Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Baseny w Polscewięcej informacjiOstatnie posty na forum:

Bobolin domki - wysłana przez Bobolinorats
noclegi Bobolin
problem z dezynfekcją wody metodą tlenową - wysłana przez zbylan
Bardzo proszę o podzielenie się Waszą wiedzą/doświadczeniami.Mam basen Intex 4x2x1 [m] (komplet fabryczny z pompą/filtrem).Używa...
Witamy na forum - wysłana przez zbylan
Witam wszystkich
Dezynfekcja stóp na basenie - wysłana przez Jacek
Z informacji umieszczonej w karcie produktu wynika że do "nogomyjek" należy wlewać roztwór w stężeniu 0,5 % to naprawdę minimaln...
Szkolenie - wysłana przez Basenprof
Dzień dobry, podajemy dane kontaktowe - tam uzyska Pani wszelkie informacje nt. interesujących Panią szkoleń: tel. 604 557 481; ...
Ostatnie komentarze:
 • 2019-11-27 09:33:43 - Kim
  Jak nie wykorzystasz w terminie pieniądze przepadają. Tarci firm i Ty.
 • 2019-11-09 09:06:05 - Iwona Michniewicz
  Ten wyrok jest głosem rozsądku. W innym przypadku, każda beczka w strefie saunarium musiałaby być traktowana jak pływalnia. A w ślad za tym - ratownik, sprzęt etc. To [...]
 • 2019-10-31 12:04:06 - .....
  na 10 dzień po zawale i wstawieniu stendów byłem na basenie i przepłynąłem 3 długości 75 m teraz po 2 latach spokojnie pływam 1500 m w 35 minut

 • Baseny solankowe w Grudziądzu - foto www.geotermiagrudziadz.pl
  Dodaj komentarz
  0
  2016-01-21
  Grudziądzkie solanki
  Grudziądzkie pokłady podziemnych wód chlorkowo – sodowych (solankowych) należą do najlepszych w kraju pod względem wielu parametrów leczniczych. Znaczącą zaletą wód grudziądzkich jest głębokość z jakich pobierana jest solanka, a także wielkość „podziemnego akwenu”. Głębokość 1600 metrów z jakiej pobierana jest woda ma decydujący wpływ na jej nieskazitelną czystość.
  Wykorzystując swoje surowce naturalne, Geotermia Grudziądz zarządza obiektem rekreacyjno-leczniczo-sportowym na którym znajdują się baseny solankowe, unikalna tężnia solankowa oraz zaplecze fitness.
   
  Baseny solankowe
  Cztery baseny wypełnione solanką o różnym stężeniu soli, umożliwiają korzystanie z kąpieli zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
  BRODZIK DLA DZIECI - stężenie 1,5%, temperatura 36°C, maksymalna głębokość 0,40m, powierzchnia 20m2. Wyposażony w małą zjeżdżalnię oraz liczne, nietonące zabawki.
  BASEN GŁÓWNY - stężenie 4%, temperatura 32°C, maksymalna głębokość 1,1m, powierzchnia 85m2. W ścianach basenu znajdują się liczne podwodne dysze powietrzne (masaż wodny) oraz napowietrzny wodotrysk.
  BASEN Z PRZECIWPRĄDEM - stężenie 3%, temperatura 35°C, głębokość 1,2m, powierzchnia 10m2. Pływanie w miejscu umożliwione jest przez niezwykle silny przeciwprąd wytwarzany przez turbinę o wysokiej mocy. Regulacja siły przeciwprądu pozwala na hydromasaż o różnym oddziaływaniu na ciało.
  JACUZZI - stężenie 3%, temperatura 35°C, głębokość 0,8m, powierzchnia 5m2.
  BASEN ZEWNĘTRZNY - stężenie 7%, temperatura 35°C, maksymalna głębokość 1,30 m, powierzchnia 29,14 m2.
   
  Jedyna w Europie piramida solankowa
  15 minut w piramidzie jest jak dzień spędzony nad morzem.
  Nie ma w tym zdaniu przesady. Zawartość jodków w grudziądzkiej solance (3,5 mg w dm3) ma decydujące, zdrowotne znaczenie w inhalacji górnych dróg oddechowych, w leczeniu niedoczynności tarczycy oraz przyspieszonej przemianie materii.
  Jedyna w Europie piramida z tężnią solankową, przeznaczona do inhalacji aerozolem sporządzonym z naturalnej solanki, bogatej w urozmaicony skład minerałów m.in. jodu i bromu, znajduje zastosowanie nie tylko w stanach ogólnego wyczerpania organizmu, ale przede wszystkim w leczeniu górnych dróg oddechowych, nadciśnienia tętniczego, zapewniając jednocześnie wzrost odporności organizmu. Dokładna regulacja temperatury i wilgotności nasączonego solanką powietrza stwarza szczególny komfort i efektywność inhalacji, która działając na cały system oddechowy, oczyszcza płuca (szczególnie ważne dla palących!), wygładza i nawilża skórę cennymi składnikami solanki.
   
  Historia grudziądzkich solanek
  Zimą roku 1972 w miejscowości Marusza, niedaleko Grudziądza, dokonując odwiertu w poszukiwaniu ropy naftowej i gazu, dowiercono się do dolnojurajskiego złoża wód termalnych. Na głębokości 1630 m natrafiono na pokłady ciepłej wody o temp. 44° C, która trysnęła na wysokość ponad 13 m.
  Było to wspaniałe i jednocześnie zaskakujące odkrycie. Analiza chemiczna wypływającej wody, dokonana w 1972 roku, zakwalifikowała ją do wód solankowych o wyjątkowym składzie chemicznym. Dopiero w 2001 roku, pod wpływem rosnącego zainteresowania zasobami geotermalnymi, z inicjatywy Spółki Geotermia Marusza i na podstawie istniejącej dokumentacji PAN, opracowano dokumenty hydrogeologiczne zasobów wód hipertremalnych.
  Ponowne badania składu solanki potwierdziły jej wyjątkowe właściwości lecznicze, co spowodowało umieszczenie jej na liście złóż kopalin leczniczych.
  Złoża odkrytej solanki są praktycznie niewyczerpalne. Przy wydobyciu 20 tysięcy litrów na godzinę, tj. prawie pół miliona litrów na dobę, solanki wystarczy na 1000 lat.
  Warstwa 1630 m ziemi, chroni ją skutecznie przed zanieczyszczeniami cywilizacyjnymi, gwarantując jej nieskazitelną czystość oraz niezmieniony skład chemiczny, który ukształtowała natura. Z całą pewnością żadne akweny mórz i oceanów, w których dziś kąpie się człowiek, z czystością tej wody konkurować już nie mogą.
  Od momentu zakończenia procedur dokumentacyjnych, Geotermia przystąpiła do budowy obiektów balneologicznych, umożliwiających wykorzystanie solanki do celów leczniczych. Tempo prac było imponujące.
  Pierwszy obiekt, wyposażony w nowoczesne wanny, inhalatory, krioterapie, sale gimnastyczną, saunę infrared oraz 2 gabinety masażu powstał w marcu 2006 roku.
  W maju 2006 oddano do użytku piramidę z tężnią solankową, umożliwiającą nie tylko zbiorową inhalację w obiekcie zamkniętym, ale również wypoczynek po zabiegach w absolutnej ciszy. Fakt parowania tężni wewnątrz piramidy, znacznie zwiększa jej efektywne oddziaływanie na organizm.
  W czerwcu 2006 udostępniono Grotę Solankową - pierwszą możliwość grupowych kąpieli oraz gimnastyki w solance.
  W niecały rok później, w maju 2007 nastąpiło otwarcie kolejnych 4 basenów z solanką o różnym stężeniu oraz całą gamą usług towarzyszących, służących poprawie i utrzymaniu zdrowia : 2 gabinety masażu, salę gimnastyczną, salę fitness, salon kosmetyczny, 2 sauny, pokój opieki nad dziećmi, bary witaminowe.
  Koncepcja budowy tego obiektu, zapewnia ogromną elastyczność usług związanych z utrzymaniem zdrowia. Po trzydziestu latach wykorzystanie solanek do celów leczniczych oraz w odnowie biologicznej, stało się faktem. Przy obecnym tempie zanieczyszczania mórz i oceanów, solanka z głębi ziemi może stać się jedyną alternatywą zdrowej kąpieli w słonej wodzie. Nostalgicznym wspomnieniem morskich wakacji.
   
  Plany inwestycyjne
  Magistrat chce wykorzystać pokaźne złoża solankowe znajdujące się w okolicy i planuje zagospodarowanie potencjału turystycznego Grudziądza poprzez realizację dużego kompleksu obiektów obejmującego: zakład przyrodoleczniczy, co najmniej jeden hotel oraz kompleks termalnych basenów rekreacyjnych (zewnętrznych i krytych) .
  Przedsięwzięcie ma być elementem większego planowanego projektu – Energiczny Grudziądz. W oparciu o sukces przedsięwzięcia, Miasto zamierza zrealizować szereg innych projektów w bezpośrednim otoczeniu lokalizacji przedsięwzięcia. Na zachód od planowanej lokalizacji mogą powstać m.in. domy spokojnej starości, realizowane w przyszłości na podstawie odrębnych kontraktów PPP. Miasto zamierza rozwijać produkt turystyczny Grudziądza.
  Realizacja przedsięwzięcia ma być katalizatorem zmian w kierunku: zmiany struktury gospodarczej Grudziądza, rozwoju sektora usług – przede wszystkim związanych ze zdrowiem, wypoczynkiem i turystyką. Miasto zamierza wykorzystać elementy energii odnawialnej oraz stworzyć elementy synergii pomiędzy planowaną infrastrukturą energetyczną a przedsięwzięciem.
  Inwestycja miałaby powstać na terenie lasu komunalnego nad brzegiem Jeziora Rudnickiego Wielkiego.
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Woda w basenach musi być czystsza. Szkółki przetrwają?
  Szkółki pływania dla niemowląt i małych dzieci już wkrótce mogą mieć problem: od 17 czerwca 2016 r. woda na pływalniach, w których są prowadzone zajęcia dla dzieci do lat trzech, musi spełniać rygorystyczne [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.