Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-10-02 08:42:54 - Stephenfub
  [url=https://creditrepairtoday.xyz ]credit repair[/url]
 • 2022-09-27 09:58:58 - LouisLoank
  Hola to all. We are excited we heard the guidance here. I’ve been poking around for this info for years and I will be sure to tell my sisters to swing by. The other day [...]
 • 2022-09-26 10:21:41 - Bożena
  Czy zatem obiekt hotelowy posiadający nieckę basenową 16m długości i najwyższą głębokość 110m będzie wymagał zatrudnienia ratownika ?

 • Zjeżdżalnie po modernizacji
  Dodaj komentarz
  3
  2013-10-23
  Wymiana zjeżdżalni - sposób na oszczędności i zwiększenie zysków
  W poprzednich artykułach pisaliśmy na temat modernizacji i wymiany istniejących zjeżdżalni wodnych na nowe na obiektach basenowych. Ponieważ z początkiem października firma Pol-Glass zakończyła taki projekt, chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszym doświadczeniem i przybliżyć Państwu ten temat.

  Projekt miał miejsce w Niemczech na istniejącym tam obiekcie hotelowym z Aquaparkiem. Na miejscu zastaliśmy dwie zewnętrzne zjeżdżalnie wodne, która miały już ponad 25 lat i nie dało się ukryć, że wymiana ślizgów będzie najlepszym rozwiązaniem. Z tego właśnie powodu właściciele hotelu i Aquaparku postanowili, że nastał już najwyższy czas na wprowadzenie zmian, zainwestowanie w nowe atrakcje, a co za tym idzie pozyskanie nowej rzeszy zadowolonych klientów.

  Nasza firma bez wahania podjęła się realizacji projektu, który miał polegać na zdemontowaniu istniejących zjeżdżalni wodnych, oraz wykonaniu nowych, wysokiej jakości elementów laminatowych wraz z izolacją termiczną oraz różnego rodzaju efektami świetlnymi i multimedialnymi , które przyciągną uwagę użytkowników i pokażą nowoczesność zastosowanych rozwiązań.

  Nasi eksperci zaprojektowali dwie nowe zjeżdżalnie Ø1200, które miały bazować na istniejących fundamentach i konstrukcji wsporczej. Całe to przedsięwzięcie wymagało pracy alpinistów oraz geodetów, którzy musieli zweryfikować czy zastana na miejscu konstrukcja wciąż spełnia swoje wymagania i czy będzie na tyle wytrzymała, aby cały projekt był bezpieczny. Dzięki możliwości wykorzystania konstrukcji stalowej, koszt całego projektu został znacznie obniżony, a klient otrzymał nowoczesny i "świeży" produkt. Oczywiście wszelkie niezbędne stalowe elementy zostały wymienione lub też dodane, aby wszystko było zgodne z europejskimi i niemieckimi normami oraz wymogami bezpieczeństwa.

  W dobie nowoczesności i przepychu bardzo popularne są zjeżdżalnie zwane "Black Hole", czyli całkowicie czarne w środku zjeżdżalnie wodne, które nie zawsze wszystkim przypadają do gustu. Niektórzy użytkownicy odczuwają lęk lub niepokój, co zakłóca przyjemność zjazdu. Naukowo wykazano, że aby zjeżdżalnia była ciekawsza a zarazem przyjaźniejsza dla szerokiego grona jej użytkowników, należy zastosować wewnątrz zjeżdżalni kolor biały. W naszych zjeżdżalniach wykorzystujemy to rozwiązanie od lat i dzięki temu używane w zjeżdżalniach różnego rodzaju efekty multimedialne o wiele lepiej prezentują swoje kolory i odbijają światło, a efekt jest o wiele bardziej spektakularny. Zostały tutaj zastosowane zarówno multimedialne, zmieniające kolory i intensywność pasy wzdłużne, rozgwieżdżone niebo, czy też efekt lecących ptaków, a to tylko jedne z wielu propozycji firmy Pol-Glass. Dodatkowo gwarantujemy Państwu wykonanie wszystkich tych rozwiązań w najwyższej jakości systemie świateł LED, co pozwala na ich wydłużoną żywotność.

  Główną zaletą nowych zjeżdżalni jest brak kołnierza wzdłużnego. Ta cecha pozwala na wyeliminowanie ognisk bakterii i pleśni, co jest istotną korzyścią zarówno dla użytkownika jak i klienta. Zdecydowanie za zaletę uznajemy również eliminację problemu regularnej i stałej konserwacji tych miejsc. Zjeżdżalnie wykonane zostały w technologii twardych połączeń, przez co użytkownik odczuwa większy komfort zjazdu dzięki idealnie równej powierzchni na całej długości ślizgu. Zjeżdżająca osoba nie czuje połączeń pomiędzy elementami, a obsługujący zjeżdżalnię nie traci czasu i energii na serwisowanie połączeń, tak jak to było z połączeniami miękkimi (szczeliny pomiędzy elementami wypełniane masą uszczelniającą). Specjalny system zamków utrzymuje zjeżdżalnie i jej poszczególne elementy w położeniu nadanym podczas montażu.

  Co więcej obie zjeżdżalnie posiadają izolację termiczną - tak zwane "ocieplenie", które opiera się na dodatkowych osłonach laminatowych o gładkiej zewnętrznie powierzchni z izolacją wykonaną z poliuretanu, wprowadzonej natryskowo od strony wewnętrznej. Tego typu rozwiązanie ma mnóstwo nieocenionych zalet. Z ekonomicznego punktu widzenia powoduje to mniejsze utraty ciepła ze zjeżdżalni, a co za tym idzie z obiektu, większy komfort zjazdu oraz zdecydowanie podnosi estetykę urządzenia - zjeżdżalnia również z zewnątrz jest gładka i lśniąca.

  Wszystkie prace zostały wykonane przy w pełni funkcjonującym obiekcie, jedynie strefa lądowiska została wydzielona do robót montażowych. Sprawny przebieg realizacji włącznie z przeprowadzonymi odbiorami TUV i próbami wodnymi spowodował, że jeszcze przed oficjalnym oddaniem zjeżdżalni wodnych do użytku, tłumy zaciekawionych użytkowników przyglądały się zjeżdżalniom w oczekiwaniu na ich otwarcie.

  Dlatego jeżeli posiadają Państwo istniejące zjeżdżalnie wodne z "długoletnim stażem", warto zastanowić się nad ich wymianą na nowe, wykonane już w nowych technologiach. Najnowsze rozwiązania pozwalają zaoszczędzić na eksploatacji tych urządzeń, a także przyciągnąć nowych klientów, poprzez swoje dodatkowe walory, jak kolorystyka, efekty multimedialne, czy komfort zjazdu. Warto również podkreślić, że wszystkie wymienione wcześniej elementy wykonujemy w oparciu o sugestie oraz oczekiwania klienta, co pozwala na realizowanie indywidualnych i niepowtarzalnych projektów, spełniających Państwa oczekiwania.

  Zapraszamy do współpracy!
  Autor: Maria Górnicka-Wieczorek, Dyrektor Zarządzający w Pol-Glass s.j.
  Materiały: Pol-Glass s.j. www.pol-glass.com
  
  Komentarze
  Magda
  2013-10-24 11:06:02
  Tak, różnica między przed, a po jest znaczna. Tylko jak na to znaleźć kasę w budżecie...
  Odpowiedz
  Maria
  2013-10-30 14:31:13
  Niektóre obiekty mają naprawdę już w gorszym stanie swoje atrakcje wodne, które zamiast przyciągać lub chociaż utrzymywać stałych klientów, zniechęcają. I wtedy to faktycznie zamiast inwestować w całkowicie nową atrakcję, warto przyjrzeć się wymianie na nowe, lepszej jakości, multimedialne i z ociepleniem zjeżdżalnie które starczą na długi czas. Ale wiadomo budżety są różne.
  Odpowiedz
  Firma Mazur
  2016-11-15 13:07:34
  Metoda długoterminowa - modernizacja technologii wody, żeby uzyskać kilkadziesiąt tysięcy zł oszczędności z których po 3-4 latach można wymienić zjeżdżalnię na nową Metoda krótkoterminowa - podamy bezpośrednio w rozmowie Pozdrawiamy, Firma Mazur
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Dezynfekcja - preparaty dla hoteli i obiektów publicznych
  Hotele i obiekty noclegowe mają obowiązek przestrzegania reżimu higienicznego. Jednym z kluczowych elementów jest dezynfekcja w celu zapewnienia bezpieczeństwa hotelowym gościom oraz pracownikom. Obecnie na rynku [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.