Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


Budowa hali w Rychnowach - foto UM Człuchów

2018-06-19
Gmina Człuchów buduje halę sportową i OSA
Wójt Adam Marciniak podpisał z firmą „TELMAX” z Człuchowa umowę na budowę hali sportowo-widowiskowej przy szkole w Rychnowach. Firma „TELMAX” wygrała przetarg na to zlecenie, oferując najniższą cenę. W umowie ustalono, że budowa powinna zakończyć się do 30 grudnia 2019 roku.

Nowa hala będzie miała wymiary 23 na42 metry. Jej wysokość to prawie 9 metrów. Będzie to profesjonalny obiekt wyposażony nie tylko w boiska do gry, ale także w zaplecze sanitarno-szatniowe, magazyny sprzętu sportowego, salkę konferencyjną i pokój trenera.

Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu na ziemi człuchowskiej. Hala sportowa w Rychnowach będzie trzecią halą w gminie Człuchów. Podobne obiekty funkcjonują już przy szkołach w Polnicy i w Wierzchowie Dworcu. Z obiektów korzystają nie tylko uczniowie, ale także dorośli. Popołudniami działają tam koła zainteresowań i sekcje sportowo – rekreacyjne.

Koszt budowy to zgodnie z warunkami określonymi w dokumentacji przetargowej kwota 8 mln 399 tys. zł brutto. Na ten cel gmina pozyskała dofinansowanie zewnętrzne w wysokości 3 mln 326 tys. zł.

Budowa hali to obecnie nie jedyna inwestycja w infrastrukturę sportową w gminie człuchowskiej.

Gmina pozyskała 25 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na wykonanie otwartej strefy rekreacji. Pozostałe 29.597 tys. zł pochodzić będzie z budżetu gminy. Pozyskane dofinansowanie stanowi prawie 50% wartości inwestycji.

OSA (Otwarta Strefa Aktywności) zlokalizowana będzie przy istniejącym placu zabaw w sąsiedztwie boiska piłkarskiego w Kołdowie. W ramach projektu powstanie: strefa gier oraz siłownia zewnętrzna.
Materiały: www.ugczluchow.pl

zamknij

Przeczytaj także

Czytniki szafkowe - mały, duży a może biometria?
Czytniki szafkowe to obecnie nieodzowny element w szatniach każdego nowoczesnego obiektu sportowego. To prosta, intuicyjna i praktyczna forma kontroli dostępu. Na rynku dostępnych jest wiele opcji czytników, dlatego warto poznać [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.