak Pan opisuje. Gwarancję dajemy na 3 lata, i na polskim rynku reklamacji jeszcze nie mieliśmy. Pedały zostały wymienione na nowy model, przy starych rzeczywiście były problemy. Na chwilę obecną nie mieliśmy żadnych problemów. :)
  Odpowiedz
  Jola
  2016-02-24 11:04:00
  Czy do urządzeń Hydro Shape (tych do instalowania poza basenem) są opracowane jakieś gotowe zestawy ćwiczeń?
  Odpowiedz
  AquaShape
  2016-02-24 11:56:33
  W kapsułach wodnych firmy VacuActiv można wykonywać również większość ćwiczeń jak przy Aquaspinningu. Urządzenia te charakteryzują się między innymi dodatkowymi dyszami masującymi, co znacznie wpływa na efekty treningu.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Środek na glony w basenie Glon Fighter
  Płyn przeciw glonom, bakteriom i grzybom znajdującym się w wodzie basenów kąpielowych o potwierdzonej skuteczności. Środek Glon Fighter B-001 na glony w basenie zaleca się do stosowania zarówno na krytych, [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.