Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Baseny w Polscewięcej informacji


Foto - Park Rozrywki Energylandia

2021-09-27
Energylandia - największy odkryty Aquapark w Polsce
Panująca w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy pandemia koronawirusa mocno zachwiała rynkiem turystycznym. Dwa lockdowny boleśnie odczuły obiekty rekreacyjne i rozrywkowe w całej Polsce. Podczas gdy część z nich zamroziła inwestycje, wiele obiektów realizowało, mimo niesprzyjających warunków założone wcześniej cele. Na szczęście zakończony właśnie sezon wakacyjny obfitował w turystów, dzięki czemu wszystkie obiekty dostarczające rozrywki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i z powodzeniem odrabiały straty. Niewątpliwie tak duże ilości turystów spowodowane były chęcią pozostania w kraju i korzystania z rodzimych atrakcji, ale także dostępnością Bonu Turystycznego. Największym beneficjentem bonu (dane pozyskane z ZUS) został największy w Europie Środkowej, który w ramach rządowego programu zrealizował dotąd usługę na prawie 69 mln zł.


 
Jak widać, Park Rozrywki Energylandia, mieszczący się w Zatorze w woj. Małopolskim, lubi bić rekordy i uczynił to także, otwierając w tym roku, na swoje siódme urodziny, największy odkryty Aquapark w Polsce, który mierzy blisko 5 hektarów powierzchni. Funkcjonujący dotychczas Water Park, w skład którego wchodziła część basenowa Big Milk Water Park o powierzchni 7600 m2, oraz część ze zjeżdżalniami wodnymi Tropical Fun o powierzchni 19 400 m2, został rozbudowany o nowy moduł Exotic Island, który mierzy 19 500 m2.  Warto podkreślić, że wykonawcą atrakcji parku wodnego w Energylandii jest firma Pol-Glass Sp. z o.o. sp.k. - Producent zjeżdżalni i atrakcji wodnych, który zrealizował ponad 65.000 metrów zjeżdżalni w Europie! Do dyspozycji użytkowników strefy basenowej w Zatorze, jest aż 19 zjeżdżalni różnego typu.

Funky Monkey
, czyli tropikalny plac zabaw to naprawdę imponujące przedsięwzięcie, a wielkość i architektura placu robi ogromne wrażenie. Wodny plac jest wyposażony w 5 zjeżdżalni wodnych o długości 170 mb i wysokość w najwyższym punkcie – 12 m, czyli tyle co czterokondygnacyjny budynek, oraz ogromne wiadro przelewowe o pojemności 1200 litrów i mnóstwo atrakcji tryskających wodą. Na liczącej aż 1200 m2 powierzchni niecki wodnego placu zabaw dostępnych jest 38 atrakcji wodnych takich jak wiaderka, armatki, zawory i prysznice i 30 atrakcji wolnostojących w tym mini zjeżdżalnie dla dzieci.

O szczegóły realizacji wodnego placu zabaw zapytaliśmy Michała Włosowskiego – szefa sprzedaży i marketingu w firmie Pol-Glass. Wodny plac został wybudowany łącznie w 6 miesięcy, przy czym budowa była prawie zakończona już przed sezonem 2020, ale ze względu na pandemię przesunięto otwarcie i dokończenie jej na rok 2021 – powiedział Michał Włosowski. Przy budowie wodnego placu pracowało naszych 12 specjalistów, a ostatni etap realizacji obejmował testy, próbne ślizgi i regulacje tryskających atrakcji.


 
Dodatkowym atutem są liczne, efektowne dekoracje w postaci palm, a także figur zwierząt. Wszystko po to, aby poczuć klimat prawdziwej, egzotycznej wyspy, która jest tematem przewodnim tego modułu Water Parku. Tropical Pools to kolejna odsłona Exotic Island miesząca powierzchnię 3790 m2 lustra wody, dzięki której łączna liczba basenów w Energylandii wzrosła do 5, a ich głębokość określa się od 20 do 140 cm głębokości.

Powierzchnia wszystkich basenów wynosi teraz 5590 m2, o łącznej ilość wody 1924 m3, która w każdej niecce jest podgrzewana do 26 st. Celcjusza. Przy basenach znajduje się imponującej wielkości 5845m2 piaszczysta plaża, o objętości piasku 2340m3 i wadze 3554 ton. Plaża mieści aż 4000 leżaków.
A wszystko to na ogromnej powierzchni liczącej ponad 46000m2, czyli niemal 5 hektarów.


 
Tak duża powierzchnia basenów wiąże się z dużym zapotrzebowaniem nadzoru, więc jest to spore wyzwanie dla pracodawcy, aby zebrać dużą grupę ratowników wodnych tylko w czasie sezonu, bo otwarcie strefy basenów uzależnione jest od pogody. Jak powiedział nam Kris Kojder – PR Manager i rzecznik prasowy Energylandii - Strefa basenów dostępna jest zazwyczaj w okresie od 21 maja do 15 września, a data głównie zależna jest od temperatury powietrza, które powinno mieć minimum 20 st. Celcjusza.
Nad bezpieczeństwem kąpiących się, na jednej zmianie czuwa 27 ratowników wodnych, oraz 19 pomocników ratownika. Wszyscy zatrudnieni są przez Park Rozrywki
– dodał Kris Kojder.


 
OBEJRZYJ FILMY:
- Przedpremiera tropikalnego placu zabaw

- Zjeżdżalnie Tropical Fun

Autor: Diana Sinkiewicz - portal Basenprof
Materiały: Park Rozrywki Energylandia - https://energylandia.pl/atrakcje/water-park/
Przeczytaj także:
Nagroda Dobra Firma dla spółki Pol-Glass

www.basenprof.pl/aktualnosci/2799/nagroda_dobra_firma_dla_spolki_pol-glass.html

„WODNE PLACE ZABAW - rodzinna przygoda na wielu poziomach”
www.basenprof.pl/artykuly/2165/wodne_place_zabaw_-_rodzinna_przygoda_na_wielu_poziomach.html

„Wszystko co trzeba wiedzieć o zjeżdżalniach wodnych”
www.basenprof.pl/artykuly/2150/wszystko_co_trzeba_wiedziec_o_zjezdzalniach_wodnych.html

Brodziki dla dzieci - nawet gdy miejsce ogranicza
www.basenprof.pl/artykuly/1565/brodziki_dla_dzieci_-_nawet_gdy_miejsce_ogranicza.html

„Nowe zjeżdżalnie zewnętrzne – tańsza eksploatacja i wydłużenie sezonu”
www.basenprof.pl/artykuly/1146/nowe_zjezdzalnie_zewnetrzne_tansza_eksploatacja_i_wydluzenie_sezonu.html

„Laminatowe brodziki to nowe możliwości dla obiektów”
www.basenprof.pl/artykuly/603/laminatowe_brodziki_to_nowe_mozliwosci_dla_obiektow.html

„"Korki" do zjeżdżalni wodnych zapobiegają utracie ciepła na obiekcie”
www.basenprof.pl/artykuly/110/korki_do_zjezdzalni_wodnych_zapobiegaja_utracie_ciepla_na_obiekcie.html

„Innowacja i różnorodność - zjeżdżalnie wodne Pol-Glass”
www.basenprof.pl/artykuly/508/innowacja_i_roznorodnosc_-_zjezdzalnie_wodne_pol-glass.html

zamknij

Przeczytaj także

Remont basenu w Zielonej Górze
Trwa remont basenu przy ul. Wyspiańskiego w Zielonej Górze. Obiekt ma być zamknięty do końca sierpnia. 3 czerwca rozpoczął się remont basenu. Obiekt powstał w latach 60 – tych i od tego czasu nie [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.